Налаштування роутера Upvel в режимі репитера, або клієнта Wi-Fi мережі

Налаштування роутера Upvel в режимі репитера, або клієнта Wi-Fi мережі

Добрий день. Минулого разу (рік тому) я писав (коментар від 15.06.2017) як поєднав роутери Upvel UR-315BN в однорангові з'єднання з метою збільшення площі покриття WiFi одного SSID. Зараз обставини докорінно змінилися. Захотілося поділитися досвідом ...

Отже. Ми маємо, в межах досяжності, доступну нам WiFi мережу. Завдання - отримати інтернет за допомогою бездротового підключення для "розшарювання" в нашій внутрішній мережі. Для цього нам знадобиться один з роутерів (Upvel UR-315BN) перетворити в клієнт (ретрансляція).

Заходимо в настройки роутера через браузер комп'ютера, підключеного Патчкорд до випробуваному нами пристрою, ввівши його власний IP-адреса в рядку і набравши раніше встановлений нами, з метою безпеки, логін і пароль доступу до інтерфейсу. Відразу ж після цього відкриваємо вкладку "Режим роботи" і міняємо "галку" на "Бездротове WAN-підключення" .

Зміна режиму роботи роутера Upvel UR-315BN

Обов'язково зберігаємо зміни кнопочкой внизу і переходимо на вкладку «Основні параметри WiFi" . Тут міняємо режим роботи на "Клієнт" і вводимо SSID (ім'я мережі) до якої ми маємо намір підключитися.

Робимо все як на скріншоті нижче, пам'ятаючи про те, що канал і спосіб шифрування на точці доступу і нашому Репітер повинні бути ідентичні (тому виставлений номер каналу "авто"). Про шифруванні трохи з написів на малюнку ... Обов'язково не забуваємо зберегти зміни кнопочкой внизу (інакше всі наші рухи були марними).

Роутер Upvel як ретрансляція (клієнт)

Далі натискаємо на кнопку "Пошук WiFi мереж" і потрапляємо на сторінку, власне, пошуку мереж. Тут тиснемо "Пошук" (дивно, як було не здогадатися ?!) і перед нами постає таблиця з доступними в нашій місцевості мережами.

Знаходимо необхідну нам мережу, помічаємо її "галкою" і натискаємо "Підключитися" внизу. Нам запропонують ввести SSID і пароль. Вводимо ім'я та пароль мережі до якої ми підключаємося. Зберігаємо.

Налаштування Upvel в режимі повторювача Wi-Fi мережі

Залежно від прошивки, або роутер починає перезавантажуватися сам, або нам потрібно натиснути кнопочку "перезавантажити" на сторінці "стан" (в самому початку інтерфейсу).

Після цього роутер якийсь час думає (при цьому настійно просить не вимикати і не перезавантажувати його). Після хвилинного очікування, вас швидше за все знову попросять ввести логін і пароль доступу до інтерфейсу роутера (але не факт - ніхто не може бути впевнений що в нього на думці). Отже, дивимося вкладку "Стан".

Якщо в списку "Налаштування WiFi" -> "Стан" з'явився напис "Connected" , значить все Ok і ми підключилися до віддаленої точки доступу.

Маршрутизатор upvel як ретрансляція

Можна відразу ж в браузері перевірити наявність інтернету, відкривши який-небудь сайт. Ну, і для любителів cmd звичайно: ping, tracert, pathping. Якщо такого напису, про з'єднання, не виникає занадто довго, то процедуру слід повторити з самого початку.

Отже, після того як один з наших роутерів (в нашому випадку це Upvel) перетворився в ретрансляція, то тепер до нього можна підключати інші за допомогою кручений пари з LAN репитера в WAN доступу нашої мережі.

Я вже говорив минулого разу про те, як налаштовані інші і з цього повторюватися не буду. Лише зазначу, що вони працюють в режимі "шлюз", а в налаштуваннях WAN інтерфейсу варто DHCP клієнт (тобто підключений до виділеної лінії не припускає введення логіна і пароля провайдера).

Ось мабуть і все. Дивимося швидкість.

Швидкість Wi-Fi через ріпітер Upvel

Чи не супер швидкісна точка доступу нам попалася, звичайно, але на безриб'ї. Так, ще, в кожен з роутерів можна потрапити з кожного пристрою, підключеного до будь-якої точки доступу мережі, ввівши в рядку браузера його IP і набравши логін і пароль безпеки даного роутера. Може бути кому то згодиться.

Велике спасибі Івану, який поділився цією корисною інформацією з налаштування роутера Upvel в режимі репитера (клієнта).