Віддалений доступ до налаштувань роутера ASUS. Веб-доступ з WAN не працює

Віддалений доступ до налаштувань роутера ASUS. Веб-доступ з WAN

Доброго дня!

Як підключитися до роутера Asus віддалено через смартфон або інший комп'ютер? В налаштуваннях роутера включив "веб-доступ з WAN", а далі як?

Прошивка стоковий при активації веб-доступу він мені дає адресу ххх.asuscomm.com: 8443, який а що далі з ним робити незрозуміло. Намагаюся зайти на цю адресу з іншого комп'ютера, пише, що сервер не знайдений.

відповідь

Добрий день. Складна тема. В інтернеті є інструкції, все розповідають як налаштувати доступ до роутера ASUS через інтернет, але ніхто не показує до кінця, як це працює насправді. У мене, чесно кажучи, теж нічого не вийшло. Зараз розглянемо деякі моменти.

Відразу слід зауважити, що в ідеалі, звичайно, купити у провайдера зовнішній, білий IP адреса. Тоді, при активації функції "веб-доступ з WAN". Ви зможете зайти в налаштування свого роутера за адресою: // ваш_IP_адрес: 8080 (якщо ви порт в настройках не змінювали).

В іншому випадку, коли у вас немає виділеного, зовнішнього IP адреси, потрібно налаштовувати функцію DDNS. Коли ви отримуєте адресу, який закріплений за вашим роутером. Це те, про що ви писали вище. І ви не змогли отримати доступ до налаштувань за цією адресою. Справа в тому, що функція DDNS може працювати не завжди. Це залежить від провайдера. І в настройках DDNS на ASUS у мене з'являється повідомлення: "Бездротовий роутер використовує приватний WAN IP адреса. Цей роутер знаходиться в NAT оточенні і служба DDNS працювати не може". Як я розумію, це від провайдера залежить, і тут нічого не зробити. Крім покупки виділеного адреси. Або вимагати від провайдера нормальну адресу. Чи не з оточення NAT.

Вхід в налаштування роутера ASUS через інтернет

1 Насамперед, звичайно, включаємо функцію "веб-доступ з WAN" в налаштування роутера ASUS, в розділі "Адміністрування", на вкладці "Система".

веб-доступ з WAN на роутері ASUS

Збережіть налаштування.

2 Про це ніде не написано, але мені здається, що потрібно ще включити настройку "Відповідати на пінг-запити з WAN" в розділі "Брандмауер". Якщо вона відключена. На мою думку, за замовчуванням вона включена.

ASUS: Відповідати на пінг-запити з WAN

Можливо, це не важливо. Точно не знаю, і немає можливості перевірити.

3 Ну а далі потрібно налаштує DDNS. Знаходиться ця настройка в розділі "Інтернет" (WAN), на вкладці "DDNS". Включаємо функцію "DDNS-клієнт". Вибираємо сервер "www.asus.com", і в полі "Ім'я хоста" потрібно придумати і вказати свій унікальний домен. Можна навіть щось типу "dgsdewlj" (просто набір букв). Зберігаємо налаштування.

Доступ до налаштування роутера ASUS через інтернет

Якщо все ок, то по ідеї, віддалений доступ до налаштувань вашого роутера ASUS повинен бути за адресою: //dgsdewlj.asuscomm.com:8080, або  // dgsdewlj.asuscomm.com:8443.

Чому у мене не виходить налаштувати? Чи не працює DDNS через помилку "Бездротовий роутер використовує приватний WAN IP адреса. Цей роутер знаходиться в NAT оточенні і служба DDNS працювати не може". Як я розумію, це через те, що провайдер щось мутить з IP-адресами. Він мені дає не зовнішній IP, а міністерство внутрішніх справ у своїй системі.

Бездротовий роутер використовує приватний WAN IP адреса.  Цей роутер знаходиться в NAT оточенні і служба DDNS працювати не може

Виходить, що доступ з WAN не працює тому, що не працює DDNS. Якщо у вас DDNS працює, немає помилки як у мене вище на скріншоті, то все повинно відкриватися. Якось так. Можливо, я в чомусь помилився. Якщо що - поправте мене в коментарях.

Валера, а в Ви спробуйте налаштувати все як я показував в статті. Можливо, у вас вийде. Я маю введу з настройками DDNS. Якщо ви до цього інакше навастрівалі.