TP-Link Archer T2UH AC600 - огляд, установка драйвера, настройка

TP-Link Archer T2UH AC600 - огляд, установка драйвера, настройка

TP-Link Archer T2UH - недорогий Wi-Fi адаптер від TP-Link з підтримкою нового стандарту 802.11ac і діапазону 5GHz. Це зовнішній USB адаптер зі знімною антеною, який відмінно підходить для стаціонарних комп'ютерів. З ноутбуками так само можна використовувати (наприклад, якщо вбудований модуль зламався, або потрібна підтримка діапазону 5GHz), але для ноутбука можна знайти більш компактний варіант. А якщо ви використовуєте ноутбук як і я, замість системного блоку (коли він практично завжди підключений до монітора), то можна просто підключити адаптер через USB-подовжувач. Який, до речі, є в комплекті.

Archer T2UH один із самих бюджетних адаптерів з підтримкою 802.11ac і наймолодший в лінійці адаптерів від TP-Link. На даний момент випущена вже друга апаратна версія (v2). Судячи з відгуків, та й за моїми спостереженнями, працює він стабільно. Без проблем подружився з Windows 10. Про це розповім докладніше.

Фото адаптера TP-Link Archer T2UH AC600

Характеристики скромні. В діапазоні 2.4 GHz швидкість до 150 Мбіт / с. Тому, якщо ви будете використовувати адаптер для підключення до Wi-Fi мереж тільки в діапазоні 2.4 GHz, то можна заощадити і придбати TP-LINK TL-WN722N. Швидкість в даному діапазоні буде однаковою. Archer T2UH я рекомендую вибирати в тому випадку, коли у вас двохдіапазонний маршрутизатор, або ви найближчим часом плануєте купувати новий роутер з підтримкою діапазону 5GHz. Щоб не довелося потім міняти ще і Wi-Fi адаптер.

На частоті 5 GHz при використанні стандарту 802.11ac швидкість до 433 Мбіт / с. Зрозуміло, що реальна швидкість буде нижче. Залежить вона не тільки про адаптера, але і від роутера, потужності сигналу, перешкод і т. Д. Думаю, що 100 Мбіт / с в даному діапазоні через хороший маршрутизатор можна отримати. Шкода, немає можливості перевірити.

Є підтримка режиму Ad-Hoc. А це означає, що TP-Link Archer T2UH може не тільки приймати, але і роздавати Wi-Fi мережу. Як це зробити, я писав в статті: як роздати Wi-Fi з ноутбука або комп'ютера без роутера.

Зовнішня, знімна антена дозволяє поліпшити прийом. Для прикладу: там де вбудований в ноутбук Wi-Fi модуль вже практично не ловить (одну поділку), даний адаптер показує рівень сигналу приблизно 75%.

огляд

Може комусь буде цікаво 🙂

Поставляється TP-Link Archer T2UH в невеликій зеленій коробочці.

Упаковка TP-Link Archer T2UH

Комплектація: адаптер з антеною, USB-подовжувач, диск з драйверами і утилітою, інструкції.

Комплектація адаптера Archer T2UH

Є кнопка WPS для підключення до Wi-Fi без пароля. Докладніше в статті: як користуватися функцією WPS.

Кнопка WPS на Wi-Fi адаптер TP-Link

Я підключаю адаптер через USB подовжувач.

Підключення TP-Link Archer T2UH

Є індикатор. Він блимає зеленим кольором. Не дуже яскравий. Можете побачити його на фото вище.

Як дізнатися апаратну версію?

Багатьох цікавить це питання. Апаратна версія TP-Link Archer T2UH вказана на наклейці на самій упаковці і на адаптері.

Апаратна версія TP-Link Archer T2UH

Як бачите, у мене перша апаратна версія. Ver: 1.0, або просто V1.0. Але є вже друга версія V2.0 (найновіша, на момент написання статті). Ця інформація може стати в нагоді при завантаженні драйвера.

Установка драйвера для TP-Link Archer T2UH

Драйвера є як для Windows (Win2000 / XP / 2003 / Vista / 7/8 / 8.1 / 10), так і для Mac OS і Linux. Правда, для другої апаратної версії драйверів для Linux на сайті поки що немає. Там друга версія начебто працює на чіпсеті Realtek RTL8188EUS, яка не підтримується в Linux. А V1.0 працює на MediaTek MT7610U. Якщо я не помиляюся.

У Windows 10 все максимально просто. Я підключив адаптер і Wi-Fi разу з'явився. Вибираємо з доступних і підключаємося до неї. Ось адаптер в диспетчері пристроїв:

Archer T2UH в диспетчері пристроїв Windows 10

Я помітив, що після підключення адаптера від TP-Link до Windows 10 він в диспетчері пристроїв з'являється не як "TP-LINK Wireless USB Adapter", а як чіпсет на якому побудований адаптер. Але все працює. У моєму випадку відразу з'явився "TP-LINK Wireless USB Adapter" швидше за все з тієї причини, що я раніше встановлював драйвера для інших адаптерів.

Що робити, якщо адаптер не визначився в системі автоматично? Поставити драйвер з диска, який йде в комплекті, або завантажити його з сайту TP-Link.

За посиланням: //www.tp-link.com/ru/download/Archer-T2UH_V1.html#Driver

Потрібно для початку вибрати апаратну версію адаптера (як її дізнатися, я писав вище) і завантажити відповідний драйвер. Там написано, для якої системи, версія драйвера, дата і т. Д.

Драйвер для Archer T2UH

А на вкладці "Утиліта" можна завантажити утиліту для управління адаптером. Але це не обов'язково. Все можна робити через налаштування Windows.

Після завантаження драйвера досить запустити файл Setup.exe, який ви знайдете в викачаному архіві. Процес встановлення не складний.

Сподіваюся, у вас все вийшло і комп'ютер побачив Wi-Fi мережі.

Підключення до мережі в діапазоні 5 ГГц через адаптер TP-Link

Про рішення найпопулярніших проблем, з якими можна зіткнуться при підключенні і налаштуванні бездротового адаптера про TP-Link я писав в статті: адаптер TP-Link не бачить мережу, не вдається з'єднатися з Wi-Fi, неактивно вікно утиліти.

Проблем бути не повинно. Драйвера є, вони без проблем встановлюються і все працює. Ну а якщо комп'ютер не бачить бездротові мережі навіть після того, як адаптер з'явився в диспетчері пристроїв, то проблема швидше за все в відключеною службі автонастройки WLAN. Яку потрібно просто запустити по цій інструкції.

Залишайте свої відгуки про TP-Link Archer T2UH в коментарях. Не забувайте ділиться порадами по даному устаткуванню (якщо у вас є щось цікаве) і задавати питання.