На ноутбуці немає роз'єму для інтернет кабелю (LAN)

На ноутбуці немає роз'єму для інтернет кабелю (LAN). Як підключити інтернет по кабелю?

У цій статті ми розглянемо рішення проблеми, коли на ноутбуці відсутній вхід під мережевий кабель, він же Ethernet, або LAN-порт. Простіше кажучи, коли на ноутбуці немає мережевої карти, а нам потрібно підключити інтернет саме по кабелю.

Виробники ноутбуків активно відмовляються від роз'єму LAN в своїх ноутбуках. Така тенденція спостерігається вже протягом кількох років. Власники MacBook, наприклад, вже давно забули, як виглядає цей порт, так як в MacBook їх вже давно немає. Найчастіше Ethernet-порт відсутній на компактних ноутбуках (13-14 дюймів) і на ультрабуки. На звичайних, як правило не дорогих ноутбуках, все ще можна зустріти вхід під інтернет кабель. Думаю, що через кілька років на ринку не залишиться жодного нового ноутбука з вбудованим Ethernet-адаптером. Хіба що якісь ігрові моделі.

Чому виробники відмовляються від цього роз'єму? Через економію місця. Сам мережевий адаптер не маленький. Він займає багато місця як зовні, так і всередині ноутбука. А ноутбуки сьогодні такі тонкі, що порт під коннектор RJ-45 в них просто не поміщається. Він по висоті практично такий же, або навіть вище, ніж корпус ноутбука. Ось у мене старий ноутбук, правда, не дуже товстий, а вхід під мережевий кабель займає практично весь корпус (по висоті). Розмістити такий порт в більш тонкому корпусі практично неможливо. Ноутбук без LAN роз'єму під інтернетЯкщо ви знаєте, що вам потрібен LAN-порт на ноутбуці, і ви ще ноутбук не купили, то вибирайте серед моделей, які все ще комплектуються цим портом. Якщо ви вже купили ноутбук, і виявилося, що на ньому немає роз'єму для інтернету, то у вас є два варіанти:

  1. Забути про кабель і підключати ноутбук до інтернету по Wi-Fi. Але це не завжди можливо. Іноді необхідно підключити ноутбук до роутера по кабелю. Або в готелі, наприклад. Де W-Fi не завжди працює стабільно.
  2. Використовувати перехідник USB - LAN. USB LAN Ethernet адаптер. Це зовнішня мережева карта, яка підключається в USB-порт ноутбука. Такі карти працюють як з Windows ноутбуками (ASUS, DELL, Lenovo, HP, Acer, Samsung і т. Д.), Так і з MacBook. Далі в статті я розповім про таких адаптери більш докладно.

Як підключати ноутбук без LAN-порту до інтернету по кабелю?

Як я вже писав, є спеціальні перехідники. Точніше окремі пристрої - зовнішні мережеві адаптери з інтерфейсом USB. Це звичайна мережева карта, яка захована в невеликий корпус, і яка підключається до ноутбука в USB-порт. Деякі виробники ноутбуків, до своїх моделей, які не обладнані вбудованою мережевою картою, кладуть такі перехідники в комплект до ноутбука. Виглядають ці адаптери ось так:Мережеві USB LAN адаптери для ноутбука без вбудованого роз'єму під інтернет

Я вже розповідав про один з таких пристроїв - TP-LINK UE300. Це гігабітний USB LAN адаптер від TP-Link з підтримкою USB 3.0. Працює з будь-якими ноутбуками. У тому числі з макбуков.

Цих пристроїв на ринку дуже багато. Як китайських ноунейм по кілька доларів, так і якісних і красивих пристроїв від популярних виробників мережевої та комп'ютерної техніки. Є моделі з інтерфейсом підключення USB Type-C. Що дуже актуально, так як виробники відмовляються не тільки від LAN портів, але і від звичних USB Type-A.

Як вибрати мережевий адаптер для ноутбука?

Основні характеристики:

  • Стандарт (швидкість підключення). Fast Ethernet - найдоступніші адаптери. Підтримується швидкість до 100 Мбіт / с (10/100 Мбіт / с). Gigabit Ethernet - швидкість підключення до 1000 Мбіт / с. Якщо у вас роутер з гігабітними портами, то краще взяти гігабітний адаптер (Gigabit Ethernet). Якщо є можливість, можна взяти такий адаптер з запасом на майбутнє.
  • Інтерфейс підключення. Якщо мова йде про ноутбуках, то їх 2: USB Type-A (звичайний USB) і USB Type-C (новий).

    Мережева карта для ноутбука з USB Type-A і USB Type-C

  • Додаткові роз'єми. Є мережеві адаптери тільки з одним роз'ємом, під мережевий кабель (вище на фото зліва). А є моделі з додатковими роз'ємами. Найчастіше це USB (вище на фото праворуч).

Я б не радив брати найдешевші адаптери, якщо ви плануєте часто ними користуватися. Навряд чи вони будуть довго і стабільно працювати, і видавати пристойну швидкість. Ось власне і все.

Як підключити, налаштувати і користуватися?

Все максимально просто. Досить підключити Ethernet-адаптер в USB-порт ноутбука. У більшості випадків система автоматично розпізнає пристрій і встановлює драйвери. У Windows 10 проблем точно не повинно бути. Хіба що адаптер якийсь старий.

Навіть якщо Windows не зможе встановити драйвери автоматично, їх можна встановити або з диска (який є в комплекті, але не завжди), або ж з сайту виробника. В крайньому випадку можна знайти драйвер за ВД обладнання. Про це я писав у статті якої драйвер потрібен для мережевої карти (Ethernet-контролера).

Після того, як драйвер буде встановлений і адаптер буде відображатися в диспетчері пристроїв, можна підключити до адаптера мережевий кабель від роутера, або безпосередньо від інтернет-провайдера.

Підключення інтернет кабелю до ноутбука без вбудованої мережної карти LAN

Далі робота і настройка (якщо це необхідно) нічим не відрізняється від стаціонарного комп'ютера, або ноутбука з вбудованою мережевою картою.

Використання адаптера не так зручно, як просте підключення мережевого кабелю в LAN-порт на ноутбуці, але в даній ситуації (коли ноутбук без роз'єму під інтернет кабель) до інтернету можна підключитися або через Wi-Fi, або через зовнішній мережевий адаптер.