TP-Link TL-WR842N: огляд та відгуки. Чи є підтримка 3G / 4G модемів

TP-Link TL-WR842N: огляд та відгуки. Чи є підтримка 3G / 4G модемів, і з якими модемами працює

Ця сторінка буде повністю присвячена маршрутизатора TP-Link TL-WR842N. Я зроблю невеликий огляд цього роутера, напишу про його головних фішка, розповім кому і для яких завдань він підійде, і постараюся прояснити питання з підтримкою 3G / 4G модемів. Спробуємо з'ясувати, які модеми підтримує TP-Link TL-WR842N, і підтримує їх взагалі. Вирішив окремо виділити це питання, так як там багато незрозумілих моментів.

Якщо ви вже володієте цим роутером, і у вас є чим поділиться, то прошу вас залишити відгук в коментарях нижче. Особливо, якщо TL-WR842N працює у вас з 3G / 4G модемом. Напишіть модель модему і оператора. Ця інформація стане в нагоді багатьом.

TP-Link TL-WR842N і підтримка 3G / 4G модемів

Ця модель підійде тим, хто шукає недорогий роутер з USB-портом, і не хоче переплачувати за підтримку Wi-Fi 5GHz. Я думаю, що TL-WR842N без проблем впорається з онлайн іграми та відтворенням відео одночасно на декількох пристроях. Якщо у вас дуже великий будинок, або квартира, і багато пристроїв, серед яких є ігрові приставки, телевізори зі Smart TV, то краще придбати більш дорогий роутер. Можете почитати поради щодо вибору маршрутизатора.

Особливості та характеристики

TP-Link TL-WR842N, це практично той же популярний роутер TP-Link TL-WR841N. Вони дуже схожі як зовні, так і за характеристиками. Тільки у нашого героя є вже USB-порт, що звичайно ж великий плюс в наш час. Саме USB-порт відкриває нові можливості. Ми можемо підключати принтери, або USB-накопичувачі для загального доступу до файлів через роутер. Це найдоступніший роутер від TP-Link з USB-портом (якщо не брати до уваги TL-WR710N).

  • Що стосується Wi-Fi, то тут все стандартно для цієї цінової категорії. Швидкість до 300 Мбіт / с. Дві незнімні антени, кожна потужністю 5 дБі. Є можливість запуску гостьової Wi-Fi мережі.
  • Порти LAN і WAN можуть працювати на швидкості до 100 Мбіт / с.
  • 1 USB-порт стандарту 2.0.
  • Стандартний набір технологій і функцій, з якими ви можете ознайомитися на сайті виробника, або в будь-якому інтернет-магазині.

У будь-якому випадку, в цьому роутере є все що потрібно звичайному користувачеві. Головне, він вміє роздавати інтернет по Wi-Fi і з мережевого кабелю. Це означає, що ви можете до нього підключити кабель від свого інтернет-провайдера, або модему, і роздати інтернет на безліч пристроїв. З приводу настройки, там все дуже просто. Якщо будете налаштовувати, то можете дивитися інструкцію прикладі настройки TP-Link TL-WR842ND. Там все ідентично, так як моделі практично однакові.

TP-Link TL-WR842N і 3G / 4G модеми

Тут все складно. Справа в тому, що для TP-Link TL-WR842N як би заявлена ​​підтримка 3G / 4G модемів. Коли ми USB-модем підключаємо до роутера, і він роздає інтернет. І ця модель стала дуже популярною саме серед користувачів, який хочуть використовувати цей роутер для роздачі інтернету з 3G / 4G модему. Не знаю як в Росії, але ось подивився в самому популярно українському інтернет-магазині, там заявлена ​​підтримка: "WAN-порт USB 3G, USB 4G". Але в коментарях багато відгуків, що роутер не запрацював з різними модемами від самого популярного українського оператора Інтертелеком.

Так, роутер може не підтримувати всі модеми. Це нормально. Для цього на сайті виробника є список сумісних USB модемів. І для TP-Link TL-WR842N він теж є за посиланням //www.tp-linkru.com/support/3g-comp-list/?model=TL-WR842N. Але там не багато модемів російських операторів Білайн, YOTA, Мегафон, МТС. Українських операторів там немає.

