TP-LINK TL-WR841N і TP-LINK TL-WR841ND - відгуки, характеристики та корисна інформація

TP-LINK TL-WR841N і TP-LINK TL-WR841ND - відгуки, характеристики та корисна інформація

TP-LINK TL-WR841ND
  • TP-LINK TL-WR841N
  • Відгуки про TP-LINK TL-WR841N
  • Фото TP-LINK TL-WR841N
  • Тест швидкості через роутер TL-WR841N
  • Перевірка швидкості безпосередньо

Зайдіть в будь-який інтернет-магазин, перейдіть в розділ з мережевим обладнанням, і серед топових (з продажу) товарів, ви швидше за все побачите TP-LINK TL-WR841N, або TP-LINK TL-WR841ND. Або взагалі, обидва роутера. Ці два маршрутизатора від компанії Tp-Link можна без сумніву назвати народними :)

Ці дві моделі, TL-WR841N і TL-WR841ND дуже популярні, і напевно не просто так. Насправді, дуже вдалі моделі роутерів. У них є все, що потрібно звичайному користувачеві. А найголовніше, вони повністю стоять своїх грошей. Ось і секрет популярності. А ще, працюють вони стабільно, за що і отримали таку популярність. Це не найдешевші моделі роутерів від Tp-Link. Є ще Tp-Link TL-WR741ND. Але, якщо ви плануєте підключати пристроїв 5, дивитися відео і грати в онлайн ігри, то я б не радив купувати TL-WR741ND. У нього дуже часто спостерігаються проблеми з обривом інтернету. А Ось TL-WR841N працює набагато стабільніше і ціна на нього не набагато вище.

У багатьох виникає питання, чим відрізняються ці дві моделі маршрутизаторів, адже на вигляд вони практично однакові, а в назві у одного в кінці просто N, а у другого ND. Знаю точно, що відрізняються вони антенами: у N-ки вони не незнімні, а у ND знімні. А так, за зовнішнім виглядом, характеристиками, функціональності, вони практично однакові. Можливо, там є відмінності в самій начинці роутера, але це для нас не дуже важливо. Може це такий маркетинговий хід, що б більше пристроїв продати :)

Мій відгук про TP-LINK TL-WR841N

Головне, що модель дійсно вдала і популярна. А якщо модель популярна, то можна сміливо її купувати. Пишу це з власного досвіду. Користуюся цією моделлю більше трьох років, варто TP-LINK TL-WR841N. Можу з чистою совістю сказати, що працює він просто безвідмовно. День і ніч. Я навіть не пригадаю випадку, щоб він завис, або ще щось. Ніхто його навіть ніколи не перезавантажувати. Практично завжди підключені два ноутбука, три телефони і два планшета (бувало і більше). Онлайн ігри правда не граємо, але онлайн відео дивимося часто, і не з одного пристрою одночасно.

Роутер хороший, коли пишуть про якісь проблеми з WR841N, або WR841ND, можливо попалася просто бракована модель. Та й в проблемах з Wi-Fi мережами не завжди винні роутери.

Що стосується радіусу покриття, то для трикімнатної квартири його вистачає. Але, тут знову ж багато нюансів, які потрібно враховувати: кількість стін, їх товщина, розташування роутера, та й трикімнатні квартири бувають різні :)

Ріже чи швидкість TP-LINK TL-WR841ND?

Найголовніше питання для багатьох. З власного досвіду можу сказати, що 20 Мб / c по Wi-Fi він вичавлює вільно. У мене просто тариф до 20 Мб / с. Підключу 100 Мб / с, протестуйте ще раз. Ось мої скріншоти перевірки швидкості через TL-WR841N.

Через роутер:

Тест швидкості через роутер TL-WR841N

Безпосередньо, при підключенні кабелю в ноутбук:

Перевірка швидкості безпосередньо

Як бачите, через роутер швидкість отримання навіть вище.

Читав в інтернеті багато відгуків, що ці дві моделі дуже добре показали себе в плані пропускної здатності по Wi-Fi. Тобто, не дуже сильно ріжуть швидкість. Читав, що навіть 60 Мб / с по Wi-Fi видає. Все може бути, але знову ж, у кого-то 60, а у кого-то 5 Мб / с, це максимум.

Тут потрібно розуміти, що на швидкість впливає дуже багато різних факторів: тип з'єднання, кількість сусідніх Wi-Fi мереж (перешкоди), пристрій з якого заміряє, правильна настройка TP-LINK TL-WR841ND і т. Д. У цього роутера, на даний момент, є вже 10 апаратних версій (ревізій). У мене ще 7 версія. Це означає, що в кожній версії щось змінювали в самому залозі маршрутизатора, покращували його, швидше за все ставили процесор по могутніше. Особливу увагу апаратної версії потрібно приділяти при прошивці TL-WR841ND. Паршивка повинна бути обов'язково для вашої версії.

Післямова

Якщо у вас вдома, або в офісі працює роутер TL-WR841ND, або TL-WR841N, то ви можете залишити відгук про його роботу. Він обов'язково стане в нагоді всім, хто шукає собі хороший маршрутизатор для дому, або невеликого офісу. Пристрій з відмінним співвідношенням ціна / якість.

Корисні статті по роутера TP-LINK дивіться в цій категорії:  //help-wifi.com/category/tp-link/

Докладна стаття з картинками з налаштування TP-LINK TL-WR841N.

Інструкція по прошивці TP-LINK TL-WR841ND.

Інструкція по зміні пароля на роутері TL-WR841N

На цьому все 🙂