Що таке Wi-Fi репитер (повторювач), як він працює, і що значить роутер в режимі репитера?

Що таке Wi-Fi репитер (повторювач), як він працює, і що значить роутер в режимі репитера?

Вітання! Поговоримо в цій статті про репітера. Постараюся простою мовою розповісти, що це за пристрої, для чого потрібні репітери і як зі звичайного Wi-Fi роутера зробити ретрансляція своїми руками.

Почну з того, що Wi-Fi репитер - це окремий пристрій. Ще їх називають повторювачі, або ретранслятори. У цій статті мова піде саме про Wi-Fi повторителях. Як я вже писав, це окремі пристрої, у яких одна задача - посилювати сигнал вже існуючої Wi-Fi мережі.

Багато виробників, які випускають роутери, так само випускають і репітери. Наприклад, такі популярні компанії як: Asus, Tp-Link, Linksys, Netis і т. Д. Знайти повторювачі можна практично в будь-якому магазині комп'ютерної техніки, або в інтернет-магазині. Як я вже писав вище, називатися вони можуть по-різному: репітери, ретранслятори, або повторювачі. Так само виглядають вони по-різному. Як правило, вони дуже компактні. Але, є і схожі на Wi-Fi роутери. Ось, для прикладу, компактний повторювач Tp-Link:

Повторювач Wi-Fi сигналу

А ось ретранслятор TP-LINK TL-WA830RE виглядає як звичайний роутер:

Фото репитера TP-LINK TL-WA830RE

Насправді, ретрансляторів дуже багато на ранці. Всі вони різні, як зовні, так і своїм функціоналом. Ну і зрозуміло ціною. Думаю, що з вибором проблем не буде.

Рекомендую подивитися сторінку з інформацією про Репітер TP-LINK TL-WA850RE, і інструкцію з налаштування TL-WA850RE. Можете подивитися що це за пристрій, як воно налаштовується і працює.

Найцікавіше, що ці пристрої чомусь завжди залишаються в тіні. Так вони звичайно ж не так популярні і затребувані як Wi-Fi роутери, але в багатьох випадках, просто не замінні. Ось скільки буває ситуацій, коли після установки роутера, Wi-Fi є не по всьому будинку, або офісу. Ну звичайна ж ситуація, і дуже часта. Ось саме в таких випадках ретранслятори просто не замінні. І замість того, що б витратити відносно невелику суму на ретрансляція, користувачі починають щось вигадувати: тягнути роутер і все кабелю ближче до центру будинку, купувати більш потужні антени, робити якісь саморобні підсилювачі для Wi-Fi (користі від яких немає , або дуже мало) і т. д.

Але є ж репітери: купили, включили в розетку в тій кімнаті, де Wi-Fi мережу ще є, але сигнал вже не дуже сильний, і все, проблеми вирішені.

А що робити, якщо у мене двохдіапазонний роутер (дві Wi-Fi мережі 2.4GHz і 5GHz)? Все дуже просто, якщо у вас двохдіапазонний маршрутизатор, то вам потрібен відповідний ретрансляція, який може одночасно посилювати Wi-Fi мережу в двох діапазонах. Про таку моделі я писав в статті: "Налаштування TP-Link AC750 RE210. Посилення Wi-Fi сигналу на частоті 2.4GHz і 5GHz".

Що таке повторювач Wi-Fi сигналу, ми вже розібралися. Залишилося розібрати ще два питання:

  • Як працюють Wi-Fi репітери?
  • І що значить роутер в режимі Wi-Fi повторювача?

Wi-Fi репитер: як він працює?

Я тут зробити невелику схемку, давайте спочатку подивимося її:

Фото: схема роботи Wi-Fi репитера (повторювача)

Я не сильний художник, але схема начебто зрозуміла вийшла. У нас є головний Wi-Fi роутер, який роздає інтернет по Wi-Fi. Все налаштоване, і відмінно працює. Але, ось Wi-Fi ловить не по всьому будинку. Наприклад, в передпокої Wi-Fi ще є, а на кухні сигнал вже дуже поганий, або пристрої взагалі не ловлять Wi-Fi мережу. Ми беремо ретранслятор, і включаємо його в передпокої.

Якщо необхідно, можна використовувати навіть кілька повторювачів. Детально з налаштування такої схеми писав в статті два репитера в одній Wi-Fi мережі. Як підключити кілька підсилювачів до одного роутеру.

