Огляд і настройка Wi-Fi роутера Tenda AC5

Огляд і настройка Wi-Fi роутера Tenda AC5

Сьогодні я розповім вам про маршрутизатор Tenda AC5. Упевнений, що цей пристрій здивує вас не тільки своєю продуктивністю і функціоналом, але і ціною. Вже за традицією, спочатку зроблю невеликий огляд даного маршрутизатора, а потім покажу процес підключення та налаштування Tenda AC5. Якщо ви вже придбали цей маршрутизатор, і хочете швидше його налаштувати, або у вас виникли якісь труднощі з налаштуванням, то переходите до другої частини цієї статті. А якщо ви тільки вибираєте собі новий маршрутизатор, то можете ознайомиться з характеристиками, особливостями і подивитися фото.

Після настройки Tenda AC5 і невеликого тестування даного роутера, я зрозумів, що в першу чергу хочу виділити саме зручність настройки і управління. Мало того, що сам веб-інтерфейс маршрутизатора зроблений дуже зручно, і є можливість змінити мову на англійську, російську та українську, так в компанії Tenda розробили ще дуже зручне, просте і функціональне додаток "Tenda Wi-Fi". За допомогою якого можна буквально в кілька кліків налаштувати новий маршрутизатор і управляти його функціями через телефон, або планшет. До додатку ми ще повернемося в цій статті.

Tenda AC5

Що стосується технічних характеристик Tenda AC5, то я б виділив потужний процесор. Працює ця модель на процесорі від Realtek з частотою 1 ГГц. Повірте, це дуже важливо. Адже саме від процесора залежить продуктивність роутера. Наскільки добре він буде справлятися з навантаженнями, чи буде різати швидкість при підключенні великої кількості пристроїв і т. Д.

Є підтримка двох діапазонів. Це означає, що роутер може роздавати мережу на частоті 2,4 ГГц і 5 ГГц. Підтримка технології 802.11ac Wave 2.0 і MU-MIMO. Завдяки чому, пропускна здатність мережі зростає в кілька разів. Роутер може обмінюватися даними з декількома пристроями одночасно. А не по черзі, як на маршрутизаторах без підтримки технології MU-MIMO. За допомогою технології Beamforming +, Tenda AC5 оптимізує сигнал бездротової мережі, що дозволяє збільшити радіус покриття.

Інші характеристики і особливості:

  • Швидкість бездротової мережі до 1200 Мбіт / с (тому й AC1200). До 300 Мбіт / с для діапазону 2,4 ГГц і до 867 Мбіт / с для діапазону 5 ГГц.
  • Швидкість WAN і LAN портів до 100 Мбіт / с.
  • 4 зовнішніх антени потужністю 5 dbi.
  • Підтримка IPTV.
  • Окрема кнопка на корпусі Tenda AC5 для відключення Wi-Fi мережі.
  • Автоматичне клонування налаштувань PPPoE зі старого маршрутизатора.
  • Можливість відключення світлодіодних індикаторів.
  • Управління через додаток "Tenda Wi-Fi". Не тільки локально, але і через інтернет.
  • Різні режими роботи: роутер, ретрансляція, точка доступу.

Продуктивності роутера Tenda AC5 має без проблем вистачати для 10-15 активних клієнтів, для перегляду відео у форматі 4k, онлайн ігор, завантаження торрентів і інших важких завдань. А це означає, що його можна рекомендувати не тільки для приватного будинку, або квартири, а й для невеликих офісів.

Огляд маршрутизатора Tenda AC5

Перше, на що я звернув увагу - це дуже тонка коробка. Як для маршрутизатора. Упаковано все дуже компактно. Коробку, в якій поставляється Tenda AC5, ви можете подивитися на фото на початку статті.

У комплекті крім самого роутера, є адаптер живлення, мережевий кабель і інструкція. Весь маршрутизатор виконаний з чорного пластику. Антени теж чорні, не знімні. Але складаються, так як роутер можна повісити на стіну. Знизу є необхідні отвори. Зверніть увагу на цікаву текстуру лицьовій панелі.

Фото Tenda AC5

Спереду розташовані індикатори. Горять вони синім кольором. Нагадаю, що при необхідності їх можна відключити.

Індикатори на роутері Tenda AC5

Ззаду розташовані всі кнопки і порти. 1 WAN порт, 3 LAN, кнопка WPS / Reset (одне натискання - активація WPS, тривале натискання більше 8 секунд - скидання налаштувань) і кнопка Wi-Fi on / off для відключення бездротової мережі. Ну і роз'єм для підключення живлення.

Інтерфейси маршрутизатора Тенда AC5

Корпус не глянцевий, так що навряд чи на ньому будуть помітні якісь подряпини, або відбитки пальців. З боків і знизу є отвори для охолодження пристрою.

Налагодження підключення до інтернету і Wi-Fi мережі на Tenda AC5

Підключіть живлення до роутера. У WAN порт підключіть кабель від вашого інтернет-провайдера, або від модему.

Якщо налаштовувати будете з комп'ютера, то з'єднайте його з маршрутизатором за допомогою мережевого кабелю.

Підключення Tenda AC5

Або підключіться по Wi-Fi мережі. На заводських настройках мережу без пароля. Її назва (SSID) зазначено знизу роутера.

Щоб зробити скидання налаштувань на Tenda AC5, потрібно на 8 секунд затиснути кнопку WPS / Reset. Загоряться всі індикатори, згаснуть і роутер буде перезавантажений.

