Tenda F9 - огляд і настройка маршрутизатора

Tenda F9 - огляд і настройка маршрутизатора

Я помітив, що при виборі маршрутизатора, практично всі цікавляться радіусом покриття Wi-Fi мережі, щоб стіни добре "пробивав", і швидкістю з'єднання по Wi-Fi, навіть при підключенні великої кількості пристроїв. Все правильно, від маршрутизатора в першу чергу потрібно стабільна робота, хороша швидкість і максимальний радіус покриття. Щоб бездротова мережа була по всьому будинку, або офісу. Ну і щоб не дуже дорого 🙂

Tenda F9 добре підходить під всі ці запити. Нова модель (на момент написання статті), яка, наскільки я зрозумів, масово з'явиться в продажу тільки на початку 2018 року. І серед величезної кількості маршрутизаторів, які є зараз на ринку, Tenda F9 виділяється не тільки дизайном. Вартість цієї моделі приблизно 25 доларів. А це дуже хороша ціна за роутер з такими характеристиками і простим веб-інтерфейсом.

Не люблю перераховувати всі характеристики, їх ви можете подивитися на офіційному сайті Tenda, або в якомусь інтернет-магазині. Розглянемо тільки особливості цієї моделі:

  • Максимальна швидкість Wi-Fi мережі - 600 Мбіт / с. Це в діапазоні 2.4 ГГц.
  • 4 незнімні антени, потужністю 6дБ. Покриття Wi-Fi мережі дійсно гарне. Вони на 20% могутніше, в порівнянні з антенами на 5дБ. По крайней мере, так повідомляє виробник.
  • Є технологія Beamforming. Це коли маршрутизатор не просто "розпилює" сигнал навколо себе, а направляє його в сторону підключених пристроїв.
  • Можна керувати маршрутизатором через додаток Tenda WiFi. Його можна завантажити для iOS і Android. Шукайте в App Store і Google Play.
  • Проста панель управління. Це відноситься до всіх пристроїв від Tenda.

Зробимо зараз ще невеликий огляд, для тих хто розглядає цю модель до покупки, і переступимо до налаштування Tenda F9 - для тих, хто вже придбав.

Огляд маршрутизатора Tenda F9

Весь маршрутизатор зроблений з білого пластику. Навіть антени. Цікаво виконана головна, лицьова панель. Там пластик рельєфний, лініями. Дивіться фото:

Tenda F9

На передній грані індикатори і логотип компанії Tenda.

Індикатори на Tenda F9

З боків і знизу отвори для вентиляції. Всі кнопки і порти знаходяться на задній стороні маршрутизатора. Крім 3 LAN і 1 WAN порту, є кнопка для відключення Wi-Fi мережі і кнопка WPS / RST. Для активації WPS і скидання параметрів маршрутизатора до заводських.

Інтерфейси маршрутизатора Tenda F9

Антени незнімні. Але вони складаються і маршрутизатор можна повісити на стіну.

Потужний маршрутизатор від Tenda

Єдиний не дуже приємний момент - щось брязкає всередині антен. Коли до них торкаєшся. Але це таке, може ви навіть не помітите. А може полагодять в нових партіях.

Що це за маршрутизатор і як він виглядає, ми розібралися. Саме час переходити до налаштування.

Налаштування Tenda F9

Я вважаю, що то у Tenda один з найпростіших веб-інтерфейсів, і просто ідеально зроблений процес швидкого налаштування маршрутизатора. Коли ми перший раз підключаємо роутер і заходимо в його налаштування. Так само в комплекті йде дуже докладний посібник з скріншот.

Підключіть живлення до маршрутизатора. Потім, в WAN порт підключіть інтернет. Якщо у вас є комп'ютер, або ноутбук, то краще для налаштування підключиться до маршрутизатора по кабелю.

Підключення Tenda F9

Або підключіться до незахищеної Wi-Fi мережі, яка буде доступна після включення Tenda F9. Ім'я цієї мережі (SSID) зазначено знизу самого маршрутизатора.

Коли ваш пристрій буде підключено (по кабелю, або Wi-Fi) до маршрутизатора, то відкриваємо будь-який браузер і заходимо в налаштування. Досить перейти за адресою  //tendawifi.com , або 192.168.0.1 .

Якщо цей роутер ще не налаштовували, то повинно з'явиться вікно з майстром швидкого налаштування. Як у мене на скріншоті нижче. Якщо немає, то можете зробити скидання налаштувань до заводських і заново зайти в налаштування. Або задати всі параметри у відповідних розділах веб-інтерфейсу.

Щоб скинути настройки Tenda F9, потрібно секунд на 10-15 затиснути кнопку "RST".

Скидання налаштувань Tenda F9

Дивіться на індикатори. За ним ви зрозумієте, коли маршрутизатор скинув налаштування і можна відпускати кнопку.

Основні настройки, це: тип підключення до інтернету (і дані для підключення, якщо необхідно), ім'я Wi-Fi мережі і пароль.

Важливо! Ви повинні правильно вказати тип підключення і всі необхідні параметри. Їх видає провайдер. Інакше, маршрутизатор не зможе підключиться до інтернету.

У мене, наприклад, тип підключення Динамічний IP. Якщо у вас, наприклад, PPPoE, то потрібно вказати ще ім'я користувача і пароль.

Там же міняємо ім'я Wi-Fi мережі і задаємо пароль для захисту цієї мережі.

Швидка настройка Tenda F9

Якщо все добре, то після натискання на кнопку "Ok" повинна з'явиться панель управління і статус підключення до інтернету має бути таким: "Чи підключений. Отримано доступ до Інтернету" (зелений). Якщо ви налаштовували по Wi-Fi, то потрібно заново підключиться до мережі вже з новим ім'ям і паролем.

Новий веб-інтерфейс Tenda

Якщо маршрутизатор не зміг підключиться до інтернету, то потрібно перевірити параметри і при необхідності змінити їх. Це можна зробити в розділі "Налаштування інтернету". Якщо ви не знаєте, що там вибрати і які параметри вказувати, то можете уточнити цю інформацію у свого провайдера.

Налаштування інтернету на Tenda F9

Змінити (клонувати MAC-адресу) можна в розділі "Управління". Деякі провайдери роблять прив'язку по MAC-адресу. І без цієї процедури інтернет через роутер працювати не буде.

Точно так же з настройками Wi-Fi мережі. Їх можна змінити в розділі "Налаштування бездротової мережі".

Налаштування Wi-Fi і пароля Tenda F9

Не забувайте натискати на кнопку "Ok" для збереження налаштувань.

Пароль облікового запису роутера Tenda

Якщо інтернет через роутер вже працює, Wi-Fi мережу ви налаштували, то раджу ще захистити панель управління за допомогою пароля.

Зайдіть в розділ "Управління". Придумайте і встановіть пароль. Натисніть кнопку "Ok".

Захист облікового запису маршрутизатора Tenda

Тепер, при спробі увійти в налаштування, потрібно буде вводити встановлений пароль.

Авторизація на маршрутизаторі Tenda F9

Постарайтеся не забути його. Якщо забудете - робіть скидання налаштувань.

Не забувайте залишати в коментарях свої відгуки про Tenda F9. Діліться корисними порадами, і звичайно ж задавайте питання.