Прошивка роутера TP-Link TL-WR845N. Оновлюємо програмне забезпечення

Прошивка роутера TP-Link TL-WR845N. Оновлюємо програмне забезпечення

Вирішив оновити прошивку роутера TP-Link TL-WR845N, і заодно написати про це невелику статтю. Думаю, цей матеріал стане в нагоді всім власникам даного маршрутизатора. В інструкцію з налаштування TP-Link TL-WR845N я вирішив не додавати інформацію по оновленню програмного забезпечення, щоб стаття вийшла більш простий і не заплутаною. А ось оброблена інструкція по прошивці зайвої точно не буде.

Як я помітив, народ в основному задається питанням прошивки в тих випадках, коли з'являються якісь проблеми в роботі маршрутизатора. Насправді, оновлювати ПО потрібно без будь-яких причин. Адже в нових версіях програмного забезпечення часто з'являються нові функції, виправляються якісь помилки, і поліпшується продуктивність роутера. Тому, оновлювати ПО я раджу відразу після покупки роутера. Потрібно як мінімум перевірити, чи є на сайті виробника нова прошивки. Якщо немає, то і оновлювати нічого не доведеться.

Я покажу як оновити прошивку TP-Link TL-WR845N, попередньо скачавши її з офіційного сайту компанії TP-Link. Це не інструкція по установці DD-WRT, або OpenWrt.

На момент написання статті, на офіційному сайті є тільки одна прошивка для апаратної версії V1, і одна для версії V3. А другий апаратної версії там взагалі немає. Правда, це ще залежить від регіону, куди поставлявся маршрутизатор. Думаю, оновлення будуть ще з'являтися для нових апаратних версій.

Як завантажити файл прошивки з сайту TP-Link?

Нижче я дам посилання на сторінку з завантаженнями для TP-Link TL-WR845N. Але, так як для різних регіонів можуть бути різні прошивки, то рекомендується на сторінці //www.tp-linkru.com/choose-your-location.html вибрати свій регіон, потім в рядку пошуку (вгорі, праворуч) вказати "TL- WR845N ", в результатах пошуку вибрати свою модель і перейти на вкладку" Підтримка ". Або відразу на сайті відкрити розділ "Підтримка" - "Завантаження", і вибрати свою модель.

У моєму випадку, роутер для українського ринку. Тому, прошивку можна завантажити за посиланням //www.tp-link.ua/ru/download/TL-WR845N_V1.html.

Як дізнатися апаратну версію роутера?

Її можна подивитися знизу самого роутера, на наклейці. Заодно зверніть увагу, чи немає там біля назви моделі ще якихось букв. Наприклад: TL-WR845N (EU) V3.

Апаратна версія TP-Link TL-WR845N

Як бачите, у мене апаратна версія V1.0 (перша).

Перейдіть по посиланню і виберіть свою апаратну версію. Це важливо. Прошивку потрібно завантажувати саме для вашої апаратної версії!

Вибір апаратної версії роутера при завантаженні прошивки

Нижче, на вкладці "Прошивка" дивимося яка версія найновіша, і викачуємо її на комп'ютер. Дивіться на дату і версію прошивки. Так само там вказана мова, зміни, і обов'язково зверніть увагу на "ПРИМІТКА". Там може бути корисна інформація.

Завантаження прошивки для TL-WR845N

Збережіть архів на комп'ютер, і витягніть з нього саму прошивку. Вона в форматі .bin, і приблизно з такою назвою: "wr845nv1_en_3_16_9_up_boot (151 229) .bin" .

Оновлення прошивки TP-Link TL-WR845N

На момент оновлення ПЗ, роутер потрібно підключити до комп'ютера з мережевого кабелю. І відключити Wi-Fi, якщо у вас наприклад ноутбук, який підключений до роутера по Wi-Fi.

Підключення до TL-WR845N по кабелю LAN

Далі потрібно зайти в панель управління TL-WR845N. Для цього, в браузері потрібно перейти за адресою tplinkwifi.net, або 192.168.0.1. І вказати ім'я користувача і пароль. Якщо ви їх не змінювали, той це admin і admin. Ось докладна інструкція по входу в настройки роутерів TP-Link.

В панелі управління переходимо в розділ "System Tools" - "Firmware Upgrade". Натискаємо на кнопку "Вибрати", і вибираємо скачаний файл прошивки (НЕ архів, а файл який ми витягли). Для початку прошивки потрібно натиснути на кнопку "Upgrade".

Процес оновлення прошивки TP-Link TL-WR845N

Розпочнеться процес оновлення. Потрібно просто почекати.

Статус оновлення програмного забезпечення

Ні в якому разі не відключайте живлення маршрутизатора. Це може нашкодити йому. Краще взагалі нічого не натискати, не закривати, і не чіпати. Просто чекаємо поки все закінчиться і роутер перезавантажиться.

Після перезавантаження можна продовжувати користуватися маршрутизатором.