Як підключити Bluetooth колонку до ноутбука або комп'ютера?

Як підключити Bluetooth колонку до ноутбука або комп'ютера?

Bluetooth-колонка - дуже популярний девайс. Таку портативну акустику можна підключити практично до будь-якого мобільного пристрою. В основному їх з'єднують з телефонами, або планшетами. Так як звук, який видає навіть недорога портативна колонка, буде набагато краще і голосніше в порівнянні з вбудованими динаміками в телефоні. З мобільними пристроями все зрозуміло, а що з ноутбуками та комп'ютерами. Чи можна підключити Bluetooth колонку до ноутбука або ПК? Адже звук через вбудовані в ноутбуці динаміки не набагато краще, а то й гірше, ніж на мобільних пристроях.

Так, з якістю звучання у більшості ноутбуків є проблеми. Навіть у дорогих моделей. Те звук дуже тихий, то басів не вистачає, то щось скрипить, свистить і т. Д. Тому, якщо у вас є портативна колонка (або не дуже портативна, але з можливістю підключення по Bluetooth), то можна без проблем підключити її до ноутбука і насолоджуватися приємним і гучним звуком.

Bluetooth-колонка з ноутбуком і комп'ютером

Bluetooth-колонку можна підключити навіть до ПК. Як правило, до стаціонарного комп'ютера колонки підключають по кабелю. Але якщо у вас є хороша безпровідна акустика, то чому б не поєднати їх по Bluetooth. Правда, там є один нюанс. На ноутбуках Bluetooth є вбудований, а ось на стаціонарних комп'ютерах (в системних блоках) вбудований Bluetooth модуль буває рідко. Тому, в більшості випадків, для підключення бездротового колонки до ПК нам знадобиться USB Bluetooth адаптер. Як його вибрати я писав в цій статті. Після покупки потрібно підключити і налаштувати Bluetooth на комп'ютері.

Якщо у вас ноутбук, тим більше на Windows 10, то там Блютуз повинен працювати без особливих налаштувань, установки драйверів і т. Д. В крайньому випадку потрібно завантажити драйвер на Bluetooth з сайту виробника ноутбука і встановити його. Сам процес підключення в Windows 10 і Windows 7 трохи відрізняється. Як і в Windows 8. Найпростіше, звичайно, підключити Блютуз колонку в Windows 10. Там цей процес зробили простим і зрозумілим. Так само розглянемо процес підключення на прикладі Windows 7. Іноді, після підключення потрібно ще налаштувати висновок звуку саме на бездротової динамік.

Що стосується самої бездротової колонки, то підключити до комп'ютера можна абсолютно будь-яку: JBL, Beats, Logitech, Sven, Rapoo, Xiaomi Mi Bluetooth Speaker, Aspiring та інші.

Важливо!  Якщо настройки на вашому комп'ютер будуть відрізнятися від тих, що я буду показувати далі в статті, то вам швидше за все потрібно налаштувати, або включити Bluetooth на своєму ПК / ноутбуці. Це можна зробити за інструкцією як включити і налаштувати Bluetooth на ноутбуці з Windows 10. А якщо у вас Windows 7, то дивіться статтю як включити Bluetooth на ноутбуці.

Підключаємо бездротову Bluetooth колонку в Windows 10

Відкриваємо меню "Пуск" і заходимо в "Параметри". Далі переходимо в розділ "Пристрої".

Підготовка ноутбука до підключення Bluetooth колонки

Натискаємо на "Додавання Bluetooth або іншого пристрою".

Підключення Bluetooth динаміків в Windows 10

Далі потрібно включити колонку і перевести її в режим підключення. Дуже важливий момент! Потрібно, щоб індикатор Bluetooth на колонці активно блимав. Тільки тоді інші пристрої можуть її виявляти і підключатися. Як прищепило, для цього потрібно натиснути (найчастіше натиснути і потримати) кнопку з іконкою Bluetooth, або кнопку харчування.

Налаштування Блютуз колонки з ноутбуком

Після цього на комп'ютері вибираємо "Bluetooth". Розпочнеться пошук доступних пристроїв. У списку повинна з'явиться наша колонка. У мене Sony SRS-XB30. Натискаємо на неї.

Процес підключення бездротового колонки до ноутбука з Windows 10

Має з'явитися вікно, де буде написано, що наша бездротова акустична система успішно підключена.

Бездротова колонка підключена до комп'ютера

Просто натисніть на кнопку "Готово". У мене звук відразу почала відтворюється через підключену по Bluetooth колонку. Вимикаємо колонку - звук відтворюється через динаміки ноутбука, або ПК (через динаміки, які по кабелю підключені).

