TP-Link RE305 - огляд і інструкція по налаштуванню. Wi-Fi мережу без "мертвих" зон

TP-Link RE305 - огляд і інструкція по налаштуванню. Wi-Fi мережу без «мертвих» зон

Уже кілька тижнів користуюся репитером TP-Link RE305. Вирішив зробити невеликий огляд, і продемонструвати процес налаштування. Може комусь ця інформація стане в нагоді. Пристрій простий, як і його налаштування. Але все таки бувають випадки, коли виникають труднощі в процесі підключення, або в роботі підсилювача. Так що зможете по інструкції все налаштувати, а якщо будуть якісь проблеми, то обговоримо їх у коментарях.

TP-Link RE305

Що таке репитер, розповідати не буду. Якщо ви не в темі, то можете почитати цю статтю. Розглянь тільки основні характеристики TP-Link RE305.

  • Це двохдіапазонний підсилювач. Він може посилювати сигнал Wi-Fi мереж, які працюють в різних діапазонах: 2.4 ГГц і 5 ГГц. Але, якщо у вас навіть зараз однодіапазонні роутер, то нічого страшного. Репитер буде посилювати мережу тільки на частоті 2.4 ГГц. Зате, після покупки дводіапазонного маршрутизатора (про них я писав тут) не доведеться міняти підсилювач.
  • Швидкість Wi-Fi мережі до 1,2 Гбіт / с. До 300 Мбіт / с на частоті 2.4 ГГц і до 867 Мбіт / с на частоті 5 ГГц.
  • Може працювати в режимі точки доступу. Отримувати інтернет не по Wi-Fi, а з мережевого кабелю від роутера і роздавати по бездротовій мережі. Якраз недавно відповідав на питання по налаштуванню такої схеми: Wi-Fi репитер TP-Link в режимі точки доступу.
  • Сумісність практично з будь-яким маршрутизатором.
  • Індикатори, за якими дуже зручно орієнтуватися при налаштуванні TP-Link RE305.
  • Репітером можна управляти через додаток Tether.

Невеликий огляд для тих, хто ще не купив.

Огляд TP-Link RE305

Як і зазвичай, огляд у нас дуже короткий, але інформативний:

Поставляється ретрансляція в красивій коробочці, на якій вказані його характеристики та інша корисна інформація. Правда, на англійській мові. У коробці ви знайдете тільки сам ретрансляція і різні папірці з інструкціями.

TP-Link RE305 (як і інші пристрої від TP-Link) зроблений з класного, білого пластику. Збірка ідеальна. Якість відчувається відразу. У кого є цей пристрій - зрозуміють мене.

Корпус TP-Link RE305

Антеннкі складаються. На бічних гранях і знизу є отвори для вентиляції. Всі індикатори і кнопка WPS знаходяться на верхній межі підсилювача.

Кнопка WPS і індикатори на TP-Link RE305

Знизу кнопка RESET (для скидання налаштувань) і 1 Ethernet порт. За допомогою якого можна підключити один пристрій до інтернету по кабелю. А в режимі точки доступу - з'єднати ретрансляція з маршрутизатором.

TP-Link RE305: ретрансляція з Ethernet портом

А ось так TP-Link RE305 працює 🙂

Підключення підсилювача TP-Link RE305

Індикатори, до речі, горять синім кольором і досить яскраво. У нічний час вони швидше за все будуть заважати. Але в налаштуваннях можна включити нічний режим, коли індикатори в певний час (вночі) ні горіти.

Налаштування Wi-Fi повторювача TP-Link RE305

Я не пригадаю випадку, щоб у мене не вийшло налаштувати репитер по WPS, без входу в панель управління. Тому, спочатку розглянемо цей спосіб.

Включаємо TP-Link RE305 в розетку, чекаємо секунд 20 і натискаємо кнопку WPS.

