PCI Wi-Fi адаптер TP-Link TL-WN851ND: підключення, драйвера, налаштування

PCI Wi-Fi адаптер TP-Link TL-WN851ND: підключення, драйвера, налаштування

Ну ось добрався я до Wi-Fi адаптерів, які підключаються в PCI слот. Встановивши такий PCI Wi-Fi адаптер в свій стаціонарний комп'ютер (системний блок), він зможе підключаться до Wi-Fi мереж як ноутбуки, мобільні пристрої і т. Д. Це відмінний спосіб позбутися від проводів, які нерідко доводиться прокладати до ПК після установки роутера. Про вибір Wi-Fi адаптера для комп'ютера я писав в статті: як вибрати Wi-Fi адаптер для ПК (стаціонарного комп'ютера). Там я розповідав, які бувають адаптери, на що звернути увагу при виборі, який краще вибрати і т. Д.

Хоч я і за адаптери, які підключаються по USB, на ринку є багато хороших адаптерів з PCI інтерфейсом. Один з таких адаптерів - TP-Link TL-WN851ND. Перевірена часом модель, не найновіша, але популярна і не дорога. У цій статті я покажу, як підключити PCI Wi-Fi адаптер TL-WN851ND до комп'ютера, як встановити драйвера на нього, налаштувати і підключити свій комп'ютер до Wi-Fi мережі. До речі, за допомогою такого адаптера можна так само роздавати Wi-Fi з комп'ютера.

Налаштування TP-Link TL-WN851ND

Так як адаптер TL-WN851ND не нова, і на офіційному сайті є драйвера тільки для Windows XP, Vista і Windows 7, то судячи з відгуків, у деяких користувачів виникають проблеми з драйверами для Windows 10. Я як раз буду встановлювати його в комп'ютер з Windows 10, так що розберемося. Думаю, що все буде без проблем працювати.

У будь-якому випадку, нам спочатку потрібно встановити Wi-Fi адаптер в PCI слот комп'ютера. З цього і почнемо.

Як підключити PCI Wi-Fi адаптер TL-WN851ND?

Вимкніть комп'ютер. Вимкніть кабель живлення, або блок живлення готельної кнопкою (якщо вона є). Зніміть бічну кришку з системного блоку.

Далі потрібно акуратно про вставити адаптер TP-Link TL-WN851ND в PCI слот. Якщо на задній стінці, біля слота стоїть металева планка (в корпусі системного блоку), то її потрібно прибрати. Зазвичай, достатньо просто натиснути на неї. Адаптер вставляємо в порт до упору. Тільки обережно, без зусиль.

Підключення PCI Wi-Fi адаптера до ПК

Далі адаптер бажано прикрутити до корпусу. Болтик для кріплення в комплекті я не знайшов (може тому, що адаптер у мене не новий). Але я його просто викрутив в іншому місці і прикрутив TL-WN851ND. Але так краще не робити 🙂

Підключення Wi-Fi адаптера TP-Link TL-WN851ND

Далі прикручуємо Wi-Fi антени з зовнішнього боку системного блоку. Антени затискаємо від руки, але не сильно.

Установка Wi-Fi антен на PCI адаптер

Все, установка завершена. Можна закривати системний блок, підключати харчування і включати його.

Установка драйвера Wi-Fi адаптера TP-Link TL-WN851ND

Якщо у вас Windows XP, Vista, Windows 7, або Windows 8, то швидше за все в будь-якому випадку доведеться вручну встановити драйвер на адаптер TL-WN851ND. Зробити це не складно, так як драйвер є на диску, який йде в комплекті з адаптером, або його можна без проблем скачати з сайту TP-Link за посиланням: //www.tp-link.ua/ru/download/TL-WN851ND .html # Driver

Завантаження драйвера для TP-Link TL-WN851ND

Просто відкрийте завантажений архів, запустіть файл Setup.exe і виконуйте інструкції. Нагадаю: утиліту можна не встановлювати , тільки драйвер.

З диска так само можна встановити утиліту для управління Wi-Fi адаптером: підключення до мережами, роздача Wi-Fi і т. Д. Але ця утиліта не дуже потрібна. Краще її не встановлювати. Тільки драйвер. Після установки драйвера і перезавантаження комп'ютера, він повинен побачити доступні для підключення Wi-Fi мережі (якщо вони є в радіусі). Просто натисніть на значок підключення на панелі повідомлень. Він повинен бути з жовтою зірочкою (в Windows 10 вона біла).

Драйвер для Windows 10

У моєму випадку все запрацювало взагалі без установки драйверів. Windows 10 сама підібрала драйвер для TL-WN851ND і все відмінно працює. Ось так виглядає адаптер "TP-Link 300Mbps Wireless N Adapter" в диспетчері пристроїв:

Windows 10: TP-Link 300Mbps Wireless N Adapter

Відразу раджу заборонити відключення живлення для Wi-Fi адаптера. Щоб не пропадав Wi-Fi.

Просто натисніть правою кнопкою миші на "TP-Link 300Mbps Wireless N Adapter" і виберіть властивості. Перейдіть на вкладку "Керування електроживленням" і забороніть відключення енергії для адаптера.

Пропадає Wi-Fi через PCI адаптер TP-Link

Після цього можете підключати свій ПК до Wi-Fi мереж.

Якщо TP-Link TL-WN851ND не працює в Widnows 10

У коментарях на одному сайті підглянув цікаве рішення. Якщо Widnows 10 автоматично не встановлювала драйвер на адаптер, або є проблеми з підключенням по Wi-Fi, то можна спробувати наступне.

Скачайте драйвер з офіційного сайту, який для WinXP / Vista / 7 по посиланню вище. Вийміть вміст з архіву, натисніть правою кнопкою миші на  Setup.exe і виберіть Властивості. На вкладці "Сумісність" включите режим сумісності з Windows 7.

Режим сумісності з Windows 7 для драйвера

Застосуйте настройки і запустіть установку. Сам не перевіряв, але може допомогти.

Якщо комп'ютер не бачить PCI адаптер, або Wi-Fi мережі

Цілком можливо, що після підключення адаптера до ПК, він його просто не побачить. Або адаптер в диспетчері пристроїв буде відображатися, але комп'ютер не буде бачити Wi-Fi мережі і відповідно підключаться до них. Давайте розглянемо обидва випадки:

  • Якщо ПК взагалі не бачить підключений PCI адаптер навіть після установки драйвера, і в диспетчері пристроїв немає навіть невідомого пристрою, то в першу чергу вимкніть комп'ютер, витягніть адаптер і підключіть заново. Якщо не допомогло, то потрібно перевірити адаптер на іншому комп'ютері. Підключити в PCI слот інший пристрій, підключити в інший PCI слот (якщо їх декілька). Простіше кажучи, потрібно знайти причину.
  • Якщо ж адаптер визначається, відображається в диспетчері пристроїв, але комп'ютер не бачить Wi-Fi, то перевірте, чи добре ви прикрутили антени до адаптера. Так само перевірте, чи включена на вашому комп'ютері служба автонастройки WLAN.

На цьому все. Ми можемо спілкуватися в коментарях. Залишайте там свої питання і діліться корисною інформацією. Всього доброго!