Огляд і настройка Wi-Fi роутера Tenda FH456

Огляд і настройка Wi-Fi роутера Tenda FH456

Tenda FH456 - маршрутизатор, який виділяється серед своїх конкурентів досить потужним залізом і максимальною зоною покриття Wi-Fi мережі. Ця модель підійде для квартир і будинків середньої і великої площі. Наскільки я розумію, це старша модель в лінійці бюджетних маршрутизаторів Tenda. Більш продуктивна і поліпшена модель в порівнянні з популярними Tenda F3 і Tenda N301.

У цій статті я хочу не тільки познайомити вас з технічними характеристиками Tenda FH456 і показати, як виглядає цей маршрутизатор, а й продемонструвати процес налаштування. На цей роутер встановлена ​​проста і зрозуміла панель управління, так що проблем з налаштуванням виникнути не повинно. Але я все рівно хочу показати і пояснити деякі моменти пов'язані з підключенням і налаштуванням.

Зовнішній вигляд і технічні характеристики Tenda FH456

Пропоную спочатку ознайомиться з комплектацією і подивитися, як виглядає Tenda FH456. В процесі огляду буду розповідати про технічні характеристики цього пристрою. Я завжди починаю огляд з упаковки - не порушуватимемо традиції 🙂

Поставляється Tenda FH456 в досить великій упаковці. На самій коробці нанесено багато корисної інформації про даний роутере. Показані всі порти і кнопки. Вказані основні характеристики та особливості. Зверніть увагу на напис Wall Killer (проникнення сигналу через стіни). Це говорить про те, що даний роутер здатний забезпечувати гарне покриття бездротової мережі навіть крізь стіни або інші перешкоди. В основному, звичайно, це заслуга 4-x антен потужністю 5 Дб.

Упаковка Tenda FH456

Комплектація: роутер, мережевий кабель, блок живлення та інструкції. У цьому плані все як завжди.

Комплектація Tenda FH456

Сам маршрутизатор виконаний з матового і глянцевого білого пластику. Сам пластик досить хорошої якості. Без запаху. Збірка відмінна. Глянцевий тільки верхня панель, яка має пухирчатою структуру. Незважаючи на те, що пластик глянсовий, відбитки пальців, пил і подряпини на ньому практично не помітні. Все тому, що він білий. На чорному пластику, звичайно, все це дуже помітно.

Фото Tenda FH456

Антени не знімні, але їх можна повернути і скласти. Як я вже писав вище, потужність антен 5dBi. Максимальна швидкість Wi-Fi мережі - до 300 Мбіт / с (стандарт 802.11n). Так само хочу відзначити, що в цьому роутере є функція підсилювача Wi-Fi сигналу. Його можна дуже просто налаштувати як репитера. Для посилення вже існуючої Wi-Fi мережі. Далеко не всі роутери за цю ціну можуть похвалитися наявністю такої функції.

Знизу і з боків є достатня кількість отворів для охолодження плати роутера. Так само є отвори, які дозволяють повісити роутер на стіну.

Зовнішній вигляд роутера Tenda FH456

Індикатори на Tenda FH456 знаходяться на передній грані. Горять зеленим кольором.

Індикатори на Tenda FH456

Всі порти і кнопки розташовані ззаду. Там знаходиться 1 WAN і 3 LAN-порту. Швидкість портів - до 100 Мбіт / с. Крім цього є кнопка WPS / Reset і окрема кнопка для відключення і включення Wi-Fi мережі, що дуже добре. Щоб відключити Wi-Fi, потрібно один раз натиснути на відповідну кнопку (для включення потрібно натиснути ще раз). До того ж в цьому роутере є можливість налаштувати відключення і включення Wi-Fi за часом.

Порти і кнопки на Tenda FH456

Якщо говорити про функціонал, то в цьому маршрутизаторі є все, що необхідно. Наприклад: батьківський контроль, контроль смуги пропускання (для обмеження швидкості), режим роботи WISP, ретранслятор і точка доступу. Функція "Автоматичне обслуговування" (автоматична перезавантаження роутера в проміжку 03: 00-05: 00, коли він не використовується).

