Найдешевший Wi-Fi роутер. Вибираємо бюджетний маршрутизатор для дому

Найдешевший Wi-Fi роутер. Вибираємо бюджетний маршрутизатор для дому

Вітання! Вирішив підготувати окрему статтю, і розповісти про вибір найдешевшого роутера. Розглянемо бюджетні варіанти, які є у продажу. Думаю, ця стаття буде актуальна як мінімум весь 2017 рік. Ми розглянемо недорогі моделі, ціною до 15 доларів, 400 грн., Або 1000 рублів. І незважаючи на те, що в статті по вибору маршрутизатора для будинку я радив в 2017-тому році не купувати роутери без USB-порту, і підтримки стандарту 802.11ac (Wi-Fi 5GHz), бувають ситуації, коли немає можливості купити дорогий роутер, і потрібно максимально заощадити. Та й не рідко роутер потрібен для роздачі інтернету для пари пристроїв, в невеликому приміщенні, і без серйозного навантаження. У такому випадку немає сенсу переплачувати за непотрібні функції і технології. Буде досить самого бюджетного маршрутизатора.

вибір недорогого, бюджетного Wi-Fi роутера

У цій статті ми не будемо детально розбиратися у всіх технічних характеристиках, і тонкощах вибору, про це я писав у статті, посилання на яку давав вище. Наше завдання вибрати маршрутизатор, ціна якого буде не дорожче 15 доларів (+ -). Більшість таких маршрутизаторів я вже протестував, і вони зараз знаходяться в моїй колекції :). Але, скажу чесно, що у мене немає великого досвіду в тривалому використанні недорогого роутера. Просто у мене в будинку дуже багато пристроїв, велике навантаження, і працювати через такий роутер не зовсім правильно.

У цій ціновій категорії я знайшов маршрутизатори від виробників: TP-Link, Tenda, D-Link, Totolink, Netis. Це найпопулярніші. У компанії ASUS, або Zyxel, взагалі немає настільки бюджетних моделей. Там вже доведеться збільшувати бюджет на покупку. Якщо подивитися в популярних інтернет-магазинах, то всі ці бюджетні моделі користуються великою популярністю серед покупців, судячи з відгуків. Вони збирають найбільше відгуків. І це не означає, що з ними більше якихось проблем і поломок, просто через свою ціни вони більш популярні. А відгуки там не гірше, ніж до дорогих моделей. Хоча, відгуки про маршрутизаторах це взагалі тема для окремої статті.

Бюджетний роутера для будинку

В процесі вибору і використання недорогого роутера, є свої нюанси і можливі проблеми. Хоча, все це цілком можливо і при використанні дорогих моделей, які не завжди можуть похвалитися стабільною роботою і якістю.

Виділимо наступні моменти:

  • Стабільність роботи Wi-Fi мережі і роутера в цілому.
  • Покриття Wi-Fi мережі і швидкість підключення. Ми знаємо, що роутери люблять різати швидкість інтернету. А бюджетні моделі тим більше.
  • Обмежений функціонал, відсутність різних функцій і технологій. Зрозуміло, що купуючи бюджетну модель, вона не буде нафарширована найновішими технологіями.
  • Якість самого роутера, зовнішній вигляд, час роботи.

Нестабільна робота дешевого маршрутизатора

Це напевно найпопулярніша проблема дешевих моделей. Справа в тому, що бюджетні пристрої побудовані на слабких платформах. Слабкі процесори, невелика кількість оперативної пам'яті. Все це може позначиться на стабільності роботи маршрутизатора. Особливо, в моменти навантаження. При перегляді оналйн відео, завантаження файлів, торрентів, в онлайн іграх, при підключенні великої кількості пристроїв. Якщо ви плануєте робити все, що я тільки що перерахував, то вам краще розглянути більш дорогі моделі маршрутизаторів.

