Як захистити мережу Wi-Fi паролем?

Як захистити мережу Wi-Fi паролем?

Що в наш час може бути важливіше, ніж захист своєї домашньої Wi-Fi мережі 🙂 Це дуже популярна тема, на яку вже тільки на цьому сайті написана не одна стаття. Я вирішив зібрати всю необхідну інформацію по цій темі на одній сторінці. Зараз ми детально розберемося в питанні захисту Wi-Fi мережі. Розповім і покажу, як захистити Wi-Fi паролем, як правильно це зробити на роутерах різних виробників, який метод шифрування вибрати, як підібрати пароль, і що потрібно знати, якщо ви задумали змінити пароль бездротової мережі.

У цій статті ми поговоримо саме про захист домашньої бездротової мережі . І про захист тільки паролем. Якщо розглядати безпеку якихось великих мереж в офісах, то там до безпеки краще підходити трохи інакше (як мінімум, інший режим аутентифікації). Якщо ви думаєте, що одного пароля мало для захисту Wi-Fi мережі, то я б радив вам не морочитися. Встановіть хороший, складний пароль з цієї інструкції, і не турбуйтеся. Навряд чи хтось буде витрачати час і сили, що б зламати вашу мережу. Так, можна ще наприклад приховати ім'я мережі (SSID), і встановити фільтрацію по MAC-адресами, але це зайві заморочки, які в реальності будуть тільки приносити незручності при підключенні і використанні бездротової мережі.

Якщо ви думаєте про те, захищати свій Wi-Fi, або залишити мережу відкритою, то рішення тут може бути тільки одним - захищати. Так, інтернет безлімітний, та практично у всі будинки встановлений свій роутер, але до вашої мережі з часом все рівно хтось підключиться. А для чого нам це, адже зайві клієнти, це зайве навантаження на роутер. І якщо він у вас не дорогий, то цього навантаження він просто не витримає. А ще, якщо хтось підключиться до вашої мережі, то він зможе отримати доступ до ваших файлів (якщо настроєна локальна мережа), і доступ до налаштувань вашого роутера (адже стандартний пароль admin, який захищає панель управління, ви швидше за все не змінили) .

Обов'язково захищайте свою Wi-Fi мережу хорошим паролем з правильним (сучасним) методом шифрування. Встановлювати захист я раджу відразу при налаштуванні маршрутизатора. А ще, не погано б час від часу міняти пароль.

Якщо ви переживаєте, що вашу мережу хтось зламає, або вже це зробив, то просто змініть пароль, і живіть спокійно. До речі, так як ви все рівно будете заходить в панель управління свого роутера, я б ще радив змінити пароль admin, який використовується для входу в настройки маршрутизатора.

Правильна захист домашньої Wi-Fi мережі: який метод шифрування вибрати?

В процесі установки пароля, вам потрібно буде вибрати метод шифрування Wi-Fi мережі (метод перевірки автентичності). Я рекомендую встановлювати тільки  WPA2 - Personal , з шифруванням за алгоритмом  AES . Для домашньої мережі, це найкраще рішення, на даний момент найновіше і надійне. Саме такий захист рекомендують встановлювати виробники маршрутизаторів.

Тільки за однієї умови, що у вас немає старих пристроїв, які ви захочете підключити до Wi-Fi. Якщо після настройки у вас якісь старі пристрої відмовляться підключаться до бездротової мережі, то можна встановити протокол  WPA (з алгоритмом шифрування TKIP). Не раджу встановлювати протокол WEP, так як він вже застарілий, не завжди безпечний і його легко можна зламати. Та й можуть з'явиться проблеми з підключенням нових пристроїв.

Поєднання протоколу  WPA2 - Personal з шифруванням за алгоритмом AES , це оптимальний варіант для домашньої мережі. Сам ключ (пароль), повинен бути мінімум 8 символів. Пароль повинен складатися з англійських букв, цифр і символів. Пароль чутливий до регістру букв. Тобто, "111AA111" і "111aa111" - це різні паролі.

Я не знаю, який у вас роутер, тому, підготую невеликі інструкції для найпопулярніших виробників.

Якщо після зміни, або установки пароля у вас з'явилися проблеми з підключенням пристроїв до бездротової мережі, то дивіться рекомендації в кінці цієї статті.

Раджу відразу записати пароль, який ви будете встановлювати. Якщо ви його забудете, то доведеться встановлювати новий, або дивитися старий пароль в налаштуваннях роутера, або на комп'ютері.

