Огляд 3G / 4G LTE Wi-Fi роутера TP-Link TL-MR6400 з підтримкою SIM-карт

Огляд 3G / 4G LTE Wi-Fi роутера TP-Link TL-MR6400 з підтримкою SIM-карт

Щоб організувати доступ до інтернету через мережу мобільного оператора, тепер не потрібно купувати модем, підбирати під нього роутер, або використовувати в якості роутера свій смартфон в режимі модема (що не дуже зручно і не завжди можливо). Нам знадобиться тільки роутер TP-Link TL-MR6400 і SIM-карта будь-якого оператора. І за кілька хвилин ми можемо отримати швидкий інтернет на всіх наших пристроях, де є 3G / 4G покриття.

TP-Link TL-MR6400 - це звичайний стаціонарний маршрутизатор, але з вбудованим 3G / 4G модемом і слотом під SIM-карту. І це дуже зручно. Підключити провідний інтернет можна не скрізь. Особливо в селах, на дачі і т. Д. Є багато місць, де єдиний спосіб підключення до інтернету - мережа 3G / 4G одного, або декількох операторів. І якщо раніше нам потрібно було купувати USB-модем під SIM-карту певного оператора і шукати роутер, який буде працювати з цим модемом (а це не завжди просто зробити, писав про це тут), то зараз можна встановити TP-Link TL-MR6400 і просто вставити в нього SIM-карту. Після чого ми зможемо підключати до інтернету пристрою по Wi-Fi мережі і за допомогою мережевого кабелю. Залежно від доступних у вашому регіоні операторів (покриття) і ваших завдань,можна вибрати відповідний тариф і придбати окрему SIM-карту спеціально для роутера.

TP-Link TL-MR6400

Технічні характеристики у TP-Link TL-MR6400 найзвичайніші. Wi-Fi мережу роутер роздає на швидкості до 300 Мбіт / с. Є 3 порту LAN і 1 порт LAN / WAN. А це означає, що роутер вміє працювати не тільки з SIM-картою, а й як звичайний маршрутизатор з WAN-портом Ethernet (можна міняти режим роботи).

Чомусь всі пишуть, що зовнішні антени використовуються для прийому сигналу 4G. А Wi-Fi антени вбудовані. Але на офіційному сайті в характеристиках TL-MR6400 v3 все навпаки: 2 вбудовані антени 4G LTE і 2 зовнішні Wi-Fi антени. Не знаю як там насправді, але прийом сигналу 3G / 4G у роутера краще ніж у смартфона.

Налаштування дуже проста. Я навіть не налаштовував підключення до інтернету. Просто вставив SIM-карту, включив роутер і він відразу почав роздавати інтернет. Потрібно тільки встановити пароль для захисту панелі управління роутера і задати налаштування Wi-Fi мережі (не обов'язково, але бажано). Налаштування на англійській мові, але розібратися в них не складно. Панель управління нова (в блакитних тонах).

Зовнішній вигляд TP-Link TL-MR6400

Вже за традицією починаємо з коробки 🙂

Упаковка роутера TL-MR6400

Всередині знаходиться сам маршрутизатор, адаптер живлення, мережевий кабель і різні папірці. Все добре і надійно упаковано.

Глянцевий пластик - це красиво. Але чорний глянсовий пластик, з якого зроблена кришка цього роутера, дуже сильно збирає відбитки пальців. Ну і пил на ньому дуже помітно. Нижня частина роутера зроблена з матового пластика. Зверху знаходиться рельєфний логотип компанії TP-Link. Знизу розташовані індикатори, які можна побачити тільки коли маршрутизатор включений. Вони горять синім кольором.

Корпус роутера TP-Link TL-MR6400

І ще фото.

Огляд TP-Link TL-MR6400

Знизу все стандартно - отвори для охолодження, отвори які дозволяють повісити роутер на стіну і наклейка із заводською інформацією.

TP-Link TL-MR6400: вид знизу

Всі порти, роз'єми і кнопки розташовані ззаду роутера. Там у нас роз'єм для підключення живлення, 4 LAN порту (один з них працює як WAN), кнопка POWER On / Off, окрема кнопка для відключення і включення Wi-Fi і кнопка WPS / Reset. Ну і найцікавіше - слот під SIM-карту формату micro-SIM.

TP-Link TL-MR6400 - роутер зі слотом під SIM-карту

На інших сайтах бачив інформацію, що антени знімні. Але це не так. Не знаю, може це залежить від апаратної версії. Нагадаю, що у мене TL-MR6400 v3.

Як TL-MR6400 працює з SIM-картою?

Я просто вставив в слот SIM-карту українського оператора Київстар (карта нова, 4G) і роутер відразу почав роздавати інтернет. Три вказує на потужність сигналу. У моєму випадку він був максимальний. На телефоні в цьому місці сигнал не максимально. Значить прийом у роутера кращий.

Рівень 4G сигналу на роутері TL-MR6400

В панелі управління відображається детальна інформація щодо підключення до мобільної мережі. Режим мережі (3G / 4G), рівень сигналу, статус підключення і т. Д.

Статус підключення 3G / 4G на TP-Link TL-MR6400

Заміри швидкості підключення через роутер (ноутбук був підключений по кабелю):

Швидкість 4G через TP-Link TL-MR6400

Вхідна швидкість 47 Мбіт / с. Але як я розумію, це далеко не максимальна швидкість. Бачив відгуки, що можна вичавити 70-80 Мбіт / с і навіть більше. Думаю, багато що залежить від оператора, рівня сигналу, базової станції. Чомусь вихідна швидкість була не великою. Всього 3 Мбіт / с. Але і на телефоні в цей же час була приблизно така ж швидкість. Не знаю з чим це пов'язано. Можливо були якісь проблеми на базовій станції. Зазвичай вихідна швидкість майже така ж як і входить.

Висновки такі: якщо у вас є можливість провести нормальний кабельний інтернет - проводите. У такому випадку цей роутер вам не дуже підходить. Немає сенсу переплачувати за функціонал, який ви не будете використовувати. Якщо ж у вашому будинку, на роботі і т. Д. Є можливість підключити тільки мобільний інтернет, то TP-Link TL-MR6400 відмінне рішення.