Виявляється все це повним зависанням роутера, коли інтернет починає працювати тільки після перезавантаження, сильним падінням швидкості і пінгу, обривами підключення по Wi-Fi мережі. Тому, якщо у вас багато пристроїв, ви плануєте одночасно на декількох пристрої дивитися відео, або що ще гірше грати в оналйн гри і завантажувати великі файл, у вас є Smart TV, то я не радив би купувати найдешевшу модель роутера. Краще підберіть собі інший варіант за цією статтею.

Ніхто не зможе підказати вам, чи буде стабільно працювати та, чи інша модель. Це практично неможливо, так як все залежить від величезної кількості різних факторів. Та й якби все круто працювало на самих бюджетних моделях, то навіщо тоді робили б роутери, які дорожче в 10 і більше разів.

Радіус покриття Wi-Fi мережі і швидкість інтернету

Покриття Wi-Fi мережі, це одне з головних питань, яке цікавить практично всіх в процесі вибору маршрутизатора. За моїми спостереженнями, за площе покриття Wi-Fi мережі, бюджетні моделі не завжди гірше більш дорогих. Як правило, всі ці "малюки" йдуть з одного, або двома Wi-Fi антенами, але антени ці потужні. Можуть бути так само внутрішні антени. Але кількість антен більше впливає на стабільність роботи Wi-Fi мережі, ніж на покриття. Думаю, що для невеликої трикімнатної квартири такого роутера повинно вистачити. Але в натяжку. Швидше за все будуть місця, де не буде покриття Wi-Fi мережі.

Але знову ж, все залежить від обраної вами моделі, від величезної кількості зовнішніх чинників, і розташування роутера в будинку, або квартирі. Ні я, ні хтось інший не зможе підказати вам конкретну модель, яка забезпечить сигнал по всьому вашому дому. Тут тільки здогадки і припущення.

Кілька слів про швидкість інтернету по Wi-Fi і по кабелю. Якщо у вас провайдер дає 100 Мбіт / с, то по кабелю від роутера ви швидше за все побачите приблизно 90 Мбіт / с. Може і все 100. За Wi-Fi, звичайно ж, ситуація буде інша. Ми знаємо, що роутери ріжуть швидкість по Wi-Fi. Це в принципі нормально. А ось наскільки ця швидкість буде обмежена, залежить від безлічі різних факторів:

  • Потужності самого роутера. А ми вже знаємо, що бюджетні моделі немічні. Тому, вони можуть більше урізати швидкість, ніж більш дорогі моделі.
  • Від типу підключення до інтернету. Найкраще, коли провайдер використовує технологію Динамічний IP (DHCP). Так як PPPoE, L2TP, PPTP створюють додаткове навантаження на роутер.
  • Так само швидкість багато в чому залежить від пристрою, який ви підключаєте до інтернету.
  • І від величезної кількості інших зовнішніх факторів: від перешкод, стін, рівня сигналу і т. Д.

Практично всі моделі, які ми сьогодні розглянемо, працюють на максимальній швидкості до 150 Мбіт / с. Але, є кілька моделей з цієї цінової категорії, які можуть видавати максимальну, теоретично можливу швидкість 300 Мбіт / с. Що так само може відіб'ється на тому, наскільки роутер буде різати швидкість по Wi-Fi.

Скромні технічні характеристики і функціонал

Це зрозуміло. Чим менше платимо, тим менше отримуємо. Як я вже писав вище, бюджетна модель буде позбавлена ​​всіх сучасних технологій. Наприклад, там точно не буде підтримки нового стандарту 802.11ac. Ну і звичайно ж не буде підтримки трансляції Wi-Fi мережі на частоті 5GHz. Чи не буде USB-порту, гігабітних LAN і WAN портів, і інших фішок. Для цієї цінової категорії, це нормально.

Що стосується функціоналу і налаштувань, то навіть на дешевих моделях є практично все те ж, що і на більш дорогих. Наприклад, є можливість запуску гостьової Wi-Fi мережі, є різні режим роботи роутера (ретрансляція, адаптер, клієнт, точка доступу), є батьківський контроль, і ще купа різних налаштувань. Так що в плані функціоналу якихось сильних відмінностей немає. Всі звичайно ж залежить від конкретного виробника і моделі. Сама панель управління, за моїми спостереженнями, нічим не відрізняється. Можуть бути вирізані тільки деякі настройки, яких там не може бути через особливості апаратної начинки.