Захищаємо Wi-Fi паролем на роутерах Tp-Link

Підключаємося до роутера (по кабелю, або по Wi-Fi), запускаємо будь-який браузер і відкриваємо адресу 192.168.1.1, або 192.168.0.1 (адреса для вашого роутера, а також стандартні ім'я користувача і пароль вказані на наклейці знизу самого пристрою). Вкажіть ім'я користувача та пароль. За замовчуванням, це admin і admin. У цій статті, я докладніше описував вхід в настройки.

В налаштуваннях перейдіть на вкладку  Wireless (Бездротовий режим) - Wireless Security (Захист бездротового режиму). Встановіть мітку біля методу захисту  WPA / WPA2 - Personal (Recommended) . У випадаючому меню  Version (версія) виберіть  WPA2-PSK . В меню  Encryption (шифрування) встановіть AES . В поле Wireless Password (Пароль PSK) вкажіть пароль, для захисту своєї мережі.

Фото: захист Wi-Fi паролем на роутері Tp-Link

Для збереження налаштувань натисніть на кнопку Save внизу сторінки, а потім перезавантажте роутер. Можливо, вам ще стане в нагоді докладна інструкція по зміні пароля на роутері Tp-link TL-WR841N.

Установка пароля на роутерах Asus

Нам точно так же потрібно підключиться до роутера, відкрити настройки за адресою 192.168.1.1, вказати ім'я користувача і пароль. Якщо що, ось докладна інструкція: //help-wifi.com/asus/vxod-v-nastrojki-na-routerax-asus-192-168-1-1/

В налаштуваннях нам потрібно відкрити вкладку  Бездротова мережа , і виконати такі налаштування:

  • У випадаючому меню "Метод перевірки автентичності" вибираємо WPA2 - Personal.
  • "Шифрування WPA" - встановлюємо AES.
  • В поле "Попередній ключ WPA" записуємо пароль для нашої мережі.

Для збереження налаштувань натисніть на кнопку Застосувати .

Установка пароля для захисту Wi-Fi на роутерах Asus

Підключіть свої пристрої до мережі вже з новим паролем.

Захищаємо бездротову мережу роутера D-Link

Зайдіть в налаштування свого роутера D-Link за адресою 192.168.0.1. Можете дивитися докладну інструкцію по цьому посиланню. В налаштуваннях відкрийте вкладку Wi-Fi - Налаштування безпеки . Встановіть тип безпеки і пароль, як на скріншоті нижче.

Установка пароля Wi-Fi мережі на D-Link

Не забудьте зберегти настройки і перезавантажити маршрутизатор. Можете подивитися більш докладну інструкцію по установці пароля на D-Link.

Установка пароля на інших маршрутизаторах

У нас є ще докладні інструкції для роутерів ZyXEL і Tenda. Дивіться за такими адресами:

  • Як змінити, або поставити пароль на роутер ZyXEL?
  • Міняємо пароль на роутер Tenda. Зміна пароля на Wi-Fi мережу і доступ до налаштувань

Якщо ви не знайшли інструкції для свого роутера, то налаштувати захист Wi-Fi мережі ви зможете в панелі управління своїм маршрутизатором, в розділі налаштувань, який називається: настройки безпеки, бездротова мережа, Wi-Fi, Wireless і т. Д. Знайти я думаю буде не складно. А які налаштування встановлювати, я думаю ви вже знаєте: WPA2 - Personal і шифрування AES. Ну і ключ.

Якщо не зможете розібратися, запитуйте в коментарях.

Що робити, якщо пристрою не підключаються після установки, зміни пароля?

Дуже часто, після установки, а особливо зміни пароля, пристрої які раніше були підключені до вашої мережі, не хочуть до неї підключаться. На комп'ютерах, це як правило помилки "Параметри мережі, збережені на цьому комп'ютері, не відповідають вимогам цієї мережі" і "Windows не вдалося підключитися до ...". На планшетах, і смартфонах (Android, iOS) так само можуть з'являтися помилки типу "Неможливо підключитися до мережі", "Підключено, захищене" і т. Д.

Вирішуються ці проблеми простим видаленням бездротової мережі, і повторним підключенням, вже з новим паролем. Як видалити мережу в Windows 7, я писав тут. Якщо у вас Windows 10, то потрібно "забути мережу" по цій інструкції. На мобільних пристроях натисніть на свою мережу, потримайте, і виберіть "Видалити" .

Якщо проблеми з підключенням спостерігаються на старих пристроях, то встановіть в налаштуваннях роутера протокол захисту WPA, і шифрування TKIP.