Підключення і настройка Tenda FH456

Підключіть до роутера харчування і включіть його. Зробіть скидання налаштувань, якщо роутер раніше вже був налаштований (або ви пробували його налаштувати). У WAN-порт підключіть інтернет (мережевий кабель від провайдера, або DSL модему). Підключіть до Tenda FH456 пристрій, з якого будете виконувати настройку. Підключити можна як по кабелю (який є в комплекті), так і по Wi-Fi мережі. Заводське ім'я мережі (SSID) можна подивитися знизу роутера. Мережа не захищена паролем (на заводських настройках).

Підключення роутера Tenda FH456

Як я вже писав вище, знизу знаходиться наклейка, на якій крім MAC-адреси і серійного номера вказано заводське ім'я бездротової мережі (SSID) і IP-адреса для входу в настройки.

Заводський SSID, MAC і IP-адреса роутера Tenda

Після підключення потрібно відкрити будь-який браузер і перейти за адресою  //192.168.0.1 . Докладніше в статті: як зайти на 192.168.0.1, або як зайти в налаштування роутера Tenda.

Має відкритися сторінка "Майстер Tenda", де потрібно налаштувати два дуже важливих параметри: підключення до інтернету і Wi-Fi мережу.

  1. У випадаючому меню "Тип підключення" потрібно вибрати той протокол, який використовує для підключення ваш інтернет-провайдер. Якщо це "Динамічний IP адреса" - додатково параметри задавати не потрібно. Якщо PPPoE - потрібно вказати ім'я користувача і пароль. Для PPTP і L2TP в відповідних полях потрібно прописати ім'я користувача, пароль і адресу сервера. Всі ці параметри видає ваш провайдер. З будь-яких питань звертайтеся в підтримку провайдера, або дивіться інструкції на їхньому сайті.
  2. Потрібно змінити ім'я бездротової мережі і встановити пароль на Wi-Fi. Пароль відразу рекомендую десь записати.

Швидка настройка Tenda FH456

Роутер збереже налаштування і попросить вас підключиться до Wi-Fi мережі з новим ім'ям і паролем.

Повторне підключення до Wi-Fi в процесі настройки роутера

Підключіться до нової мережі. Якщо ви підключені по кабелю, то просто зайдіть повторно на 192.168.0.1. Відкриється головна сторінка з настройками Tenda FH456, на якій насамперед перевірте статус підключення до інтернету. Якщо "Статус підключення: У вас є доступ до Інтернету" - все відмінно. Так само на головній сторінці відображається інформація про підключених до роутера пристроях. І можна подивитися інформацію про систему.

веб-інтерфейс Tenda FH456

Якщо немає підключення, значить потрібно уточнити всі настройки у свого провайдера і задати їх в розділі "Налаштування інтернету".

Налаштування інтернету на Tenda FH456

Зверніть увагу, що деякі провайдери роблять прив'язку по MAC-адресу. Якщо ваш провайдер так само це робить, то потрібно у провайдера (в особистому кабінеті, або через підтримку) прописати MAC-адресу вашого Tenda FH456. Він зазначений на наклейці знизу. Або клонувати MAC-адресу з комп'ютера, до якого був прив'язаний інтернет. Це можна зробити в розділі "Управління".

Клонування MAC-адреси на Tenda FH456

Змінити ім'я та пароль Wi-Fi мережі, відключити WPS (до речі, рекомендую), налаштувати розклад роботи Wi-Fi, змінити рівень сигналу, канал, ширину каналу і інші настройки можна в розділі "Налаштування бездротової мережі".

Налаштування бездротової мережі на роутері Tenda FH456

Налаштувати Tenda FH456 як репитера (режим "Універсальний ретранслятор") можна за цією інструкцією: режим повторювача (ретрансляція, міст WDS) на роутері Tenda. У розділі "Бездротова ретрансляція".

Tenda FH456 як репитера

Панель управління зроблена дуже продумано. Без проблем можна знайти потрібні налаштування і змінити їх. До того ж є можливість вибрати Русский, або Українська мова. Якщо щось не можете знайти, або не виходить налаштувати якусь функцію, то залишайте свої запитання в коментарях.

Від Tenda FH456 у мене залишилися тільки позитивні враження. Варто недорого, виглядає пристойно, працює стабільно, видає хороше покриття бездротової мережі, налаштувати не складно. Відмінний варіант простого і недорого роутера для будинку. Звичайно, якщо вам не потрібна підтримка 5 GHz (802.11ac), USB і т. Д.