Якість, зовнішній вигляд, час роботи

Якщо вам важливі такі моменти, як якість збірки, якість самого корпусу, зовнішній вигляд роутера, наявність різних кнопок, розміри і т. Д., То тут недорогі моделі трохи програють.

Більшість таких роутерів зроблені в дуже компактному корпусі. І погоджуся, що більш дорогі варіанти виглядають звичайно ж краще і крутіше. У всіх виробників. А ось що стосується якості пластику і збірки, то за моїми спостереженнями, якихось серйозних відмінностей немає. Якщо компанія робить дороги моделі з хороших матеріалів, і якісно їх збирає, то і бюджетна категорія тут не сильно страждає. Все на рівні.

Звичайно ж, економія помітна. І найчастіше вона проявляється незнімними антенами, відсутністю окремих кнопок (для відключення живлення, активації WPS, відключення Wi-Fi, скидання налаштувань), відсутністю прогумованих ніжок і кріплення на стіну (але не на всіх моделях). Ну і іноді виробники роблять не 4 LAN порту, як ми звикли бачити, а наприклад 3, 2, або взагалі 1. Але знову ж, засунути 4 LAN порту і 1 WAN в такий компактний корпус важкувато. Але є винятки.

Я не проводив якихось тестів, і не можу сказати скільки прослужить бюджетний маршрутизатор, і скільки дорога модель. Але знову ж, за моїми спостереженнями, більш дешеві варіанти частіше ламаються. Тут так само позначається економія на комплектуючих, адаптери харчування.

Моделі недорогих Wi-Fi роутерів для будинку, або квартири

Я дуже не люблю радити конкретні моделі. Це взагалі неправильно. Тому, краще не просите мене в коментарях про це 🙂

Нижче ми розглянемо найдешевші маршрутизатори, які можна знайти в продажу на початку 2017 року. Думаю, ці моделі ще довго будуть актуальними. Практично всі роутери, про які я напишу нижче, я перевіряв і налаштовував. І всі вони повністю відповідають своїй невеликій ціні.

Netis WF2411 і інші доступні моделі від Netis

У мене є модель Netis WF2411. Це взагалі один з най-най дешевих роутерів. Але мені він дуже сподобався. Невеликий, цікавий і якісний корпус, проста настройка, російську мову в панелі управління. Добре працює в режимі репитера (підсилювача Wi-Fi мережі). Можна використовувати як адаптер для підключення ПК до інтернету по Wi-Fi.

Netis WF2411: недорогий роутер для дому

Інструкція по налаштуванню Netis WF2411: //help-wifi.com/netis/nastrojka-routera-netis-na-primere-netis-wf2411/

У компанії Netis є й інші бюджетні варіанти: Netis WF2411E, Netis WF2411R, Netis WF2419, Netis WF2419E. Дві останні моделі будуть трохи дорожче. Але вони краще за характеристиками. Там уже максимальна швидкість Wi-Fi до 300 Мбіт / с. Якщо є можливість, то краще брати їх.

Самі бюджетні роутери від TP-Link

На даний момент під наш бюджет потрапляють три моделі: TP-Link TL-WR720N (найдоступніший), TP-Link TL-WR740N, і TP-Link TL-WR840N. За посиланнями ви можете подивитися детальний огляд кожної моделі.

Про TP-Link TL-WR740N напевно чули багато. Дуже популярна, і по справжньому народна модель. Дуже популярний роутер, в першу чергу завдяки свій ціною і технічними характеристиками.

Модель найдешевшого роутера від TP-Link

Інструкція по налаштуванню TP-Link TL-WR740N: //help-wifi.com/tp-link/kak-nastroit-tp-link-tl-wr740n-nastrojka-wi-fi-i-interneta/. У розділі "TP-Link" ви знайдете інструкції по налаштуванню інших моделей від цього виробника.

