iPhone підключений до Wi-Fi але використовує 3G / 4G інтернет. Чи не працює з відкритими мережами

iPhone підключений до Wi-Fi але використовує 3G / 4G інтернет. Чи не працює з відкритими мережами

Чергова незрозуміла проблема з Wi-Fi на iPhone. Після підключення до Wi-Fi мережі в статус барі не відображається піктограма Wi-Fi, а відображається іконка 3G, або 4G (може бути EDGE, або LTE) і додатки використовують підключення через мобільний інтернет (якщо він включений), а не через бездротову мережу . А якщо мережа відключена, то інтернет не працює взагалі. Хоча підключення до мережі є.

За моїми спостереженнями, це найчастіше відбувається при підключенні iPhone до громадських, відкритим Wi-Fi мереж. У метро, ​​магазинах, кафе, ресторанах і т. Д. Ці соціальні мережі не захищені паролем, і iPhone визначає їх як "Небезпечна мережа". Але при цьому інтернет повинен працювати від Wi-Fi мережі, а не через 3G мережу.

Коли на iPhone включені "Стільникові дані", то після підключення до Wi-Fi, з'єднання повинно використовуватися саме по Wi-Fi. Це логічно, навіщо використовувати більш повільне (правда, не завжди) з'єднання і ще, можливо, платити за нього, якщо ми підключений до бездротової мережі.

Але якщо нашому iPhone не подобається Wi-Fi мережу до якої ми підключені, то він не дивлячись на активне підключення продовжує передавати дані через стільникову мережу (це ми бачимо по іконці 3G або 4G). І все б нічого, але ось він дуже вибагливий. Відмовляється працювати з тими мережами, до яких інші мобільні пристрої без проблем підключаються і використовують доступ до інтернету.

Як я вже писав, найчастіше це відбувається при підключенні до незахищених мережами. Бачив на сайті кілька коментарів, в яких писали саме про те, що iPhone не хоче підключатися до незахищених мережами. Які без пароля. Або підключається до них, але інтернет не працює. Ніби як проблема з'явилася після поновлення до iOS 11.3.

На скріншоті нижче можна побачити, що Ви отримуєте доступ до мережі MT_FREE, є повідомлення "Небезпечна мережа" (так як мережа незахищена), але іконки "Wi-Fi" немає.

iPhone не вдалося підключитися і не працює з незахищеними мережами

Справа в тому, що навіть незважаючи на "Небезпечна мережа", доступ до інтернету має бути. Це не помилка, а просто попередження.

Я теж пробував експериментувати. Складно взагалі зрозуміти логіку, за якою iPhone управляє підключенням до інтернету. То він підключається до мережі і одразу відключається, то взагалі не підключається і використовує мобільний інтернет. Або підключення до мережі є, але коли намагаюся в браузері відкрити сайт, він переключається на EDGE (у мене просто тут 3G не ловить).

iPhone підключений до Wi-Fi, але використовує 3G

Так, всі ці відкриті Wi-Fi мережі завантажені, і як правило тримають клієнтів у кілька разів більше, ніж розраховані. З цієї причини Wi-Fi може працювати погано, або взагалі не працювати. Але судячи з відгуків, на інших пристроях все добре, тільки iPhone "вередує". Давайте спробуємо розібратися. На даний момент рішень я знаю небагато, але сподіваюся на зворотний зв'язок в коментарях. Діліться своїми спостереженнями!

Відключаємо "Допомога Wi-Fi" на iPhone

Я раніше навіть не чуючи про таку функції. З якимось оновленням iOS вона автоматично включена в настройках. Суть цієї функції в тому, що iPhone автоматично починає використовувати мобільний інтернет (3G або 4G) навіть при підключенні до Wi-Fi. Якщо мережу, до якої ми підключені, працює погано, повільно, або поганий сигнал.

Тому, "Допомога Wi-Fi" краще відключити.

Заходимо в настройки, в розділ "Стільниковий зв'язок". Там є пункт "Допомога Wi-Fi". Відключаємо його.

Після цього не зайвим буде виконати перезавантаження телефону.

Міняємо DNS-сервери при проблемах з Wi-Fi

Можна змінити DNS у властивостях цієї Wi-Fi мережі, з якої iPhone не хоче нормально працювати. Це можна зробити тільки за умови, що телефон до мережі підключено. Просто не працює інтернет.

В налаштуваннях натискаємо на необхідну мережу. Переходимо в "Налаштування DNS". Далі ставимо галочку біля "Вручну", натискаємо на "Додати сервер" і вводимо 8.8.8.8. Це DNS-сервер від Google.

Зміна DNS Wi-Fi мережі на iPhone

Можливо, після цього інтернет запрацює і смартфон не буде використовувати мобільний інтернет, коли в цьому немає необхідності.

Скидання налаштувань мережі на iPhone

Універсальне рішення. Раджу застосовувати його при будь-яких проблемах з інтернетом на айфон і Айпад.

Зайдіть в налаштування, в розділ «Стандартні». Далі "Скидання" і вибираємо "Скинути налаштування мережі".

Скидання налаштувань мережі на iPhone

Після перезавантаження пристрою знову пробуємо підключити свій телефон до бездротової мережі, з якої раніше були проблеми.

Оновлення: пробуємо видалити профіль VPN

Зайдіть в налаштування і перейдіть в розділ "Загальні" - "VPN".

Якщо там є якийсь профіль (або декілька), то видаліть їх. Потрібно натиснути на кнопку (i), потім на "Видалити VPN".

Видалити VPN на айФоні і Айпад

Якщо нічого не допомагає, то раджу перевірити, як буде працювати інший пристрій з цією мережею. Може причина на стороні точки доступу.

Так само рекомендую подивитися статтю iPhone або iPad не вдалося підключитися до Wi-Fi, не працює інтернет.

Чекаю ваших повідомлень в коментарях.