Режим клієнта (бездротовий міст) на роутері Zyxel Keenetic. Підключення до провайдера по Wi-Fi (WISP)

Режим клієнта (бездротовий міст) на роутері Zyxel Keenetic. Підключення до провайдера по Wi-Fi (WISP)

Вітання! Я вже заплутався у всіх цих режимах: міст, клієнт, WDS, WISP ... Навіщо все так складно робити, у кожного виробника Ротері все зроблено по-своєму. Так що там у різних виробників, тут на різних прошивках все різне :) Працює все приблизно однаково, але ось назви потрібних нам функцій як правило звучать по-різному, мають різні настройки і т. Д. Хіба так складно домовитися, і зробити все для людей, що б просто було і зрозуміло.

Значить так, продовжуємо розбиратися з роутерами Zyxel Keenetic, які в чорному корпусі і працюють на прошивці другого покоління. У мене це ZyXEL Keenetic Start, який я і буду мучити. А розбиратися ми сьогодні будемо в налаштуванні режиму клієнта, коли підключення до інтернет провайдеру відбувається по Wi-Fi. В панелі управління цей режим називається WISP (Wireless Internet service provider). Наскільки я зрозумів, це той же режим бездротового мосту, просто в Zyxel Keenetic він називається інакше (якщо я не маю рації, можете написати про це в коментарях).

Що таке режим клієнта (WISP)?

Пояснюю дуже просто. Це коли ваш роутер Zyxel Keenetic буде отримувати інтернет не по кабелю, а від іншої Wi-Fi мережі. Це може бути мережу інтернет-провайдера, мережа вашого роутера (ще одного, який вже налаштований і працює), Wi-Fi мережу вашого сусіда, відкрита мережа від якогось кафе і т. Д. Ось невелика схема:

Режим WISP на Zyxel

Тут я думаю все зрозуміло, ваш роутер буде отримувати інтернет по Wi-Fi і роздавати його вам по тій же бездротової мережі і мережевого кабелю. Для чого це взагалі потрібно? Варіантів багато. Як я вже писав, є провайдери, які таким способом надають доступ до інтернету. А ще, ви можете налаштувати свій Zyxel Keenetic в режимі клієнта, брати інтернет по Wi-Fi від якоїсь відкритої мережі (в місті зловити таку мережу не проблема), і роздавати інтернет вже по своєму будинку. Добре це, чи погано (в плані того, що ми користуємося чужим підключенням), вирішувати вам 🙂 Але, якщо підключення відкрите, то я думаю, що в цьому немає нічого поганого.

Тому, цей режим і називається "Режим клієнта". Якщо роутер отримує інтернет по Wi-Fi, значить він клієнт. Правда, в Zyxel це все оформили трохи інакше.

Кілька важливих моментів:

Увага, якщо вам необхідно збільшити радіус дії вашої Wi-Fi мережі, посилити її сигнал, то вам потрібно використовувати роутер в режимі "Підсилювач". Для цієї справи, він підходить найкраще. Як його налаштувати, дивіться в статті: настройка Zyxel Keenetic в режимі репитера (підсилювач). Можна все організувати і способом, який я опишу нижче, але це буде не зручно, та й складніше.

Якщо ж роутер потрібен вам для підключення до інтернету пристроїв по кабелю (у яких немає можливості підключитися по Wi-Fi), то використовуйте його в режимі "Адаптер". Детальніше про налаштування читайте в цій статті.

Zyxel: настройка в режимі моста, або підключаємо інтернет до роутера по Wi-Fi

З деякими нюансами розібралися, давайте приступимо до налаштування.

Перше (і головне), що потрібно зробити, так це змінити підмережа вашого роутера (який буде клієнтом), або головного (до мережі якого будемо підключатися), якщо у вас є доступ до його налаштувань. Якщо ви таким спосіб хочете підключиться до інтернет провайдеру, то можливо, вам IP міняти не потрібно.

Якщо цього не зробити, то підключення не буде.

Я покажу як змінити підмережа на Zyxel Keenetic, який у нас буде в ролі клієнта.

Насамперед, заходимо в налаштування. Наберіть в браузері адресу 192.168.1.1 і перейдіть по ньому (ви повинні бути підключені до роутера). Якщо з'явиться запит логіна і пароля, то вкажіть їх. Можете все робити по інструкції: як зайти в налаштування Zyxel Keenetic.

В панелі керування перейдіть на вкладку Домашня мережа (знизу), і зверху відкрийте вкладку Сегменти . Виберіть  Home network .

Зміна підмережі на Zyxel Keenetic

Змініть підмережа, як у мене на скріншоті нижче (просто замініть цифру 1 на 2), і натисніть кнопку Застосувати .

Zyxel: зміна IP для настройки моста

Налаштування підвиснути, це нормально. Ми змінили IP адреса нашого роутера. Вимкніть комп'ютер від роутера, підключіть назад, і в новій вкладці знову відкрийте настройки набравши вже нову адресу 192.168.2.1 . Ви знову потрапите в панель управління.

Для настройки підключення до інтернету по Wi-Fi (WISP) перейдіть знизу на вкладку Інтернет , а зверху відкрийте вкладку  WISP , або Wi-Fi (в залежності від прошивки). Встановіть галочку біля Включити .

Включаємо режим WISP на Zyxel Keenetic

Далі, натискаємо на кнопку Огляд мереж , і вибираємо зі списку мережу, до якої будемо підключаться. Або, вкажіть ім'я мережі вручну.

Вибір Wi-Fi мережі, для підключення роутера до інтернету

Тепер, нам потрібно в поле Ключ мережі , вказати пароль до тієї мережі, яку ми вибрали. Якщо обрана нами мережа захищена паролем. Ставимо галочку біля Використовувати для виходу в інтернет , і натискаємо на кнопку Застосувати .

Підключення до провайдера по бездротовій мережі на Zyxel Keenetic

Якщо все зробили правильно, то роутер підключиться до інтернету, і буде роздавати інтернет. Перейдіть на головний екран налаштувань. На вкладці  Чинне підключення до Інтернету ви побачите створене нами підключення. Там буде відображатися вся інформація по ньому.

Zyxel: режим клієнта (бездротовий міст)

Зверніть увагу, що на нашому роутере, який ми тільки що налаштували, канал Wi-Fi мережі буде точно такий же, як у мережі головного роутера. Вручну канал змінити ми не зможемо. А ось поставити своє ім'я для мережі Wi-Fi, або змінити пароль - це без проблем.

Що б все працювало, після перезавантаження головного роутера, можливо, знадобиться перезавантаження нашого клієнта (роутера Zyxel).

Ось таким способом наш роутер отримує інтернет по Wi-Fi, і може роздавати його на інші пристрої. Що б повернути маршрутизатор в нормальний режим роботи, потрібно відключити WISP, і назад вказати IP 192.168.1.1. А ще, можна просто скинути настройки. Тоді роутер буде як новий, зі стандартними параметрами.