Роутери ASUS з підтримкою USB 3G / 4G модему

Роутери ASUS з підтримкою USB 3G / 4G модему. Вибір і сумісність

У цій статті я хочу розповісти про моделях маршрутизаторів фірми ASUS, які підтримують роботу з 3G і 4G модемами. Нещодавно я вже опублікував статтю, в якій писав про роутерах з підтримкою USB-модемів. Але, там я розглядав моделі різних виробників, а в цій статті мова піде тільки про роутерах ASUS, і більш докладно.

У двох словах, що взагалі означає підтримка 3G / 4G модемів. Це коли ми до маршрутизатора можемо підключити звичайний USB модем, через який він буде підключатися до інтернету, і роздавати цей інтернет на наші пристрої по Wi-Fi мережі. Такий роутер підійде тим, хто підключається до інтернету через 3G USB модем. Якщо у вас такий інтернет, то ви напевно знаєте, що сам модем ми можемо підключити тільки до одного комп'ютера. І відповідно, доступ в інтернет буде з одного пристрою.

А що робити, якщо у нас кілька комп'ютерів, та ще й телефони з планшетами. В такому випадку, можна купити спеціальний роутер з підтримкою модемів, підключити модем до роутера, і налаштувати інтернет. А всі наші пристрої (ноутубках, ПК, смартфони, планшети) вже будуть отримувати інтернет від роутера по Wi-Fi, або мережевого кабелю. Я сам користуюся таким підключенням, і у мене, до речі, теж роутер ASUS. Модель RT-N18U. Тільки модем у мене зараз Huawei EC 306-2. Чи не фотографував його, взяв інший, він весь ізолентою перемотаний 🙂 Виглядає це приблизно так:

Роутери ASUS, які підтримують 3G / 4G модеми

А якщо ви з якоїсь причини не хочете купувати роутер, і у вас є ноутбук, або ПК з Wi-Fi модулем, то можете спробувати роздати інтернет з комп'ютера. Ось інструкція: як роздати Wi-Fi з ноутбука, якщо інтернет через USB модем.

У цій статті не було б сенсу, якби ви могли просто купити будь-який роутер, підключити до нього USB модем, і все б працювало. Справа в тому, що не всі моделі роутерів підтримують підключення до інтернету через 3G / 4G модеми. І навіть якщо роутер має таку можливість, то не факт, що він буде працювати конкретно з вашим модемом.

Зараз ми розберемося, яку модель маршрутизатора ASUS можна купити для роботи в парі з USB модемом. Напишу, як визначити чи підійде роутер до вашого модему (так як модем у вас вже швидше за все є), і як все це налаштувати.

Який маршрутизатор ASUS вибрати для роботи з 3G модемом

У цьому плані, компанія ASUS мені дуже подобається. У них практично все роутери (а може і все), які з USB портами, підтримують 3G / 4G модеми. Я вважаю, це дуже круто. Адже якщо є USB порт, то справа вже швидше за все тільки в програмному забезпеченні. Так чому б не зробити підтримку модемів. У інших компаній саме так. Є USB роз'єми, а підтримки немає. Тільки на деяких моделях.

Ще раз хочу підкреслити два важливих моменти, про які писав вище. За ним ми і будемо розбиратися:

  • Вибір моделі маршрутизатора, які підтримують 3G модеми.
  • Перевірка сумісності роутера ASUS з модемом.

Що стосується підтримки USB модемів, то в характеристиках роутерів, цей момент зазначений як правило пунктом "WAN: 3G / 4G". Разом з цим, роутери підтримують підключення до інтернету за звичайним мережевого кабелю.

Давайте перерахуємо всі моделі роутерів ASUS, до яких можна підключати 3G / 4G модеми (інформацію брав з офіційного сайту): RT-N14U, RT-N10U B, RT-N18U (у мене такий), RT-N56U, RT-AC68U, RT -AC56U, RT-AC87U, RT-N56U B1, RT-AC51U, RT-AC55U, DSL-AC56U, RT-AC1200G +, RT-AC88U, RT-AC3100.

Як бачите, вибір дуже великий. Під будь-які запити, і для будь-якого гаманця. Єдине, що я б порадив, так це брати роутер вже з підтримкою Wi-Fi 5G. Я ось трохи погарячкував, купивши свій ASUS RT-N18U. Він не підтримує новий стандарт. Якщо цікаво, можете почитати докладну статтю за вибором роутерів.

Як визначити сумісність роутера з модемом

Це дуже важливий момент. В іншому випадку, роутер може просто не побачити ваш USB модем після підключення. Або, не підключатися до інтернету. Тому, перед покупкою, обов'язково переконайтеся, що роутер підтримує ваш модем.

Насамперед, дізнайтеся модель свого модему. Модель як правило вказана на корпусі модему. На офіційному сайті є сторінка, на якій зібрані всі модеми, з якими сумісні роутери ASUS. Ось посилання: //www.asus.com/event/networks_3G4G_support/. Переходимо, і шукаємо в списку свій модем. Можете використовувати пошук по сторінці Ctrl + F.

Якщо не знайдете свою модель, можете загугли приблизно за таким запитом "модель роутера + модель модему". Можливо, знайдете щось цікаве і корисне. Далі, можна зателефонувати в підтримку ASUS, і уточнити у них. Ну а якщо ніяк, то дивіться маршрутизатори від інших виробників.

Я можу точно сказати, що роутер буде працювати з модемом Huawei EC 306-2 і Novatel U720 (Інтертелеком). Це перевірено. Працює все дуже стабільно. Правда, тут все залежить від модема і оператора. Так як бездротовий інтернет сам по собі не дуже стабільний.

Налагодження підключення через 3G / 4G модем на роутері ASUS

Там все дуже просто. До того ж, панель управління на всіх моделях однакова. Тому, все можна налаштувати за інструкцією, яку я писав на прикладі налаштування роутера ASUS RT-N18U.

Наскільки я пам'ятаю, то роутер почав відразу роздавати інтернет після підключення модему в USB роз'єм. Налаштування там виглядають ось так:

Налаштування 3G / 4G модему на роутері ASUS

Вибирайте, купуйте, налаштовуйте, у вас все вийде. Навіть якщо ви живете в селі, за містом, і у вас є можливість підключити тільки бездротовий 3G / 4G інтернет, то ви можете без проблем зробити Wi-Fi мережу в своєму будинку, і підключити всі свої пристрої. Тим більше, що інтернет зараз швидкий, особливо 4G. Та й 3G вистачає навіть для Smart TV, якщо хороший тариф, модем, сигнал і базова станція не завантажена. Для більшої швидкості, можете встановити антену для модему, або сам модем налаштувати на кращий прийом через програму AxesstelPst EvDO BSNL.

Можете запитувати в коментарях. Завжди радий допомогти. І буду дуже вдячний, якщо ви і напишіть про сумісність вашого роутера і модема. Якщо ви вже налаштували, і все працює.