Огляд TP-LINK Archer A2 - технічні характеристики, функціонал, зовнішній вигляд

Огляд TP-Link Archer A2 - технічні характеристики, функціонал, зовнішній вигляд

Більшість покупців при виборі маршрутизатора орієнтуються в першу чергу на ціну. Так само всі хочуть, щоб була хороша швидкість, великий радіус дії Wi-Fi мережі, проста настройка і т. Д. Зараз вже підтримка діапазону 5 GHz стала популярною, і багато хто сприймає це до уваги при виборі роутера. Головне, щоб роутер стабільно і швидко працював, просто налаштовувався і коштував недорого. У мене є такий - TP-Link Archer A2. Недорогий роутер з підтримкою діапазону 5 GHz, потужними антенами, підтримкою IPTV і трьох режимів роботи!

TP-Link Archer A2 без проблем підійде для домашнього використання, або навіть для невеликого офісу. Його можна використовувати не тільки для серфінгу в інтернеті, але і для перегляду HD-відео, онлайн ігор, або завантаження великих файлів і торрентів. Підтримка діапазону 5 ГГц - це звичайно ж великий плюс. Навіть незважаючи на те, що максимальна швидкість підключення до інтернету через Archer A2 - 100 Мбіт / с, в діапазоні 5 ГГц цілком реально отримати ці 100 Мбіт / с по повітрю, чого не скажеш про діапазоні 2.4 ГГц, який більш повільний і сильно завантажений різними перешкодами. Тим більше, що вже навіть не найновіші пристрої (клієнти) мають підтримку Wi-Fi 5 GHz.

Напис "AC750" на коробці з TP-Link Archer A2 означає, що цей маршрутизатор підтримує сучасний стандарт 802.11ac. А 750 - це загальний індекс швидкості. До 300 Мбіт / с в діапазоні 2.4 ГГц і до 433 Мбіт / с в діапазоні 5 ГГц. За стабільний і потужний Wi-Fi сигнал відповідають три зовнішні антени потужністю 5 dBi. Так що проблем з покриттям і підключенням не повинно бути навіть у великій квартирі. Звичайно, потрібно розуміти, що зона покриття Wi-Fi мережі і стабільність підключення сильно залежить від перешкод, перешкод, розташування роутера, самих клієнтів. TP-Link Archer A2 AC750WAN і LAN-порти на Archer A2 підтримують максимальну швидкість до 100 Мбіт / с. Є підтримка IPTV (весь набір: IGMP Proxy / Snooping, міст, Tag VLAN). Всього на роутері 4 LAN-порту, в які ви зможете підключити свої ПК, ігрові приставки, IPTV приставки та т. Д.

TP-Link Archer A2 підтримує три режими роботи: роутер, точка доступу і підсилювач Wi-Fi сигналу (ретрансляція). Про налаштування роутера TP-Link в режимі підсилювача Wi-Fi сигналу я писав в цій статті. Досить просто змінити режим роботи маршрутизатора в веб-інтерфейсі (або додатку Tether) і налаштувати / підключення в залежності від обраного режиму.TP-Link Archer A2 роутер 3 в 1: роутер, точка доступу, репітер

Це дуже зручно! Більше не потрібно для використання роутера в режимі підсилювача налаштовувати бездротовий міст (WDS), а для роботи в режимі точки доступу відключати вручну DHCP-сервер. Вважаю, що така можливість повинна бути в кожному роутере.

Так само Archer A2 підтримує настройку і управління через додаток TP-LINK Tether, і безліч інших функцій:

  • Батьківський контроль і доступ за розкладом.
  • Гостьова мережу.
  • За безпеку мережі відповідає цілий набір функцій: міжмережевий екран SPI, фільтрація і прив'язка по IP-адресою або MAC-адресу, захист від DoS-атак.
  • Підтримка IPv6.
  • Попередні налаштування інтернет-провайдерів для більш простого налаштування маршрутизатора.
  • Налагодження та управління через веб-інтерфейс (є російська та українська мова), або додаток з мобільного пристрою.

Є все що потрібно, і це все можна без проблем налаштувати 🙂 Не знаю, що ще додати.

Зовнішній вигляд TP-Link Archer A2

Знайомство з роутером ми завжди починаємо з упаковки. Дуже важливо, щоб вона була не просто красивою, але і інформативною. Це дає можливість ознайомиться з основними технічними характеристиками і можливостями роутера без пошуку інформації в інтернеті, або консультантів в магазинах, які нерідко взагалі не розбираються в тому, що продають. Archer A2 упакований в дуже інформативну коробочку.

Упаковка TP-Link Archer A2

Комплектація стандартна.

Комплектація TP-Link Archer A2

Корпус роутера дуже цікавої форми. Нижня частина корпусу і антени зроблені їх сірого пластика. Верхня кришка з глянсового пластика. Її рельєф нагадує діамант. Дуже цікавий колір, щось середнє між чорним, темно синім і фіолетовим. Він змінюється в залежності від того, під яким кутом дивитися на Archer A2. Звичайно ж глянсова панель швидко брудниться і дряпається. З цим нічого не поробиш.

Фото TP-Link Archer A2

Зверху знаходиться красивий логотип компанії TP-Link і панель з маленькими індикаторами.

Індикатори на TP-Link Archer A2

Вид збоку:

Огляд корпусу TP-Link Archer A2

Вид згори 🙂

Фото маршрутизатора TP-Link Archer A2

Вигляд знизу. Там, до речі, крім наклейки із заводською інформацією і отворів для вентиляції є ще спеціальні отвори, за допомогою яких можна повісити роутер на стіну.

Нижня частина маршрутизатора TP-Link Archer A2

Мені дуже сподобалося, що в процесі розробки TP-Link Archer A2 не економили на елементах управління. На деяких роутерах (навіть не самих бюджетних), іноді навіть кнопку для відключення живлення не роблять. Тут з цим все в порядку. Окрема кнопка Power On / Off, кнопка Reset і поєднана кнопка Wi-Fi / WPS. За допомогою останньої можна відключати / включати Wi-Fi мережу і активувати функцію WPS. За портам все стандартно - 4 LAN і 1 WAN.

Порти і кнопки TP-Link Archer A2

Покажу ще як виглядає веб-інтерфейс Archer A2:

веб-інтерфейс Archer A2

У компанії TP-Link вийшло зробити маршрутизатор, який, я впевнений, буде дуже популярним. В першу чергу через свою низьку ціну, підтримки Wi-Fi 5 GHz, простий налаштування і управління (в тому числі через додаток) і багатого функціоналу.

Обов'язково залишайте в коментарях свої відгуки про TP-Link Archer A2. Напишіть, ніж вам сподобався цей маршрутизатор, а чим ні. Які у нього плюси і мінуси на вашу думку. Найцінніші відгуки від відвідувачів, які вже тривалий час користуються даним маршрутизатором. Вважаю, що тільки в цьому випадку можна залишити адекватний відгук саме про роботу самого пристрою.