Огляд TP-Link Archer A6: MU-MIMO роутер з гігабітними портами

Огляд TP-Link Archer A6: MU-MIMO роутер з гігабітними портами

Сьогодні ми познайомимося з TP-Link Archer A6. Нова модель маршрутизатора від TP-Link, яка буде цікава тим, хто шукає сучасний і продуктивний роутер за хорошу ціну. Я вже його розпакував, налаштував, і хочу поділитися своїм враженням з вами. Розглянемо технічні характеристики TP-Link Archer A6, зовнішній вигляд, і в кінці огляду залишу свій відгук про даному маршрутизаторі.

TP-Link Archer A6 виконаний практично в такому ж корпусі, що і молодша модель TP-Link Archer A5. Тільки в чорному кольорі. Від молодшої моделі він відрізняється наявністю гігабітних портів і більш продуктивним залізом. Ну і на моєму екземплярі встановлений вже новий веб-інтерфейс. TP-Link Archer A6Пропоную відразу перейти до найцікавішого - технічним характеристикам і особливостям даного пристрою. На сайті TP-Link, і на коробці з роутером написано: "AC1200 MU-MIMO Wi-Fi гігабітний роутер". Згоден, трохи заплутано і не зовсім зрозуміло. Давайте з'ясуємо що до чого:

  • AC1200 - показник максимальної швидкості бездротової мережі. AC означає, що роутер підтримує стандарт 802.11ac. 1200 (мається на увазі Мбіт / с) це сумарна швидкість Wi-Fi в двох діапазонах. Archer A6 видає до 450 Мбіт / с в діапазоні 2,4 ГГц і до 867 Мбіт / с в діапазоні 5 ГГц.
  • MU-MIMO - в роутері є підтримка технології MU-MIMO. Наявність цієї технології збільшує швидкість і продуктивність бездротової мережі. За рахунок того, що роутер може одночасно обмінюватися даними з декількома Wi-Fi клієнтами (якщо в них так само є підтримка MU-MIMO).
  • гігабітний роутер - роутер комплектується гігабітними WAN / LAN портами. Швидкість передачі даних по LAN (всередині домашньої мережі) і WAN (підключення до інтернету) може доходити до 1 Гбіт / с.

На базі TP-Link Archer A6 можна створити швидку і продуктивну мережу. Швидкості і продуктивності цієї мережі буде достатньо для перегляду відео в якості 4k, онлайн ігор, завантаж торрентів на високій швидкості і т. Д. Крім цього, за рахунок підтримки стандарту 802.11ac і гігабітних портів, можна без проблем транслювати фільми в 4k на телевізор по технології DLAN. Тільки телевізор і пристрій з якого буде йти трансляція рекомендую підключати до роутера або по кабелю, або по Wi-Fi в діапазоні 5 ГГц.

Крім цього, на Archer A6 встановлені потужні антени (чотири зовнішніх і одна внутрішня), за рахунок яких роутер дає хороше покриття Wi-Fi мережі. Судячи з відгуків, дуже хороша дальність Wi-Fi в діапазоні 2.4 ГГц. Покриття мережі в діапазоні 5 ГГц буде не таким великим, але це особливість даної частоти, а не проблема маршрутизатора. Є підтримка технології Beamforming (надсилає сигнал Wi-Fi в сторону пристрою).

Що стосується програмної частини, то тут все дуже добре. На TP-Link Archer A6 встановлена ​​прошивка з новим веб-інтерфейсом. Є можливість вибрати мову веб-інтерфейсу (російська, українська і англійська). Ну і сама панель управління дуже проста і приємна на вигляд.

Веб-інтерфейс TP-Link Archer A6

Так само я був приємно здивований наявністю підтримки хмарних функцій. Це означає, що даним маршрутизатором можна керувати за телефону або планшета через додаток TP-LINK Tether не тільки з домашньої мережі, а й через інтернет (з'єднання йде через хмару TP-Link). Чи не потрібен постійний, білий, зовнішній IP-адреса, складні настройки віддаленого доступу і т. Д. Досить прив'язати роутер до свого TP-Link ID.

В налаштуваннях, буквально в кілька кроків можна змінити режим роботи маршрутизатора і перемкнути його в режим точки доступу. Ця можливість стати в нагоді при підключенні TP-Link Archer A6 до іншого роутера, модему, до провідної мережі в готелі і т. Д.

Упаковка, комплектація, зовнішній вигляд

Знайомство з технікою починається з упаковки. У випадку з TP-Link Archer A6, це стильна коробка, на якій можна знайти практично всю необхідну інформацію про роутере. Не тільки технічні характеристики, але і опис основних функцій і особливостей.

Упаковка TP-Link Archer A6

По комплектації все стандартно: роутер, блок живлення, мережевий кабель і документація. Упаковано все дуже надійно.

Комплектація TP-Link Archer A6

Основна, верхня частина роутера виконана з глянсового пластика. А на чорному глянсовому пластиці дуже добре помітна пил, відбитки пальців і подряпини. Але виглядає він дуже класно і стильно. Завдяки цікавій структурі верхньої кришки він виблискує як діамант. Шкода, що фото це не передає.

Фото TP-Link Archer A6

Сріблястий логотип на чорному тлі виглядає відмінно. Нижче логотипу розташовані індикатори, які горять зеленим кольором. Чи не яскраво, вночі заважати точно не будуть.

Антени та нижня частина роутера зроблені з матового пластика.

Зовнішній вигляд роутера TP-Link Archer A6

З боків і знизу є решітки для циркуляції повітря і охолодження роутера. Так само знизу є наклейка з необхідною інформацією про пристрій (в тому числі заводське ім'я мережі, пароль Wi-Fi, логін / пароль адміністратора, адреса для входу в настройки). Роутер можна повісити на стіну, для цього є необхідні отвори.

Archer A6: вид збоку

Задня панель роутера заповнена портами і кнопками. Там знаходяться 4 LAN-порту і 1 WAN-порт. Роз'єм для підключення живлення, кнопка On / Off, кнопка Reset і кнопка WPS / Wi-Fi On / Off.

Порти і кнопки на TP-Link Archer A6

Добре, звичайно, що є кнопка для відключення Wi-Fi мережі. Але я вважаю, що кнопки потрібно робити окремі. А то у багатьох з цим виникають проблеми. Хтось хоче відключити Wi-Fi мережу, а активує WPS. А хтось навпаки - хоче активувати WPS, а відключає Wi-Fi мережу. Не дуже зручно і трохи заплутано для звичайних користувачів.

висновки

TP-Link Archer A6 - це роутер, в якому немає нічого зайвого (що значно збільшило б його вартість), але в той же час в ньому є все необхідне для створення швидкої, продуктивної і стабільної домашньої мережі. Оптимальний варіант сучасного маршрутизатора. Без зайвих апаратних і програмних функцій, за які зазвичай доводиться пристойно переплачувати.

Єдиний мінус - в TP-Link Archer A6 немає USB-порту. Якщо вам потрібен роутер з USB, то ця модель вам не підходить. Якщо не потрібен - можете купувати.

Що стосується налаштування і управління (важливий момент для багатьох) - там все просто і зрозуміло. Є навіть попередні налаштування інтернет-провайдерів. Можна налаштувати роутер з телефону через фірмовий додаток і навіть керувати ним через інтернет (через хмару TP-Link). Сам користуюся цією функцією, дуже зручно.

Залишайте свої відгуки про TP-Link Archer A6 в коментарях!