Як скинути пароль і налаштування роутера MikroTik RouterBOARD?

Як скинути пароль і налаштування роутера MikroTik RouterBOARD?

Інструкція для звичайних користувачів. Чи не для професіоналів і системних адміністраторів. Пристрої від MikroTik дуже "гнучкі" і там є багато варіантів, як можна зробити reset. У цій статті я покажу і розкажу, як виконати скидання налаштувань до заводських на роутерах MikroTik RouterBOARD двома способами: за допомогою кнопки "Reset", "Res / WPS", або через панель управління. Цим способом можна скинути пароль входу в web-інтерфейс, якщо ви його встановили і забули.

Показувати буду на прикладі моделі MikroTik hAP Lite TC. Інструкція підійде і для інших моделей. У порівнянні з маршрутизаторами інших виробників, тут є деякі нюанси. З першого разу, без інструкції важкувато буде здогадатися, як відновити заводські налаштування.

Не забувайте, що після цієї процедури абсолютно всі параметри будуть відновлені до значення за замовчуванням. І потрібно буде заново налаштувати маршрутизатор. Можливо, вашу проблему можна вирішити без скидання налаштувань до заводських.

Скидання налаштувань MikroTik за допомогою кнопки

Знайдіть на корпусі свого маршрутизатора кнопку "Reset", "Res", або "Res / WPS" (як на моєму hAP Lite TC). Якщо кнопка втоплена в корпус, то потрібно натискати на неї чимось гострим. Виглядає вона приблизно ось так:

Кнопка для скидання налаштувань роутера MikroTik

Порядок дій:

  • Відключаємо харчування маршрутизатора.
  • Натискаємо і тримаємо кнопку "Reset", або "Res".
  • Включаємо харчування.
  • Тримаємо кнопку, поки не почне активно блимати індикатор "usr". Як тільки він почне блимати - відпускаємо кнопку.
  • Все готово.

Нічого складно, але не так як на інших маршрутизаторах.

Reset через web-інтерфейс

Цей спосіб не підійде в тому випадку, якщо ви забули пароль від налаштувань, і при спробі зайти в web-інтерфейс бачите помилку "Authentication failed: invalid username or password." (Невірне ім'я користувача, або пароль).

Неправильний пароль або логін роутера MikroTik

В такому випадку, використовуєте спосіб описаний вище. За допомогою спеціальної кнопки.

Щоб скинути конфігурацію через панель управління, потрібно спочатку відкрити її. Для цього, в браузері перейдіть під адресою 192.168.88.1. Я вже писав докладну інструкцію на тему: як зайти в налаштування MikroTik.

В системі RouterOS, на головній сторінці натисніть на кнопку "Reset Configuration" .

Reset Configuration на MikroTik RouterBOARD

Відкриється ще одна сторінка, на якій можна виділити галочками різні настройки. Але ми нічого не виділяємо, і натискаємо ще раз на кнопку "Reset Configuration".

Скидання налаштувань RouterOS

Якщо з'явиться ще один запит, то підтверджуємо його, натиснувши "Ok". Після цього всі настройки і паролі MikroTik будуть скинуті до заводських.