Де встановити Wi-Fi роутер в квартирі або будинку?

Де встановити Wi-Fi роутер в квартирі або будинку?

У цій статті мова піде не про підключення та налаштування Wi-Fi роутера, а про його правильному розташуванні в квартирі, приватному будинку, або офісі. Якщо ви ще не купили маршрутизатор, то читайте статтю з порадами щодо вибору Wi-Fi роутера і вирушайте в магазин. Після покупки роутера його потрібно буде встановити в певному місці, підключити і налаштувати. Про підключення та налаштування ви можете почитати в інструкції, яка була в комплекті, або в інших статтях на нашому сайті. Інструкції з налаштування деяких маршрутизаторів зібрані на цій сторінці. А в даній статті мова піде саме про вибір місця для установки роутера. Де можна встановлювати, а де не можна.

Розташування роутера в будинку насамперед впливає на покриття Wi-Fi мережі. Це зрозуміло. Якщо у вас величезна квартира, або великий будинок, то встановивши маршрутизатор в одному кінці будинку, в дальній кімнаті Wi-Fi вже навряд чи буде ловити. Не існує якихось секретів у виборі місця для установки. Але дотримуючись деяких рекомендацій, є шанс обійтися без покупки другого маршрутизатора, або репитера для посилення бездротової мережі.

Вибір місця для установки Wi-Fi роутера

Якщо на момент покупки маршрутизатора інтернет у вас вже підключений, то його найчастіше встановлюють там, куди прокладений інтернет кабель від провайдера. Тому-що прокладати новий кабель, подовжувати його, або навіть вкорочувати - заняття не найпростіше. І я скажу так: якщо після настройки роутера Wi-Fi мережу ловить по всьому будинку і все добре працює, то не потрібно щось вигадувати. Встановлюйте там, де виходить. Це особливо актуально для однокімнатних, або невеликих двох / трикімнатних квартир. А так же невеликих будинків. Де б ви не встановили роутер, стабільний сигнал Wi-Fi буде у всіх кімнатах.

Рекомендації по вибору місця для розташування маршрутизатора

Як я вже писав вище, ви можете встановити маршрутизатор в тому місці, де вам подобається, куди прокладений інтернет, або є місце для його установки (стіл, полиця і т. Д.). Якщо проблем з покриттям Wi-Fi мережі немає, то на можете закривати цю статтю і користуватися інтернетом.

Якщо ж виникли проблеми з покриттям, то ось вам кілька порад:

  • Не встановлюйте маршрутизатор поблизу від інших електроприладів. Таких як: радіотелефони, мікрохвильові печі, телевізори і т. Д. Так як Wi-Fi мережа працює на частоті 2.4 GHz, або 5 GHz. А техніка, яку я перерахував вище, так само може використовувати цю частоту, то будуть сильні перешкоди. Через це може падати сигнал, або буде нестабільна робота Wi-Fi мережі.
  • Сигнал Wi-Fi проходить крізь перешкоди і при цьому падає рівень самого сигналу. Саме більше зло - це металеві перешкоди. Стіни з металевими елементами всередині (як правило, це несучі стіни). Металеві двері і т. Д. Так само дзеркала і скла відбивають сигнал бездротової мережі. Бетонні і цегляні стіни так само пристойно зменшують радіус дії Wi-Fi мережі. Чим менше стін і перешкод - тим краще.
  • Подивіться на план свого будинку, або квартири і подумайте, чи є можливість розмістити маршрутизатор ближче до центру. Таке розташування забезпечить більш рівномірне покриття по всьому будинку. І не буде такого, що у вашого сусіда сигнал вашої мережі більш стабільний, ніж у вас. Або встановлюйте маршрутизатор ближче до того місця, де ви активно будете користуватися бездротовою мережею. Наприклад, ближче до спальні і кухні. Але далі від дитячої кімнати. Таке розташування вам повинно сподобається в тому випадку, якщо ви спантеличені питанням шкоди від випромінювання Wi-Fi мережі.
  • Якщо є можливість, то встановіть роутер якомога вище. Його можна закріпити на стіні. Практично на кожному маршрутизаторі є отвори для кріплення на стіну. А антени складаються.

І ще кілька корисних порад:

  • Якщо вам все таки доведеться переносити маршрутизатор, або встановлювати його в тому місці, куди не дістає кабель від провайдера, то можуть стати в нагоді інструкції по обтиску мережевого кабелю: як обжати виту пару за допомогою крімпер, і поради по обжиму без інструменту (викруткою). Але краще, звичайно, щоб це зробив фахівець від вашого провайдера.
  • Якщо вибором правильного розташування не вдалося домогтися нормального покриття по всьому будинку, то можуть стати в нагоді поради зі статті: як посилити сигнал Wi-Fi мережі? Збільшуємо дальність Wi-Fi.
  • Ну і самий робочий і перевірений варіант, яким можна істотно посилити сигнал Wi-Fi - це покупка і установка репитера. Можливо, у вас є ще один роутер, який так само можна спробувати налаштує в режимі репитера.

    Правильне розташування роутера в будинку і установка репитера

  • Якщо у вас проблеми з бездротовою мережею через сильні перешкод на каналі 2.4 ГГц, то ситуацію може виправити установка дводіапазонного маршрутизатора, який так само може роздавати Wi-Fi на частоті 5 ГГц.

А де у вас в будинку встановлений маршрутизатор? Як покриття Wi-Fi мережі? Діліться своїми порадами в коментарях, задавайте питання!