Якщо будуть проблеми саме з виведенням звуку, то спробуйте вручну вибрати пристрій виводу звуку (нашу бездротову колонку) в настройках. Ось так:

Налаштування виведення звуку в Windows 10 на Bluetooth-колонку

А після недавнього оновлення, в Windows 10 з'явилася можливість виводити звук (і використовувати мікрофон) на різні джерела виведення для різних програм. Налаштувати цю функцію можна в розділі "Параметри пристроїв і гучності додатків", в яке можна перейти з вікна, яке на скріншоті вище. Там потрібно просто вибрати джерело виведення звуку для конкретного додатка. Наприклад: з програвача виводимо звук на бездротову колонку, а системні звуки на вбудовані динаміки.

Поділ звуку в Windows 10 на вбудовані динаміки і Bluetooth акустику

Підключення бездротової колонки до комп'ютера нічим не відрізняється від підключення бездротових навушників в Windows 10.

Підключення Блютуз колонки до ноутбука на Windows 7

Спочатку включаємо свою колонку і переводимо її в режим підключення. Натисканням на кнопку "Bluetooth", або кнопку включення. Як правило, потрібно натиснути і потримати кілька секунд. Індикатор Блютуз повинен активно блимати.

Бездротова колонка в Windows 7

В треї повинна бути іконка Bluetooth. Натисніть на неї правою кнопкою миші і виберіть "Додати пристрій".

Додавання Блютуз динаміка на ноутбуці

Має з'явитися нове вікно, в якому будуть відображатися доступні для підключення пристрою. Там повинна бути наша бездротова колонка. Необхідно виділити її і натиснути "Далі".

Підключення Bluetooth динаміка в Windows 7

Далі піде настройка пристрою, після чого повинно з'явиться вікно з повідомленням, що пристрій успішно підключено і готове до роботи. А якщо звук після підключення виявилася буде відтворюється через бездротовий динамік, то потрібно натиснути правою кнопкою миші на іконку звуку в треї, вибрати "Пристрої відтворення", потім натиснути правою кнопкою миші на підключену Блютуз колонку і вибрати "Використовувати за замовчуванням". Після чого все має заробити.

Бездротова колонка не працює ...

У Windows 7 мені не вдалося підключити Bluetooth колонку. Система знаходить її, визначає як динамік, підключає, але вона не працює. Немає драйвера. Якщо відкрити підключення пристрою, то вона буде з жовтим знаком оклику. У диспетчері пристроїв буде невідоме, периферійний пристрій Bluetooth. А в процесі підключення можна помітити повідомлення, що "Програмне забезпечення для пристрою не було встановлено".

Чи не підключається Bluetooth до комп'ютера на Windows 7

Я подивився на сайті Sony (у мене портативна колонка цього виробника) і в розділі "Завантаження" не знайшов драйверів. Якщо в диспетчері натиснути на "Периферійний пристрій Bluetooth" і вибрати "Оновити драйвери", то система відразу видає що нічого не знайдено.

Я не став качати драйвера з якихось сторонніх сайтів, або використовувати програми для автоматичної установки драйверів. Сподіваюся, ви з такою проблемою не зіткнетеся, і ваша колонка подружиться з Windows 7. А якщо ви знаєте як вирішити цю проблему, то буду вдячний, якщо напишете про це в коментарях. А взагалі, переходите на Windows 10. Вона краще, і таких проблем там немає.

Як підключити бездротову колонку до комп'ютера через кабель?

Так, портативну колонку можна підключати не тільки по Bluetooth. Її так само можна підключити через кабель до того ж комп'ютера, або ноутбука. Не у вірний, що на всіх колонках є аудіо вхід (AUDIO IN), але на моїй, та й думаю на більшості інших моделей він теж є. Для підключення знадобиться кабель 3.5 mm jack - 3.5 mm jack. Можливо, у вашій акустичної системі аудіо вхід на 2.5 mm. Потрібно дивитися. Кабель зазвичай йде в комплекті, але не завжди (у мене не було).

3.5 mm jack x2: кабель для підключення портативної колонки до комп'ютера

Один кінець кабелю підключаємо до колонки.

Підключення кабелю до AUDIO IN на портативної колонці

А другий кінець потрібно підключити в аудіо вихід на ноутбуці, або комп'ютері.

Підключення Bluetooth колонки через кабель

Звук буде відтворюється через підключену портативну акустичну систему, поки ви її не вимкнете. Або поки не поміняєте пристрій за умовчанням в настройках відтворення в Windows.

На цьому все. Якщо залишилися питання, побажання, зауваження, або доповнення до статті - пишіть в коментарях.