ERR PROXY CONNECTION FAILED на телефоні Android. Як виправити?

ERR PROXY CONNECTION FAILED на телефоні Android. Як виправити?

Користувачі телефонів і планшетів на Android часто стикаються з помилкою "err proxy connection failed", яка з'являється в браузері (стандартному, або Google Chrome) при спробі відкрити якийсь сайт. Не виключено, що точно таке ж повідомлення про помилку можна побачити і в інших браузерах. Так як причина появи цієї помилки не в браузері, а в налаштуваннях системи Android. Якщо бути більш точним, то в налаштуваннях проксі.

Сама помилка означає те, що телефоні не може з'єднатися з проксі-сервера. Думаю, потрібно пояснити, що це означає. Коли ми підключаємо телефон до інтернету через Wi-Fi, або через мобільний інтернет (стільникову мережу оператора) то зазвичай підключення до сайтів і серверів різних програм йде безпосередньо. З вашого пристрою, через провайдера / оператора безпосередньо до сервера сайту, або програми. Коли з якоїсь причини на вашому Android телефоні налаштовані проксі, то підключення вже йде через проксі-сервер, який прописаний в налаштуваннях. І якщо настройки прописані невірно, або проксі-сервер не працює, то в браузері на телефоні з'являється помилка "Немає підключення до інтернету" (при тому, що підключення є), з описом "На проксі-сервері виникла проблема або адреса вказана невірно" і кодом ERR_PROXY_CONNECTION_FAILED.

Помилка ERR_PROXY_CONNECTION_FAILED на Android телефоні

Для перевірки, в настройках Wi-Fi мережі, до якої підключений мій телефон, я прописав якийсь лівий проксі-сервер. Після чого інтернет на телефоні перестав працювати і з'явилася помилка підключення до проксі-сервера. Зрозуміло, що навряд чи хтось буде спеціально вручну задавати настройки проксі, а потім шукати вирішення цієї проблеми. Але і таке буває, повірте.

Мені здається, що окремі програми так само можуть змінювати налаштування проксі в Android, після чого інтернет перестає працювати. При чому не тільки по Wi-Fi, адже задати ці параметри мжно так само для підключення через мобільний інтернет.

У будь-якому випадку, якщо на вашому телефоні (Samsung, Xiaomi, Sony, LG - не важливо) з'явилася помилка "На проксі-сервері виникла проблема або адреса вказана невірно" - то потрібно перевірити настройки проксі і відключити їх. Швидше за все проблема саме в цьому.

Як виправити помилку "err proxy connection failed" на Android?

Спочатку покажу як позбавиться від цієї помилки в тому випадку, коли у вас підключення до інтернету через Wi-Fi. Як це найчастіше й буває. Назви розділів з настройками і пунктів меню можуть трохи відрізнятися. Залежно від телефону і версії Андроїд.

Потрібно зайти в налаштування, в розділ Wi-Fi. Далі натиснути (або натиснути і потримати) на Wi-Fi мережу до якої ви підключені. З'явиться меню, в якому потрібно відкрити властивості цієї мережі (Управління параметрами мережі).

У властивостях потрібно відкрити додаткові параметри (якщо необхідно) і перевірити, щоб в настройках "Проксі" було виставлено "Ні", або "Не визначено".

Виправлення помилки підключення до проксі-сервера на телефоні Android

Після цього зберігаємо налаштування і перевіряємо чи відкриваються сайти в стандартному браузері, Chrome, або який ви там використовуєте. Помилка ERR_PROXY_CONNECTION_FAILED повинна зникнути.

Якщо помилка з проксі з'являється при підключенні через мобільний інтернет

У тому випадку, коли ваш телефон не підключений до Wi-Fi і ви користуєтеся мобільним інтернетом (від вашого оператора) то настройки проксі потрібно перевірити в настройках мобільного точки доступу. На телефоні Samsung це можна зробити в розділі "Підключення" - "Мобільні мережі" - "Точки доступу" - вибравши точку доступу свого оператора. Там буде пункт "Проксі", в якому потрібно вибрати "Не встановлено".

Проксі на Android в властивості мобільного точки доступу

Але найчастіше, звичайно, параметри проксі задані саме у властивостях Wi-Fi мережі.

Що ще можна зробити?

Якщо рішення, про яке я писав вище не допомогло виправити помилку "err proxy connection failed" на вашому телефоні, то ще раз уважно все перевірте і зверніть увагу на наступні пункти:

  • Вимкніть, а ще краще видаліть програми, які дозволяють налаштувати і використовувати VPN-з'єднання в Android.
  • Подивіться список встановлених програм в своєму телефоні. Чи немає там підозрілих програм, які можуть вносити зміни в властивості підключення, змінювати мережеві настройки (в тому числі проксі) і т. Д. Наприклад, програми для блокування реклами, захисту підключення, блокування сайтів і т. Д.
  • Встановіть на телефон безкоштовний антивірус Dr.Web для Android і запустіть перевірку системи.
  • Зробіть скидання мережевих налаштувань. Ця функція знаходиться в параметрах, в тому ж розділі, де і повне скидання налаштувань телефону. Детальніше можете подивитися в статті: телефон не вдалося підключитися до Wi-Fi. Не працює інтернет.
  • Підключіть телефон до іншого Wi-Fi мережі, відкрийте браузер і подивіться, чи з'являється помилка ERR_PROXY_CONNECTION_FAILED.

Якщо стаття вам допомогла - напишіть про це в коментарях. Якщо не допомогла - так само напишіть. Можете детально описати свій випадок, а я постараюся вам допомогти.