Tenda - режим повторювача (ретрансляція, міст WDS)

Режим повторювача (ретрансляція, міст WDS) на роутері Tenda

Практично всі маршрутизатори Tenda можуть працювати в режимі повторювача. Навіть самі бюджетні моделі. Це означає, що роутер Tenda можна запросто налаштувати в ролі репитера і використовувати його для збільшення радіусу покриття інший Wi-Fi мережі. Зараз така можливість є на більшості маршрутизаторів. Це просто один з режимів роботи.

Можна привести багато прикладів, де може стане в нагоді ця функція. Наприклад, щоб поліпшити покриття вже існуючої Wi-Fi мережі. Спеціально купувати для цих завдань ще один маршрутизатор - не найкраща ідея (можна відразу купити репитер). Але якщо у вас вже є роутер, який валяється без діла, то чому б його не використовувати. Все працює дуже просто. В налаштуваннях Tenda ми міняємо режим роботи, вибираємо основну Wi-Fi мережу, вводимо пароль і все готово. Tenda підключиться до основної бездротової мережі, скопіює настройки і в підсумку ми матимемо одна Wi-Fi мережу, але посилена. Роутер виступатиме в ролі підсилювача. Приймати сигнал по Wi-Fi і ретранслювати його далі.

Так само в LAN порт роутера можна підключити пристрої, у яких немає можливості підключатися по Wi-Fi. Телевізори, ПК, ігрові приставки і т. Д. Виходить, що наш маршрутизатор Tenda може не тільки посилювати бездротову мережу, а й виступати ще в ролі адаптера (приймача). Приймати інтернет по Wi-Fi і передавати з мережевого кабелю.

З усіх моделей у мене зараз є тільки Tenda N301. Покажу на прикладі цього роутера (другий варіант). Так як в компанії Тенда весь час допрацьовують програмне забезпечення, то зовнішній вигляд панелі управління (а відповідно і настройка режиму повторювача) може відрізнятися. Тому, покажу все на прикладі різних web-інтерфейсів, які зустрічаються найчастіше. Почнемо з самого нового (на момент написання статті).

Налаштування режиму ретранслятора Wi-Fi мережі на роутері Tenda

Налаштування головного маршрутизатора (до якого будемо підключатися) ми взагалі не чіпаємо.

В панель управління роутера Tenda можна зайти за адресою tendawifi.com, або 192.168.0.1. Детальніше в статті як зайти в налаштування роутера Tenda.

Щоб потім повернути роутер в нормальний режим роботи, можна просто змінити його в панелі управління (відключити режим ретрансляції), або зробити скидання налаштувань до заводських.

Відразу відкриваємо розділ "Налаштування WiFi" - "WiFi ретрансляція".

Tenda: Wi-Fi ретрансляція

Включаємо функцію ретранслятора. Зі списку вибираємо свою Wi-Fi мережу. В поле "Пароль бездротової мережі ..." вводимо пароль від цієї мережі. Там є ще два варіанти роботи: "WISP" і "Клієнт + AP". Я налаштовував в WISP, все працювало. Якщо у вас будуть проблеми, то спробуйте в іншому режимі. Або відразу ставте "Клієнт + AP". Я чомусь не перевірив цей режим.

Режим підсилювача (WISP) на Тенда

Роутер збереже всі настройки, перезавантажитися, і підключиться до нашої Wi-Fi мережі.

режим

І якщо знову зайти в панель управління, то ми побачимо, що наш роутер підключений до іншого "вищестоящому" роутера.

Бездротовий Wi-Fi повторювач з роутера

Все працює. Перевірено!

Другий варіант настройки (інша панель управління)

Після оновлення прошивки Tenda N301, у мене панель управління була англійською мовою. Але і там все просто і зрозуміло.

У розділі "Wireless Repeating" вибираємо режим "Universal Repeater", потім зі списку доступних вибираємо свою мережу і вводимо пароль до неї в поле "WiFi Password". Натискаємо "Ok".

Mode Wireless repeater Tenda

Роутер буде перезавантажений і почне працювати в режимі повторювача. Ви помітите, що сигнал вашої бездротової мережі істотно посилився.

А на Tenda F9 я бачив ще один варіант. Там в розділі "Налаштування інтернету" потрібно змінити режим роботи на "Універсальний ретранслятор".

Tenda F9 в режимі WI-Fi ретранслятора

Як бачите, налаштування можуть відрізнятися в залежності від версії прошивки. Якщо на вашому маршрутизаторі Tenda режим репитера налаштовується ще якось інакше, то поділіться скріншотом в коментарях. Буду вдячний!

Якщо будете задавати питання, то обов'язково пишіть модель роутера і бажано версію прошивки. Або просто прикріпіть скріншот панелі управління.