Інформація про підтримку 3G / 4G модемів є тільки на офіційному сайті за адресою  //www.tp-linkru.com/products/details/cat-9_TL-WR842N.html#overview . А якщо зайти на сторінку цієї моделі за адресою  //www.tp-link.ua/ru/products/details/cat-9_TL-WR842N.html#overview (ніби як українська версія), то про підтримку USB 3G модемів немає інформації взагалі .

У мене роутер TL-WR842N апаратної версії V3. І якщо подивитися прошивку на офіційному сайті, то в останньої версії вказана "Підтримка функції резервування за допомогою 3G / 4G модемів". З чого можна зробити висновки, що підтримка модемів все таки є. Але немає інформації про підтримувані моделях саме для українських операторів (в основному це Інтертелеком). Можливо, цей список з'явиться найближчим часом.

Бачив тільки один коментар, що роутер заробив з модемом Pantech UML295 (Інтертелеком). Але це не перевірена інформація.

Думаю, вам будуть корисні наступні посилання:

  • Як підключити 3G / 4G USB модем до Wi-Fi роутера TP-LINK. На прикладі настройки TP-LINK TL-MR3220
  • Як роздати інтернет по Wi-Fi c 3G USB модему? Роутери з підтримкою USB модемів
Якщо ви вже купили TP-Link TL-WR842N, і він не працює з вашим модемом, а можливості повернути роутер немає, то розглядайте варіант з прошивкою на OpenWrt. Ви втратите гарантію, але швидше за все роутер визначить ваш модем і запрацює.

Я буду стежити за цією темою, і додавати нову інформацію до статті.

Огляд TP-Link TL-WR842N

Ця модель виробляється в корпусі, який знають напевно всі. Це як візитна картка компанії TP-Link. Класний білий матовий пластик, і дуже хороша збірка. Це все що потрібно знати про корпус даного рутера.

Фото TP-Link TL-WR842N

На лицьовій панелі розташовані індикатори, і логотип компанії. Окремо хочу звернути увагу на вентиляційні отвори. Вони є як зверху, так і знизу.

Антени в даному випадку в колір корпусу, і як я вже писав вище - незнімні.

Огляд TP-Link TL-WR842N

Всі порти і кнопки знаходяться ззаду. Там у нас все стандартно: 1 WAN, 4 LAN, кнопка On / Off, роз'єм для підключення живлення, 1 USB-порт, кнопка для відключення Wi-Fi, і кнопка WPS / RESET.

Порти і кнопки роутера TL-WR842N

Є гумові ніжки, завдяки чому роутер добре тримається на столі. Так само роутер можна повісити на стіну. Знизу є необхідні отвори.

Відгуки

Роутер тільки недавно надійшов у продаж, але вже користується великою популярністю серед покупців. Дуже багато питань саме з підтримки 3G / 4G модемів. Якби було більше інформації по сумісності, то ця модель була б дуже популярна саме у користувачів, які підключаються до інтернету через USB-модеми. Я думаю, що інформація по сумісності з різними моделями модемів (в тому числі з українськими операторами) буде з'являтися з часом. Просто роутер новий, і ще не встигли сформувати список сумісних модемів. Ну і з виходом нових версій програмного забезпечення, цей список швидше за все буде поповнюватися.

Багатьох звичайно ж цікавить покриття Wi-Fi мережі. На це питання відповісти дуже складно, так як радіус дії Wi-Fi мережі залежить від великої кількості зовнішніх чинників. Але антени тут встановлені потужні (по 5 дБі). Так що для великої трикімнатної квартири, або будинку середніх розмірів його повинно вистачити. Багато що ще залежить від розташування маршрутизатора в будинку.

Мені роутер сподобався всім. Тільки ось трохи засмутив момент з підтримкою USB-модемів. Більшість людей бачать в характеристиках підтримку "WAN 3G", і купують роутер не розібравшись в сумісності з їх модемом. І в процесі настройки роутер не бачить модем, або бачить, але до інтернету не підключається. Це звичайно ж неприємний момент. Думаю, в компанії TP-Link це допрацюють, внесуть більше моделей в список сумісних, і тоді цього роутера НЕ буде ціни.

А ви залишайте свої відгуки про TP-Link TL-WR842N. Якщо купували роутер для роботи з USB-модемом, і все запрацювало, то пишіть в коментарях модель модему. Будемо збирати свій список 🙂 На все добре!