Огляд маршрутизатора TP-Link Archer A7

Огляд маршрутизатора TP-Link Archer A7

Сьогодні у нас на огляді маршрутизатор TP-Link Archer A7. Це одна з небагатьох моделей, якої я б без сумніву віддав нагороду в номінації "ідеальний роутер для домашнього використання". Модель з оптимальним співвідношенням ціна / функціонал і продуктивність. Це золота серединка між топовими і дуже дорогими маршрутизаторами (функціонал і потужність яких часто не використовується навіть наполовину, а більшість технологій - маркетинговий хід) і дешевими (бюджетними) моделями, які побудовані на слабкому залозі (продуктивності якого часто не вистачає навіть для самих звичайних завдань ), і з дуже скромним функціоналом. Якщо ви не знаєте, який маршрутизатор вам потрібен, у вас немає мети максимально заощадити, або ви не знаєте навіщо вам флагманський маршрутизатор - беріть пристрої з цієї "золотої середини" і не прогадаєте.

Повернемося до TP-Link Archer A7. За 100-1100 доларів ми отримуємо продуктивний, двохдіапазонний маршрутизатор з гігабітними портами і USB-портом для підключення USB 3G / G4 модемів, принтерів і накопичувачів. З функцією автономного завантаження файлів (якої немає в більш дешевих моделях), хмарними функціями (Хмара TP-Link - доступ до налаштувань роутера через інтернет і інші фішки), сучасним веб-інтерфейсом і т. Д. Корпус роутера хоч і не найновіший ( були і інші моделі в цьому корпусі), але виглядає стильно і потужно.

Фото TP-Link Archer A7

Бездротова мережа. Звичайно ж TP-Link Archer A7 підтримує два діапазони Wi-Fi (2.4 ГГц + 5 ГГц) і новий стандарт 802.11ac. Швидкість в діапазоні 2.4 ГГц до 300 Мбіт / с, а в діапазоні 5 ГГц до 1300 Мбіт / с. Так що старі пристрої без проблем будуть підключатися до Archer A7 (до мережі в діапазоні 2.4 ГГц), а нові пристрої з підтримкою стандарту 802.11ac використовуватимуть підключення на більш високій швидкості. За стабільне покриття Wi-Fi мережі відповідають три антени. Вони не знімні. Якщо я правильно зрозумів, то кожна антена транслює Wi-Fi сигнал в обох діапазонах (2.4 ГГц і 5 ГГц).

Провідна мережа. Всі порти на TP-Link Archer A7 гігабітні. Це означає, що порт WAN і всі порти LAN підтримують підключення зі швидкістю 10/100/1000 Мбіт / с. Якщо інтернет-провайдер дає швидкість вище 100 Мбіт / с - цей маршрутизатор вам підійде.

USB-порт. Маршрутизатор обладнаний USB-портом стандарту 2.0. Він використовується для підключення USB-накопичувачів (флешки, зовнішні жорсткі диски), принтерів і USB модемів. Але 3G / 4G модеми підтримуються тільки на моделях з індексом (RU). На версіях з Паршивка (EU / US) модеми не підтримуються.

В налаштуваннях Archer A7 можна знайти розділ "Завантажити офлайн". Детальніше про цю функцію я розповідати в цій статті. Роутер може автоматично завантажувати файли з інтернету на підключений до нього USB-накопичувач. У той же час можна налаштувати загальний доступ до цих файлів з різних пристроїв. У тому числі по DLNA з телевізорів, різних ТВ-приставок і програвачів.

Налагодження та управління. Простий і сучасний, багатомовний веб-інтерфейс (є українська та російська мова), в якому дуже просто розібратися і налаштувати всі необхідні функції. Звичайно ж роутером можна керувати за телефону або планшета, через фірмовий додаток Tether. А завдяки підтримці функції "Облік TP-Link" доступ до налаштувань роутера можна отримати через інтернет (хоч з іншого міста, або країни).

Інші функції. У TP-Link Archer A7 є все, що тільки може знадобиться пересічному користувачеві. Гостьова Wi-Fi мережу, батьківський контроль, приоритезация даних, контроль доступу, IPv6, VPN-сервер, режим роботи "Точка доступу", бездротовий міст (WDS) і т. Д.

Зовнішній вигляд TP-Link Archer A7

З технічними характеристиками і функціоналом розібралися, тепер можна подивитися сам корпус, порти, кнопки. Але почнемо з упаковки 🙂

Упаковка TP-Link Archer A7

Комплектація стандартна: роутер, блок живлення, мережевий кабель і інструкції.

Комплектація роутера Archer A7

Весь роутер зроблений з чорного пластику. Тільки верхня кришка глянцева, а нижня матова. Чорний глянсовий пластик виглядає дуже круто, але дуже швидко брудниться і дряпається. Зверху знаходиться логотип компанії TP-Link. На передній грані розташовані індикатори, які горять зеленим кольором.

Зовнішній вигляд TP-Link Archer A7

Всі інтерфейси і елементи управління розташовані ззаду. Поєднана кнопка WPS / Wi-Fi On / Off, кнопка Reset і Power On / Off. Один WAN і чотири LAN-порту, роз'єм Power і USB-порт.

Інтерфейси і кнопки на роутері Archer A7

Антени можна скласти, а сам роутер при необхідності повісити на стіну.

Отвори на роутері для кріплення на стіну

Але і на полиці він виглядає відмінно.

TP-Link Archer A7

Найновіший веб-інтерфейс, як на флагманських моделях.

веб інтерфейс TP-Link Archer A7

TP-Link Archer A7 - дуже вдала модель. Що особисто я б додав / виправив в цьому маршрутизаторі? Напевно встановив би USB-порт стандарту USB 3.0 (а не 2.0). І навів би порядок в цих версіях RU - EU / US. Думаю, що не складно зробити підтримку модемів на всіх версіях. А у покупців цей момент буде викликати дуже багато питань. Так як начебто роутер підтримує 3G / 4G модеми, але купивши версію EU / US - підтримки модемів не буде. Тим більше, що магазини можуть завозити різні версії, та й самі покупці часто замовляють пристрої з інших країн.

Особисто я можу сміливо рекомендувати Archer A7 як продуктивного, швидкого домашнього маршрутизатора. Роутер, який по функціоналу не сильно поступається флагманським моделям, але за ціною набагато дешевше. Залишайте відгуки про TP-Link Archer A7 в коментарях.