Що він робить: він приймає Wi-Fi сигнал від головного роутера, і передає його далі. Виходить, що на кухні у нас вже дуже хороший сигнал домашньої мережі. Він ретранслює бездротову мережу (тому, його і називають ретранслятор). Репитер просто виступає в ролі підсилювача. Його основна завдань прийняти певну Wi-Fi мережу, і передати її далі.

Кілька важливих моментів при використанні ретранслятора:

  • Якщо використовувати репитер, то Wi-Fi мережу все рівно залишиться одна (і це добре). Пояснюю: ваш головний роутер роздає мережу з ім'ям "My_WIFI" (яка не ловить по всьому будинку). Ми ставимо ретранслятор, налаштовуємо його (як правило, вся настройки зводиться до одночасного натискання кнопок WPS на обох пристроях), він копіює інформацію про вашу мережі, і створює таку саму мережу. З таким же ім'ям і паролем.
  • Ваші пристрої, будуть автоматично, непомітно для вас підключатися до тієї мережі, сигнал від якої сильніший. Наприклад, головний роутер встановлений в спальні, а ретрансляція в передпокої. Значить, якщо ви перебуваєте в спальні, то будете підключені до Wi-Fi роутера. А якщо перейдете в передпокій, то ваш телефон автоматично підключиться дорепітери. Ви цього не помітите.
  • Всі пристрої: телефони, комп'ютери, ноутбуки, планшети, телевізори і т. Д., Які будуть підключені до головного роутера, або дорепітери, будуть знаходиться в одній мережі. А це значить, що ми можете налаштовувати локальну мережу, в якій братимуть участь всі пристрої. Або, наприклад, налаштувати DLNA сервер, і дивитися фільми з комп'ютера на телевізорі. При цьому, комп'ютер може бути підключений до роутера, а телевізор дорепітери.

З цим начебто розібралися. Йдемо далі.

Роутер в режимі репитера

Звичайний Wi-Fi роутер може виступати в ролі репитера. Правда, не всі моделі це вміють, і не у всіх виробників цей режим зроблений добре. Якщо у вас є зайвий роутер, який лежить без діла, то можливо, він без проблем зможе працювати в режимі ретрансляція (підсилювач), і збільшити радіус дії вашої Wi-Fi мережі. Все що потрібно зробити, так це налаштувати роутер на роботу в потрібному режимі.

Роутер в режимі репетира

Я вже перевірив роботу режиму "Підсилювач" на роутерах двох виробників: Asus і ZyXel . Якщо конкретніше, то на моделях: Asus RT-N12 + і ZyXEL Keenetic Start. Можете подивитися інструкцію з налаштування режиму репитера на ZyXEL, і використання роутера Asus в якості повторювача. Обидва пристрої налаштовуються дуже просто і зрозуміло. Працюють стабільно, перевіряв.

Оновлення! Підготував інструкцію з налаштування маршрутизатора Netis в режимі повторювача.

Але, така можливість є не на всіх роутера. Наскільки я зрозумів, на популярних маршрутизаторах TP-Link, як такого режиму повторювача немає. Є тільки режим моста (WDS), це зовсім інший режим роботи (та й призначення інше). Як репитера можуть виступати тільки точки доступу від TP-Link. З маршрутизаторами D-Link я так само поки не розібрався, там напевно теж немає режиму, який дозволив би роутера просто посилювати Wi-Fi мережу (перевіряв DIR-615 / A, не знаю як там з іншими моделями).

Повторювач Wi-Fi сигналу - дійсно корисний пристрій

Ну погодьтеся, корисна ж штука. Але, чомусь зіткнувшись з проблемою слабкого сигналу Wi-Fi мережі в своєму будинку, не багато хто вирішує проблему покупкою і установкою повторювача. Але зате задають просто величезна кількість питань типу: "у мене не ловить Wi-Fi в спальні, що робити?", "Дуже слабкий сигнал Wi-Fi, допоможіть", "які налаштування змінити в роутері, що б Wi-Fi сигнал був сильнішим? " і т.д.

Як правило, якщо сигнал поганий, то це вже ніяк не виправити налаштуванням самого роутера. У вас просто велика площа будинку, яку маршрутизатор фізично не може покрити сигналом. А ще й стіни різні бувають, і перешкоди. У таких випадках, установка репитера вирішує всі проблеми.

Що стосується звичайного роутера, який може виступати в ролі ретранслятора, то налаштовувати таку схему я раджу тільки в тому випадку, якщо сам роутер у вас вже є. Якщо ви зібралися купувати, то краще відразу купите справжній ретрансляція. Пристрій, який створено спеціально для розширення зони Wi-Fi мережі.