Який роутер може приймати і роздавати Wi-Fi сигнал (працювати репитером)

Який роутер може приймати і роздавати Wi-Fi сигнал (працювати репитером)

У цій статті ми поговоримо про звичайні роутерах, які можуть не тільки роздавати інтернет по кабелю і Wi-Fi, але і підсилювати вже існуючу Wi-Fi мережу. Простіше кажучи, приймати інтернет по Wi-Fi і роздавати його далі. Така можливість у маршрутизаторі називається режим репитера, підсилювача, або повторювача (ретранслятора). Практично всі сучасні маршрутизатори можуть працювати в режимі репитера. Зараз ми більш детально розберемося, маршрутизатори яких виробників можуть приймати і роздавати сигнал. Тобто, посилювати бездротову мережу. Дам посилання на інструкції по налаштуванню режиму повторювача на роутерах різних виробників. І напишу про моделях, на яких я особисто налаштовував цей режим роботи, і на яких він точно працює.

Репитер - це взагалі-то окремий пристрій, який створено спеціально для розширення зони покриття Wi-Fi мережі. Наприклад, я недавно писав про налаштування такого пристрою - TP-LINK TL-WA850RE. А в маршрутизаторах, ця можливість реалізована просто як додаткова функція. Так само, в окремій статті я вже писав, що таке повторювач, і що значить роутер в режимі репитера. Там є вся необхідна інформація по цій темі.

Вибір роутера для роботи репитером

Якщо ви тільки шукайте роутер, який може приймати і роздавати Wi-Fi, і у вас завдання просто посилити Wi-Fi мережу, коли вона не ловить в якихось кімнатах, то я б радив купувати все таки саме ретрансляція. Я маю введу окремий пристрій, так як вона створена спеціально для посилення бездротової мережі. А в роутері, це всього лише функція, яка не завжди працює стабільно, так як створювався він для інших завдань. Але, якщо вам все ж потрібен маршрутизатор, то зараз ми розберемося, який пристрій краще придбати, і від якого виробника.

Вибір роутера з підтримкою режиму повторювача, для посилення Wi-Fi мережі

На даний момент, я вже написав, і опублікував на сайті окремі інструкції по налаштуванню режиму повторювача на роутерах ASUS, Zyxel Keenetic, і Netis. Розглядав я настройку на конкретних моделях. Посилання на інструкції дам нижче в статті.

Найбільше, мені сподобалося як ця функція організована на маршрутизаторах Zyxel Keenetic. Все налаштовується дуже просто і зрозуміло. Так само, все відмінно працює. Далі я б поставив роутери від компанії Netis, і ASUS. Це чисто моя думка, мій рейтинг 🙂 На роутера цих трьох виробників, режим повторювача працює відмінно.

Що стосується такого популярного виробника як TP-LINK, то на їх маршрутизаторах немає режиму повторювача (принаймні на тих моделях, з якими я знайомий). Там, можна використовувати функцію WDS (режим моста). Але, вона трохи відрізняється.

Давайте розберемося з маршрутизаторами кожної фірми. Напишу про моделях, на яких я перевіряв роботу функції підсилювача сигналу Wi-Fi мережі. І як цей режим зроблений на тому, чи іншому маршрутизаторі. Ну і дам посилання на докладні інструкції по налаштуванню.

Роутери Zyxel Keenetic в якості репитера

Думаю, що все маршрутизатори Zyxel із серії Keenetic (які в чорному корпусі) можуть працювати в режимі репитера. Я перевіряв на моделі Zyxel Keenetic Start. Все працює просто ідеально. Досить вибрати цей режим в налаштуваннях, натиснути кнопку WPS на головному маршрутизаторі, і на Zyxel Keenetic. Після цього, роутери будуть з'єднані по бездротовій мережі і Zyxel буде посилювати сигнал вашої Wi-Fi мережі. Буде одна, але посилена бездротова мережа.

