ASUS Router: управління роутером ASUS зі смартфона (Android, iOS)

Додаток ASUS Router: управління роутером ASUS зі смартфона (Android, iOS)

Вирішив написати про програму ASUS Router. Ця програма для мобільних пристроїв, смартфонів і планшетів, які працюють на Android, або iOS. З допомогу цього додатка, можна дуже зручно і легко налаштувати роутер ASUS, або просто керувати ним. Компанії ASUS вдалося створити дійсно класне, і красиве додаток для управління маршрутизатором з мобільних пристроїв. Я протестував його на Android-смартфоні, і на iPhone. Функціонал програми, і зовнішній вигляд, практично однаковий на обох платформах.

Можливості програми "ASUS Router":

 • Установка і настройка нового маршрутизатора від ASUS. Встановлюємо з'єднання в програмі, і задаємо необхідні настройки.
 • Перегляд інформації в режимі реального часу: використання трафіку, завантаження процесора і пам'яті, перегляд клієнтів.
 • Управління Wi-Fi мережею: відключення, зміна пароля, перегляд пароля бездротової мережі, активація режиму "Wi-Fi Eco".
 • Перегляд і управління Wi-Fi і дротовими клієнтами: інформація про підключених до роутера пристроях, блокування інтернету, обмеження швидкості.
 • Інші функції: оновлення ПЗ, діагностика роутера, діагностика безпеки, батьківський контроль, запуск FTP і Samba, настройка інтернету, перезавантаження роутера і т. Д.

Сумісні роутери:

Програма вміє працювати не з усіма маршрутизаторами. Наприклад, з ASUS RT-N12 вона відмовилася працювати. У магазині додатків (Google Play, або App Store), в описі зазначено моделі підтримуваних маршрутизаторів. Думаю, найближчим часом список поповниться і більш дешевими моделями.

Давайте докладніше розглянемо основні функції і можливості. А так же, розберемося, як налаштувати новий роутер ASUS через програму з планшета, або телефону. Що в більшості випадків навіть простіше, ніж з комп'ютера, через web-інтерфейс. Перевіряв я на роутері ASUS RT-N18U.

Управляємо роутером ASUS зі смартфона, або планшета

Встановити додаток "ASUS Router" можна з Google Play, якщо у вас пристрій на Android. А якщо у вас мобільний пристрій від Apple, то з App Store. Через пошук, шукайте за запитом "ASUS Route". Програма звичайно ж безкоштовна.

Про всяк випадок, даю посилання на програму в магазинах додатків:

 • App Store - //itunes.apple.com/ru/app/asus-router/id1033794044?mt=8
 • Android - //play.google.com/store/apps/details?id=com.asus.aihome&hl=ru

Думаю, з установкою проблем не виникне. Встановлюємо, і запусків додаток. Ви повинні бути підключені до свого роутера ASUS, яким хочете керувати.

У головному вікні вибираємо пункт "Я хочу керувати цим маршрутизатором" (так, переклад цікавий. Є введу роутер, до якого ви зараз підключені). Далі, вибираємо наш маршрутизатор, вказуємо ім'я користувача і пароль (які захищають налаштування вашого роутера, за замовчуванням: admin і admin), і натискаємо кнопку "Увійти".

ASUS Router: настройка підключення до роутера ASUS

У головному вікні буде відображатися цікаве кільце, з різною інформацією в режимі реального часу: трафік, користувачі, завантаження ЦП. Інформацію в кільці можна перегортати. А якщо натиснути на назву нашого маршрутизатора, то відкриється докладна інформація по роутера: IP-адреса, MAC-адресу, версія прошивки, можна зробити скидання налаштувань, перезавантажити роутер, відключиться і т. Д.

Як користуватися додатком ASUS Router

Управління підключеними пристроями (клієнтами)

Знизу є вкладка "Пристрої". Відкриваємо її, і дивимося, хто в даний момент підключений до вашого роутеру ASUS. Як подивитися клієнтів з комп'ютера, через web-інтерфейс, я писав тут. Там будуть відображатися як Wi-Fi клієнти, так і пристрої, які підключені по кабелю. Натиснувши на свій пристрій, можна заблокувати для нього доступ до інтернету, і обмежити швидкість для конкретного пристрою. Шкода, що немає можливості повністю заблокувати клієнта, по MAC-адресу. І чомусь показує, що iPad з мережевого кабелю підключений 🙂

Управління пристроями (Wi-Fi клієнтами) на роутері ASUS через програму ASUS Router

Налаштування Wi-Fi мережі роутера ASUS з планшета, або смартфона

Для налаштування бездротової мережі, знизу виділена окрема вкладка "Бездротові настройки". Там можна змінити назву мережі (SSID), змінити пароль на Wi-Fi, або відключити його. А ще, можна повністю відключити Wi-Fi мережу. Але, будьте обережні. Адже після відключення Wi-Fi мережі, ви не зможете управляти роутером. Якщо у вас двохдіапазонний роутер, то там буде можливість окремо управляти мережею Wi-Fi 5GHz.