Reset на Tenda AC5

Зробіть Reset в тому випадку, якщо роутер раніше був налаштований, у вас виникли проблеми з підключенням, або входом в настройки.

Щоб відкрити веб-інтерфейс (сторінку з настройками), потрібно в браузері перейти за адресою  tendawifi.com , або 192.168.0.1 . Детальніше в статті як зайти в налаштування роутера Tenda. Якщо сторінка з настройками не відчиняться, то дивіться статтю: не входить в налаштування роутера на 192.168.0.1 або 192.168.1.1.

Якщо все добре, то з'явиться сторінка, де потрібно натиснути на кнопку "Старт".

Вхід в налаштування Tenda AC5

І якщо кабель в WAN порт підключений, то роутер запропонує вам вибрати тип підключення до інтернету. Це дуже важливі настройки, ви повинні знати точно, який тип підключення використовує ваш провайдер. І робить він прив'язку по MAC-адресу. У мене "Динамічний IP", там налаштовувати нічого не потрібно.

Налаштування WAN

А якщо у вас буде PPPoE, PPTP, L2TP, то там потрібно буде вказати як мінімум ім'я користувача і пароль.

Функція автоматичного копіювання налаштувань PPPoE.

Можете спробувати скопіювати всі налаштування зі старого роутера. Включіть обидва маршрутизатора і з'єднайте їх мережевим кабелем. На старому кабель в WAN порт , а на новому в LAN . І коли індикатори WAN і LAN будуть горіти (не блимає) протягом 3 секунд, то настройки скопійовані. Вимкніть всі і підключіть інтернет до Tenda AC5.

Копіювання параметрів PPPoE на Tenda

Цікава і корисна функція, але скористатися нею можливо тільки при заміні старого апарату на новий.

Перевірте всі параметри, при необхідності уточніть їх у провайдера і тільки після цього продовжуйте настройку.

На наступному етапі потрібно задати (змінити) ім'я нашої Wi-Fi мережі, встановити пароль на Wi-Fi і пароль, який буде захищати настройки роутера.

Налаштування Wi-Fi і пароля на Tenda AC5

Розпочнеться збереження налаштувань і має з'явитися повідомлення з проханням підключитися до Wi-Fi мережі з новим ім'ям. Wi-Fi мережу на частоті 5 ГГц буде з таким же ім'ям, тільки в кінці з "_5G".

завершення установки

Підключаємося заново (якщо ми по Wi-Fi налаштовуємо) і перевіряємо, чи працює інтернет. Щоб знову зайти в налаштування за адресою tendawifi.com, потрібно буде ввести пароль, який ми встановили. Пароль адміністратора.

Авторизація по паролю в роутері Tenda AC5

У мене встановлений простий пароль, вам же рекомендую встановлювати більш складний. Тільки запишіть його.

Сторінка панелі управління зі статусом підключення виглядає ось так:

Панель управління роутера Тенда AC5

Головні настройки ми вже виконали, інтернет через роутер працює, і Wi-Fi мережу ми налаштували. Думаю, немає особливої ​​необхідності розглядати всі налаштування. Тим більше, що там все добре оформлено, і знайти потрібну функцію буде не складно.

Налагодження та управління з телефону або смартфона через додаток "Tenda Wi-Fi"

В принципі, з того ж телефону, або планшета вона може змінювати і через браузер. Але набагато зручніше робити це через фірмовий додаток.

Встановити додаток "Tenda Wi-Fi" можна з App Store, або Google Play.

Підключаємо свій мобільний пристрій до Wi-Fi мережі Tenda AC5 і запусків додаток. Якщо роутер НЕ налаштований, на заводських настройках, то відразу почнеться процес швидкого налаштування. Необхідно вказати параметри підключення до інтернету і налаштування Wi-Fi мережі.

Налаштування роутера через додаток

Заново підключаємося до Wi-Fi мережі (так як ми змінили ім'я і пароль) і знову відкриваємо додаток. Там має з'явитися пристрій, яким ми можемо управляти. Вибираємо його і вводимо пароль адміністратора (можливо, збігається з паролем Wi-Fi мережі).

На головній сторінці відображається список підключених пристроїв.

Управління через програму Tenda Wi-Fi

Додаток мені дуже сподобалося. Можна, наприклад, натиснути на певний пристрій і обмежити для нього швидкість, заблокувати, налаштувати батьківський контроль. А на вкладці "Інструменти" знаходяться всі налаштування. Налаштування WAN, Wi-Fi мережі, перезавантаження, відключення індикаторів, розклад роботи Wi-Fi мережі, чорний список, скидання налаштувань, оновлення прошивки Tenda AC5 і багато інших функцій.

функції додатки

Для управління роутером через інтернет, потрібно натиснути на іконку в правому верхньому куті, зареєструвати, і увійти в свій аккаунт.

висновки

Хороший роутер. Якщо подивитися конкурентів в цьому ціновому сегменті (приблизно 30 доларів), то ми там не побачимо роутерів з таким потужним залізом і функціоналом, як у Tenda AC5. Візьмемо ту ж функцію Beamforming +. Я її бачив тільки в флагманських моделях інших виробників. А ціна на них в кілька разів вище (деякі дорожче майже в 10 разів).

У сукупності з простою панеллю керування і класним додатком для мобільних пристроїв, це відмінний варіант маршрутизатора для будинку. Для багатьох дуже важливо, щоб пристрій був простим в налаштуванні. Як мінімум з інтерфейсом на рідній мові.

Обов'язково залишайте свої відгуки про Tenda AC5 в коментарях.