Zyxel Keenetic: які роутери можуть працювати в режимі репитера

Ось докладна інструкція по налаштуванню: настройка Zyxel Keenetic в режимі репитера (підсилювач). Рекомендую ці маршрутизатори як ретрансляторів.

Режим повторювача на маршрутизаторах ASUS

Так само всі дуже просто. Я налаштовував на прикладі моделі Asus RT-N12. Так само перевіряв на RT-N18. Ось докладна інструкція: настройка роутера Asus в якості репитера (режим повторювача Wi-Fi мережі). Пам'ятаю, навіть на старому роутере Asus RT-N13U B1 все відмінно працювало. Там режим включався окремим перемикачем на корпусі.

Повторювач Wi-Fi мережі з роутера ASUS

В налаштуваннях достатньо активувати необхідний режим роботи, вибрати мережу, яку потрібно посилити, і все готово.

Маршрутизатор Netis, як повторювач Wi-Fi мережі

Перевіряв я настройку на дешевому роутере цієї компанії - Netis WF2411. Не знаю, як на інших моделях цього виробника, але на Netis WF2411 все працює дуже добре. За ідеї, якщо на найдешевшому роутере є такий режим роботи, то на більш дорогих він точно буде 🙂

В налаштуваннях так само все просто. Досить вибрати режим роботи "Повторювач", і задати необхідні параметри для підключення до бездротової мережі, яку хочемо посилити.

Які роутери Netis можуть приймати і роздавати Wi-Fi

Якщо виберіть пристрій цього виробника, то вам стане в нагоді докладна інструкція: Роутер Netis як ретрансляція, повторювач Wi-Fi мережі.

Чи може роутер TP-LINK бути репитером?

Як я вже писав вище, на маршрутизаторах TP-LINK немає такої функції (тільки на їх точках доступу).

Режим репитера на роутерах TP-LINK

По цій темі, я навіть писав статтю: роутер TP-Link TL-WR841ND і TL-WR741ND як ретрансляція (повторювач Wi-Fi мережі), де пояснював, що є тільки режим моста, він же WDS. Про налаштування якого писав в статті: настройка роутера Tp-Link в режимі моста (WDS).

Розширення Wi-Fi мережі за допомогою роутера D-LINK

Чесно кажучи, з маршрутизаторами фірми D-LINK я мало стикався. В основному, всі інструкції по налаштуванню писав на прикладі моделі D-link DIR-615. І до цієї пори, чомусь думав, що роутери D-LINK не можуть працювати в ролі підсилювача. Приймати інтернет по бездротовій мережі, і передавати його далі.

У чомусь я мав рацію. На D-link DIR-615 я не знайшов як такого режиму репитера. Але, там є "режим клієнта". Коли роутер D-link отримує інтернет по Wi-Fi і передає його на пристрої по кабелю. Але, якщо в настройках режиму "Клієнт" включити мовлення Wi-Fi мережі, і на вкладці "Мережа" - "WAN" додати підключення з інтерфейсом "WiFiClient", то все працює.

Маршрутизатор D-LINK в ролі репитера

Правда, у нас буде дві Wi-Fi мережі, а не одна, як у випадку з роботою даного режиму на інших пристроях. Просто D-link НЕ клонує настройки Wi-Fi мережі з головного маршрутизатора. Але, можна спробувати поставити їх вручну.

Трохи інформації з налаштування такої схеми є в статті по з'єднанню двох роутерів через Wi-Fi.

Підготував окрему статтю по D-LINK: Режим «клієнт», «міст» і «ретрансляція» на роутері D-LINK

висновки

Розповів все що знаю з цього питання на даний момент. Буде нова інформація і новий досвід, обов'язково доповню статтю. Думаю, що мої поради вам знадобляться, і ви зможете вибрати для себе відповідний роутер, який буде без проблем працювати в режимі повторювача бездротової мережі.

Якщо у вас є цікава і корисна інформація по цій темі, або ви знаєте хороші моделі маршрутизаторів, які відмінно працюють в ролі підсилювачів, то пишіть в коментарях. Ваша інформація стане в нагоді багатьом, буду вдячний. Всього доброго!