Як зменшити потужність сигналу Wi-Fi на роутері?

Як зменшити потужність сигналу Wi-Fi на роутері?

Більшість користувачів Wi-Fi мереж звичайно ж розмірковують над низьким рівнем сигналу Wi-Fi. Коли роутер просто не може забезпечити достатній радіус дії бездротової мережі, і в далеких кімнатах Wi-Fi просто не ловить. Так, це дійсно проблема, про яку я розповідав в цій статті. Всі шукають різні способи, якими можна збільшити радіус дії Wi-Fi мережі.

Але, бувають винятки, коли навпаки потрібно зменшити потужність Wi-Fi передавача. Це можна зробити в налаштуваннях роутера, правда, не на всіх роутерах є така можливість. У цій статті я покажу як це зробити на маршрутизаторах різних виробників.

Кому-то ця функція може здатися безглуздою, але це не так. Наприклад, у вас невелика квартира, ви поставили хороший потужний роутер, і у вас навіть в самих далеких куточках максимальна потужність сигналу Wi-Fi. Що б інтернеті по бездротовій мережі працював добре, це не обов'язково. Навіть, якщо буде 2-3 поділу мережі, все буде працювати. Тому, можна скинути потужність передавача, що б ваша мережа не ловила у сусідів через дві квартири, ну і перешкод іншим мережам ваша мережа буде менше створювати. А вам від цього гірше не буде.

Ну і окреме питання по шкідливості Wi-Fi. Адже по ідеї, чим вище потужність передавача (tx power), тим більше випромінювання. А якщо ви підключаєтеся до свого роутера тільки в одній кімнаті, де він встановлений, то в будь-якому випадку, його потужність буде надлишкова, і не потрібна. Можна ще налаштувати автоматичне вимикання Wi-Fi на ніч (інструкція для Asus). Так чому б її не зменшить, ніж ми зараз і займемося.

Зменшуємо потужність Wi-Fi на роутері Asus

Почнемо з пристроїв компанії Asus. Все досить просто і зрозуміло. Потрібно зайти в налаштування маршрутизатора за адресою 192.168.1.1, або слідувати цій інструкції.

В налаштуваннях перейдіть на вкладку Бездротова мережа - Професійно (зверху). У самому низу сторінки є пункт  Управління потужністю передачі Tx power . Напроти нього, є поле, де у відсотках можна прописати потужність сигналу (максимум 100%), або ж регулювати за допомогою повзунка.

Потрібно виставити необхідне значення, і натиснути кнопку Застосувати .

Регулювання потужності Wi-Fi на роутері Asus

Я зменшив потужність до 80%, а рівень сигналу у мене практично не впав. Тут потрібно експериментувати. Спробуйте різні варіанти. Якщо вам цікаво, то я регулював потужність на моделі Asus RT-N18U.

Регулюємо потужність передавача Wi-Fi на Tp-Link

На мережевих пристроях компанії Tp-Link, ця функція реалізована трохи інакше. До речі, я не знайшов як зменшити потужність на TP-Link TL-WR741ND, і TL-WR740N. Швидше за все на цих бюджетних моделях немає такої можливості. Там передавач і без цього не дуже потужний. А ось на популярних моделях TP-Link TL-WR841ND, TL-WR1043ND, така можливість є.

Зайдіть в налаштування свого маршрутизатора Tp-Link, і перейдіть на вкладку  Wireless - Wireless Advanced . Там ви побачите пункт,  Operation Mode , або  Transmit Power . І можливість вибрати один з трьох варіантів роботи: High - максимальна потужність (за замовчуванням),  Middle - середня потужність, і  Low - мінімальна потужність. Виберіть один з трьох варіантів, і збережіть налаштування натиснувши на Save .

Зменшуємо потужність Wi-Fi на Tp-Link

Шкода, що немає можливості регулювати потужність у відсотках.

Знижуємо потужність (tx power) Wi-Fi на роутері D-link

У D-Link tx power регулюється так само налаштуваннях. В які можна зайти за адресою 192.168.0.1, або слідуючи цій інструкції. Я експериментував на D-link DIR-615.

В налаштуваннях відкрийте вкладку Wi-Fi - Додаткові настройки . Там є пункт  TX потужність  з випадає меню, де потужність вказана у відсотках. Виберіть потрібне значення, і натисніть на кнопку Застосувати .

Регулювання потужності tx power на D-Link

Налаштування потужності сигналу на ZyXEL Keenetic

В панелі управління роутером ZyXEL Keenetic, в яку можна потрапити за адресою 192.168.1.1, перейдіть на вкладку Wi-Fi мережу . Знайдіть пункт Потужність сигналу , і в випадаючому меню виберіть потрібне значення в%.

Налаштування потужності Wi-Fi передавача на ZyXEL Keenetic

Натисніть на кнопку Застосувати . Перезавантажте роутер.