Не горить індикатор Wi-Fi на ноутбуці. Що робити?

Не горить індикатор Wi-Fi на ноутбуці. Що робити?

Вирішив підготувати окрему статтю з рішеннями проблеми, коли на ноутбуці не горить індикатор Wi-Fi, який сигналізує про роботу бездротового модуля на ноутбуці. Не важливо, як у вас з'явилася ця проблема. Відразу після покупки ноутбука, перевстановлення Windows, або індикатор Wi-Fi перестав горіти раптово. Думаю, що поради з цієї статті допоможуть вам виправити цю проблему. Ми розглянемо рішення на прикладі Windows 10. Але якщо у вас Windows 7, або Windows 8, то всі рішення ви зможете застосувати у себе. Точно так же з ноутбуком. Поради підійдуть для різних виробників: ASUS, HP, Lenovo, Acer, Packard Bell і т. Д.

Для почав потрібно з'ясувати, який саме випадок у вас:

 • Найчастіше, коли індикатор Wi-Fi на ноутбуці не горить, то відповідно Wi-Fi не працює. І це цілком логічно. Рішення саме цього випадку ми розглянемо нижче в статті.
 • Так само буває, коли ноутбук без проблем підключатися до бездротових мереж, все працює, але лампочка відповідає за індикацію роботи бездротової мережі не світить. У такому випадку, я раджу просто не звертати на це увагу. Працює і добре. Але якщо ви все ж хочете це виправити, то почніть з перевстановлення драйверів.

Сам індикатор бездротових мереж може знаходиться в будь-якому місці на корпусі ноутбука. Все залежить від конкретної моделі. Не рідко він вбудований в кнопку, яка відповідає за включення / відключення бездротових модулів. На моєму ноутбуці ASUS, цей індикатор знаходиться на передній панелі.

На ноутбуці не горить індикатор Wi-Fi

На фото вище, індикатор не світиться тільки тому, що я включив режим польоту в Windows 10. Він у мене включається сполучення клавіш на ноутбуці. А в Windows 7 відбувалося управління саме Wi-Fi модулем. Після установки відповідних драйверів і утиліт. Так само ця лампочка швидше за все не буде горіти, якщо на ноутбуці взагалі не встановлений драйвер бездротового адаптера. Але про все по порядку.

Якщо у вас такі проблеми з Wi-Fi після переустановлення Windows, то ви можете відразу переходити до тієї частини статті, де я розповідатимуть про проблеми з драйверами і їх установці.

Якщо Wi-Fi перестав працювати раптово, то постарайтеся згадати, що ви перед цим робили. Що могло стати причиною.

Кілька статей, які вам так само можуть стати в нагоді:

 • Чи не працює Wi-Fi на ноутбуці. Що робити? - дуже докладний посібник з безліччю рішень.
 • Як включити і підключити Wi-Fi на ноутбуці ASUS
 • На ноутбуці немає бездротового з'єднання з мережею Wi-Fi
 • Немає доступних підключень в Windows 7. Пропав Wi-Fi, мережа з червоним хрестиком
 • Як включити Wi-Fi в Windows 10, коли немає кнопки Wi-Fi і помилка «Не вдалося знайти бездротові пристрої на цьому комп'ютері»

Включаємо індикатор Wi-Fi клавішами на ноутбуці

Так би не лізти відразу в нетрі, давайте спробуємо простий спосіб. Практично на кожному ноутбуці є комбінація клавіш, яка відповідає за включення і відключення бездротових модулів. Іноді, це окремий перемикач на корпусі.

Комбінації для різних виробників:

 • ASUS - FN + F2
 • HP - Fn + F12
 • Lenovo - Fn + F5
 • Acer - Fn + F3
 • Samsung - то це клавіші Fn + F12, або Fn + F9
 • DEL Fn + F2, або Fn + F12.

Для прикладу, на моєму ноутбуці ASUS:

Клавіші для включення індикатора Wi-Fi на ноутбуці ASUS

Як бачите, на клавіші F2 така ж іконка, як біля індикатора. Натискаємо поєднання цих клавіш і дивимося не зайнялася лампочка, і чи не заробив Wi-Fi. Як я вже писав вище, у мене встановлена ​​Windows 10, і поєднання цих клавіш просто включає і відключає режим польоту. Коли режим польоту включений - індикатор не горить.

Але швидше за все це тому, що у мене не встановлена ​​утиліта від ASUS, яка відповідає за роботу функціональних клавіш. І якби у мене була встановлена ​​Windows 7, то комбінація цих клавіш взагалі б не працювала без установки спеціальної утиліти від виробника. У кожного виробника ця утиліта називається по-різному. Шукайте їх на сайті виробника, в розділі з завантаженнями для вашого ноутбука.

Перевіряємо статус бездротового адаптера. включаємо програмно

Нам потрібно зайти в "Мережеві підключення" і перевірити, чи включений адаптер "Бездротова мережа", або "Бездротове мережеве з'єднання". Для цього робимо так:

Як в настройках Windows включити бездротової адаптер

Далі натисніть правою кнопкою миші на "Бездротова мережа", і виберіть "Включити". Якщо там є такий варіант.

Включаємо Wi-Fi в настройках, якщо не горить індикатор

Після цього бездротова мережа на ноутбуці повинна запрацювати.

Ось ще докладна інструкція на прикладі Windows 7 - //help-wifi.com/nastrojka-wi-fi-na-pc-noutbuke/kak-vklyuchit-wi-fi-na-noutbuke-s-windows-7/

Важливий момент! Якщо у вікні "Мережеві підключення" ви не знайдете адаптер "Бездротова мережа", або "Бездротове мережеве з'єднання", то проблема швидше за все в тому, що у вас не встановлений драйвер Wi-Fi адаптера, і його потрібно встановити.

Продовжуємо розбиратися.

Драйвер і індикатор бездротової мережі

Необхідно відкрити диспетчер пристроїв і подивитися, чи є там адаптер, який відповідає за роботу з'єднання по Wi-Fi.

Натисніть клавіші Win + R, введіть (скопіюйте) команду mmc devmgmt.msc і натисніть Ok. Або запустіть диспетчер пристроїв іншим, зручним для вас способом.

Відразу відкриваємо вкладку "Мережеві адаптери", і дивимося, чи є там адаптер в назві якого є "Wireless", "Wi-Fi", "WLAN". Швидше за все, ви його там не побачите. У мене цей адаптер є, і виглядає він ось так (назва і виробник може бути інший):

WLAN адаптер в диспетчері пристроїв

Але в диспетчері пристроїв буде як мінімум одне невідомий пристрій з жовтим значком.

Це означає, що потрібно встановити драйвер Wireless адаптера. Цей драйвер можна завантажити з сайту виробника, обов'язково для вашої моделі ноутбука і версії Windows. Або встановити його з диска, якщо він був в комплекті з вашим ноутбуком.

Після установки драйвера Wi-Fi має запрацювати, а індикатор буде горіти.

Індикатор роботи бездротових мереж на ноутбуці

Я не буду детально розписувати процес установки драйверів, так як вже є докладні інструкції:

 • Який драйвер потрібен для роботи Wi-Fi на ноутбуці?
 • Як встановити драйвера на Wi-Fi адаптер в Windows 7?
 • Оновлення (установка) драйвера на Wi-Fi в Windows 10.
 • Інструкція по установці драйвер Wi-Fi адаптера на ноутбук ASUS.

Думаю, цієї інформації буде достатньо, щоб вирішити проблему з індикатором Wi-Fi мережі на вашому ноутбуці. Якщо щось не вийшло, або з'явилися питання, то залишайте їх у коментарях.