Роутер Zyxel Keenetic в якості Wi-Fi приймача для комп'ютера, або телевізора

Роутер Zyxel Keenetic в якості Wi-Fi приймача для комп'ютера, або телевізора

Якщо у вас є стаціонарний комп'ютер, або телевізор, який не має вбудованого Wi-Fi приймача, то роутер Zyxel Keenetic може бути в ролі такого приймача. У цій статті я покажу, як налаштувати Zyxel Keenetic в якості Wi-Fi адаптера.

Якщо практично на всіх ноутбуках є вбудовані Wi-Fi адаптери, то на стаціонарних комп'ютерах їх як правило немає. Це означає, що для підключення звичайного комп'ютера до інтернету по Wi-Fi, потрібно використовувати спеціальний приймач, який підключається в USB, або PCI роз'єм. Точно така ж історія з телевізорами, з підтримкою функції Smart TV. Чи не на всіх телевізорах є вбудовані Wi-Fi приймачі, а підключаються вони до інтернету з мережевого кабелю (є LAN роз'єм), або так само за допомогою спеціального, фірмового, зовнішнього приймача. Які, як правило коштують дуже дорого.

Тому, в обох випадках, звичайний роутер Zyxel Keenetic може виступити в ролі такого приймача. Він буде брати інтернет від вашого Wi-Fi роутера, і передавати його по кабелю на комп'ютер, телевізор, або інший пристрій. При цьому, Zyxel який працює в режимі адаптера не транслюватиме свою Wi-Fi мережу, а буде роздавати інтернет тільки з мережевого кабелю. Ось, накидав невелику схему (думаю, так буде зрозуміліше).

Схема роботи Zyxel Keenetic в режимі

Нещодавно я писав про ще одному режимі роботи маршрутизатора компанії Zyxel - "Підсилювач". В цьому режимі он просто підсилює вашу Wi-Fi мережу, виступаючи в ролі репитера. Інтернет по кабелю до речі так само роздає.

Зараз все продемонструю вам на своєму прикладі: роутер Zyxel Keenetic Start, і телевізор LG, у якого немає можливості підключитися до інтернету по Wi-Fi. Само собою, у мене в будинку є моя Wi-Fi мережу.

Налаштування Zyxel Keenetic в ролі Wi-Fi адаптера

Якщо у вас модель Keenetiс Lite III, то вам потрібно включити режим "Адаптер" перемикачем на самому роутері. Якщо ж у вас інша модель, то активувати цей режим можна через настройки.

Заходимо в панель управління роутером (можете дивитися цю інструкцію), і Переходимо на вкладку Система - Режим .

Якщо у вас в налаштуваннях немає вкладки Режим , то спробує оновити прошивку. Так само, можна спробувати підключити компонент Режим адаптера на вкладці Компоненти (або, Оновлення - і кнопка Показати компоненти).

На вкладці режим потрібно поставити перемикач біля  Адаптер - підключення Ethernet-пристроїв до мережі Wi-Fi . І натиснути кнопку Застосувати .

Режим роботи

Що б перезавантажити роутер, натисніть на кнопку Зараз (в новому вікні). Чекаємо поки роутер перезавантажиться.

Після включення режиму роботи "Адаптер", налаштування роутера за адресою 192.168.1.1 будуть недоступні.

Все налаштували, тепер нам потрібно встановити з'єднання між нашим роутером Zyxel і Wi-Fi мережею головного роутера. Робиться це дуже просто, як і в випадку з налаштуванням цього роутера в режимі репитера.

Потрібно одночасно на обох роутерах натиснути кнопку WPS (Wi-Fi). Я натиснув кнопку "Wi-Fi" на своєму Zyxel Keenetic Start (активно почне блимати індикатор живлення):

Кнопка Wi-Fi на Zyxel Keenetic Start

Потім натиснув кнопку WPS на головному роутере (індикатор живлення, або Wi-Fi так само почне активно блимати):

Підключення Wi-Fi адаптера Zyxel до роутера Asus

Трохи чекаємо, поки наш адаптер підключиться до Wi-Fi мережі. Коли все запрацює, то на роутері Zyxel повинен засвітитися "Інтернет", Wi-Fi мережу пропаде, а інтернет по кабелю вже буде працювати.

Робота роутера в ролі адаптера для Ethernet-пристроїв

Якщо вимкнути наш "адаптер" і включити знову, то він автоматично підключиться до Wi-Fi і знову роздаватиме інтернет по кабелю. Якщо ви зміните пароль, або ім'я своєї Wi-Fi мережі, то потрібно буде заново встановити з'єднання, натиснувши клавіші WPS на обох пристроях.

Підключаємо пристрою по кабелю до роутера Zyxel в режимі "Адаптера"

Як правило, на роутері є 4 LAN роз'єму. Ось ви можете підключити 4 пристрої до інтернету. Я, наприклад, встановив роутер біля телевізора, і підключив його за допомогою кабелю, який йде в комплекті. Вийшов такий собі приймач для телевізора. До речі, інтернет на телевізорі повинен працювати відразу після підключення до Zyxel. Важливо, що б саме там було покриття вашої Wi-Fi мережі, в іншому випадку адаптер не зможе підключиться до мережі, ну і інтернет працювати не буде.

Підключення телевізора до роутера Zyxel

Можна точно так же підключити стаціонарний комп'ютер:

Підключення комп'ютера до Zyxel по LAN кабелю

Таким способом можна підключити до інтернету по Wi-Fi будь-який пристрій у якого немає Wi-Fi приймача, але є LAN роз'єм.

Повертаємо роутер в нормальний режим роботи і входимо в панель управління

Як я писав вище, підключившись до Zyxel Keenetic, і набравши в браузері 192.168.1.1 ви не зможете зайти на сторінку з настройками. Все тому, що IP-адреса видає головний роутер. Що б його дізнатися, треба зайти в налаштування роутера до Wi-Fi мережі якого підключається наш роутер, і в списку клієнтів подивитися IP-адреса який виділений для маршрутизатора Zyxel (який адаптер).

За цією адресою вже можна зайти в налаштування. Правда, не бачу ніякої необхідності туди заходить. Хіба що повернути роутер в нормальний режим роботи. Це можна зробити в налаштуваннях, на вкладці Система - Режим . Вибравши режим роботи  Інтернет-центр - основний режим і натиснувши кнопку Застосувати .

Але, є ще один спосіб вимкнути режим "адаптера". Можна скинути налаштування до заводських. Після цього налаштування будуть доступні за адресою 192.168.1.1. А роутер буде працювати в стандартному режимі - Інтернет-центр.

Ось і вся інструкція. Насправді, така можливо може дуже часто знадобиться. Навіщо тягнути мережевий кабель через весь будинок, що б підключити комп'ютер до інтернету. Або навіщо купувати дорогі адаптери (особливо для телевізорів), якщо можна використовувати звичайний роутер, який у багатьох просто лежить без діла.