Якщо є можливість трохи збільшити бюджет, рекомендую розглянути модель TP-LINK TL-WR841N (ND). Теж хороший і популярний маршрутизатор.

Недорогі варіанти домашнього маршрутизатора від Tenda

У мене зараз є модель Tenda N301. І ще я знайомий з Tenda N3 (але її вже не видно в продажу). Є ще модель Tenda N150, Tenda F3. Можу сміливо рекомендувати ці недорогі маршрутизатори. Легка панель управління російською мовою. Все є, і все працює.

Моделі дешевих роутерів від Tenda

Інструкція по налаштуванню Tenda N301: //help-wifi.com/tenda/nastrojka-routera-tenda-n301/.

Кілька моделей від D-Link

Нещодавно придбав модель D-Link DIR-300A. Вона підходить під наш бюджет. Дуже цікавий роутер незвичайної форми. Нормальна панель управління. Правда, сторінка з настройками на всіх D-Link-ах мені не дуже подобається. Є ще недорога модель D-link DIR-300S / A1A, D-Link DIR-615 / K.

Вибір бюджетної моделі роутера від D-Link

Можете ознайомиться з настройками на прикладі D-Link DIR-300A: //help-wifi.com/d-link/nastrojka-routera-d-link-dir-300a-podrobnaya-instrukciya/

Бюджетні маршрутизатори Totolink

Нещодавно познайомився з роутерами від компанії Totolink. Точніше з одним, Totolink N150RT. З цієї цінової категорії є ще дорожча модель Totolink N300RT. Остання модель підтримує швидкість Wi-Fi до 300 Мбіт / с. Цей зрозуміло з назви.

Totolink N150RT хороший апарат. N300RT точно не гірше. Все дуже просто налаштовується і без проблем працює. Цікавий, невеликий корпус. На якому є всі необхідні кнопки і порти. Є кнопка для відключення живлення. Що рідкість на маршрутизаторах за таку ціну. А ще там кришка верхня прикольно зсувається для додаткового охолодження.

Totolink: дешеві роутери для будинку

Налаштування можна подивитися на прикладі N150RT: //help-wifi.com/totolink/nastrojka-routera-totolink-n150rt-poshagovaya-instrukciya/.

висновки

Якщо при покупці роутера стоїть завдання максимально заощадити, то можна придбати одну з найдешевших моделей від одного з виробників. Все буде працювати, питання тільки в тому як. Якщо ви купуєте бюджетний роутер для величезного будинку, і плануєте підключити до нього велику кількість різних пристроїв, навантажувати мережу по повній програмі, то це звичайно ж нерозумно. Роутер швидше за все буде просто "виснути", і відходити після перезавантаження.

А якщо у вас, наприклад, невелика квартира, або приватний будинок, кілька телефонів, планшет, і комп'ютер, ви не граєте в важкі онлайн ігри, і не качаєте торренти при цьому, то навіть недорогий роутер впорається з цими завданнями. Як ви розумієте, неможливо виділити ту кількість пристроїв, або завдання, з якими бюджетний роутер вже не впорається.

Потрібно завжди орієнтуватися на завдання, які буде виконувати маршрутизатор. Якщо вам, наприклад, потрібно організувати загальний доступ до USB-накопичувача, то роутери, про які йде мова в цій статті вам не підійдуть. Так як там немає USB-порту. І вам вже потрібно шукати найдешевший маршрутизатор з USB-портом (якщо бюджет обмежений). Якщо ж вам потрібен недорогий роутер з підтримкою 3G / 4G модемів, то потрібно відштовхуватися вже від моделей, які підтримують роботу з USB модемами, і шукати оптимальний варіант серед них.

Намагайтеся придбати модель подорожче, наскільки це можливо виходячи з вашого бюджету. Просто роутер ви купуєте не на місяць, або два. І потрібно, щоб він стабільно працював тривалий час, і щоб його потужність була з запасом. Адже через деякий час, можливо, ви захочете підключити ще якісь пристрої. А ось роутер вже може з ними не впорається, і доведеться купувати нову модель. І вийде, що хотіли заощадити, а заплатили в кілька разів велику.