Налаштування TP-Link RE305 по WPS

І швидко натискаємо кнопку WPS на маршрутизаторі. Швидше за все почне активно блимати якийсь із індикаторів.

Налаштування маршрутизатора з підсилювачем Wi-Fi

Трохи чекаємо і дивимося на індикатори, які на підсилювачі. Коли підключення налаштоване, то буде горіти індикатор 2.4GHz і / або 5GHz. У мене роутер роздає мережу тільки в діапазоні 2.4GHz і ретрансляція підключився тільки з тією мережею та почав її посилювати. Так само буде горіти індикатор Signal.

Правильна настройка репитера TP-Link

Можна його вимкнути, і включити в розетку в іншому місці. Він автоматично підключиться до вашої Wi-Fi мережі і буде її підсилювати. За умови, що він буде в зоні дії Wi-Fi мережі від маршрутизатора. Якщо індикатор горить помаранчевим, то це означає, що ретрансляція знаходиться в зоні поганого сигналу від маршрутизатора. І для стабільної роботи, потрібно перенести його ближче, для кращого прийому.

Налаштування завершено.

Процес настройки через web-інтерфейс

Якщо за допомогою кнопки налаштувати не вийшло, то можна зробити це через панель управління. Включаємо пристрій в розетку, підключаємося до нього по кабелю, або до Wi-Fi мережі з заводським назвою і заходимо в налаштування за адресою  tplinkrepeater.net . Просто переходимо за цією адресою в будь-якому браузері. Докладніше в статті: tplinkrepeater.net і tplinkextender.net - пароль admin, вхід в настройки репитера. Якщо не виходить, то пробуємо зайти за адресою  //192.168.0.254 .

Стандартний логін і пароль - admin і admin

Вхід в налаштування TP-Link RE305

Відразу міняємо заводське ім'я користувача і пароль. Ім'я можна залишити, але пароль бажано вказати новий (замість admin) і запам'ятати його.

Зміна пароля admin на Репітер

Репитер відразу почне сканувати доступні мережі. Спочатку в діапазоні 2.4 ГГц. Вибираємо свою мережу, вводимо від неї пароль, і натискаємо "Далі".

Налаштування підсилювача Wi-Fi в діапазоні 2.4 ГГц

Далі він видасть нам мережі з діапазону 5 ГГц. Якщо у вас такий мережі немає, то просто пропускаємо.

Налаштування повторювача в мережі Wi-Fi 5 ГГц

На наступному етапі можна змінити назву Wi-Fi мережі, яку буде транслювати ретрансляція. Але, як правило, це робити не потрібно. Так що продовжуємо.

Налаштування TP-Link RE305 через web-інтерфейс

Зберігаємо параметри.

Збереження налаштувань підсилювача

Чекаємо поки підсилювач перезавантажиться.

Завершення налаштування і перезавантаження репитера

Після цього, якщо ви не міняли ім'я мережі, буде одна мережа Wi-Fi, але посилена. Або буде нова мережа - якщо міняли ім'я.

Все, можна користуватися.

Деякі додаткові налаштування

Навіть якщо у вас роутер роздає Wi-Fi тільки в діапазоні 2.4 GHz, то TP-Link RE305 буде ще роздавати мережу в діапазоні 5 GHz. Якщо вона вам не потрібна, то її можна легко відключити. У розділі "Бездротовий режим".

Відключення мережі Wi-Fi 5 GHz на підсилювачі RE305

Ну і настройка нічного режиму, щоб індикатори не заважали вам в темряві. Знаходяться ці настройки в розділі "Системні інструменти" - "Налаштування індикаторів". Просто включаємо функцію і задаємо час. Перед цим бажано перевірить налаштування часу в розділі "Налаштування часу".

Нічний режим: відключення індикаторів на Репітер TP-Link

Не забудьте зберегти настройки.

На цьому все. Залишайте свої відгуки про TP-Link RE305, поради та питання в коментарях.