Налаштування Wi-Fi і пароля на роутері ASUS з Android, або iOS пристрої

Інші можливості програми ASUS Router

Ми розглянули основні можливості. Давайте тепер розглянемо функції, які знаходяться на вкладці "Більш". Там знаходяться різні настройки:

 • Налаштування резервування - можна створити копію налаштувань роутера, і відновити їх при необхідності (корисна штука).
 • Обмежувач швидкості - можна задавати обмеження по швидкості, для різних клієнтів.
 • CPU & RAM - дивимося наскільки завантажений процесор і пам'ять роутера.
 • Мережева діагностика - різні утиліти для діагностики маршрутизатора ASUS.
 • Налаштування DNS - можна вручну прописати свої DNS. Корисно при різних проблемах в роботі інтернету. Наприклад, коли не відчиняються деякі сайти.
 • Оновлення прошивки - перевірка і оновлення прошивки роутера ASUS. Але, оновлювати ПО я раджу все таки з комп'ютера. Ось інструкція по прошивці маршрутизаторів ASUS.
 • FTP - запуск і управління FTP сервером на роутері ASUS. Або, дивіться статтю з налаштування FTP через налаштування роутера ASUS.
 • Перевірка безпеки мережі - тест на виявлення вразливостей в вашому роутере. Дає інформацію по поганих паролів, включеним службам і іншим налаштувань. Хороша настройка для всіх, хто переживає за безпеку своєї мережі.
 • Батьківський контроль - управління доступом до інтернету для окремих пристрій. Але, мені здається, що набагато зручніше управляти цими функціями на вкладці "Пристрої".
 • Швидка настройка інтернету - тут можна задати параметри для підключення до інтернет-провайдера. Задати налаштування PPPoE, L2TP, PPTP і т. Д. Це майстер швидкого налаштування роутера.
 • Поділиться своїм Wi-Fi - можна переглянути назву своєї Wi-Fi мережі і пароль до неї (для підключення нових пристроїв), або відправити цю інформацію через соціальні мережі.
 • Samba - управління загальним доступом до файлів, які знаходяться на підключеному до роутера ASUS USB накопичувачі.
 • Статистика трафіку - швидкість вхідного і вихідного трафіку.
 • Режим "Wi-Fi eco" - я його ще поки не перевірив, але якщо включити цю функцію, то зменшується потужність Wi-Fi для економії енергії. Ну і по ідеї, випромінювання буде менше.

Залежно від моделі маршрутизатора, кількість функцій може відрізнятись. Так само, в правому верхньому куті, можна побачити повідомлення з порадами по налаштуванні роутера.

Тепер трохи скріншотів з різними настройками.

Налаштування роутера ASUS через додаток ASUS Router

Налаштувань там дуже багато, все показати нереально.

Управління роутером ASUS з iPhone

Все красиво і функціонально. От би тільки переклад на російську мову трохи допрацювали, а так все добре. Тільки будьте уважні, не міняйте налаштувань, якщо не знаєте за що вони відповідають.

Налаштування нового роутера ASUS з Android, або iOS пристрої

Якщо у вас новий маршрутизатор, і ви хочете налаштувати його через програму з мобільного пристрою, то встановіть з'єднання з його бездротової мережі. Мережа буде зі стандартним назвою. А пароль (PIN) за замовчуванням (заводський), зазначений на даному маршрутизаторі (на наклейці). Але, там Wi-Fi мережу за замовчуванням начебто не захищена.

Включаємо роутер, підключаємо до нього інтернет (в WAN роз'єм), підключаємося з мобільного пристрою до Wi-Fi мережі нового роутера, і заходимо в програму ASUS Router. Якщо в головному вікні вибрати "Я хочу налаштувати новий роутер", то з'явиться невелика, покрокова інструкція. Але, так як ви вже підключені до бездротової мережі свого маршрутизатора, то просто вибираємо верхній пункт.

Потім вибираємо свій маршрутизатор, і вказуємо заводський пароль і ім'я користувача (admin і admin).

Основні настройки, які потрібно виконати, це налаштування підключення до провайдера і настройка Wi-Fi мережі, установка пароля. Це можна зробити за допомогою майстра швидкого налаштування, який знаходиться на вкладці "Більш" - "Швидка настройка інтернету". Натискаємо на кнопку почати, і слідуємо інструкція. Це відмінний спосіб налаштувати новий маршрутизатор ASUS.

Швидка настройка нового роутера ASUS з телефону (Android, або iOS)

Після швидкого налаштування, ви можете змінити будь-які параметри вже через окремі розділи з настройками в програмі ASUS Router. Головне, що б інтернет через роутер заробив.

захист додатки

Можна поставити пароль, який буде запитуватися при вході в додаток ASUS Router. Або, використовувати сенсор відбитка пальця (Touch ID). Але, у мене на iPhone 6 він чомусь не заробив. Що б поставити пароль, відкрийте меню, виберіть "Додаткові налаштування", потім "Код блокування", і задайте пароль.

Установка пароля в додатку

Тепер ніхто не зможе отримати доступ до налаштувань роутера через ваш смартфон.

Пишіть в коментарях, чи сподобалася вам програма. Так само, можете задавати питання. Всього доброго!