Miracast, AirPlay, DLNA адаптер для телевізора. Що таке MiraScreen і AnyCast?

Miracast, AirPlay, DLNA адаптер для телевізора. Що таке MiraScreen і AnyCast?

На Аліекспресс, або в наших інтернет-магазинах можна знайти велику кількість різних адаптерів, які називаються зазвичай MiraScreen, або AnyCast. Ці адаптери додають підтримку технологій Miracast, AirPlay і DLNA для будь-якого телевізора, монітора, проектора. Найчастіше такі адаптери купують саме для телевізора. Щоб отримати можливість дублювати на екран телевізора зображення зі смартфона, планшета (Android, iOS), або навіть комп'ютера (Windows). Передача зображення на телевізор (через MiraScreen і AnyCast адаптер) відбувається по повітрю, без проводів. Або для трансляції мультимедіа контенту (фото, відео, музика) на той же телевізор з різних пристроїв за технологією DLNA.

Як правило, всі ці адаптери підтримують три технології бездротової передачі зображення і звуку: Miracast, AirPlay, DLNA. Спочатку коротко розповім про ці технології. Яка де використовується, і як працює.

  • Miracast - технологія бездротової передачі зображення і звуку. Вона використовується для дублювання екрану c Android смартфонів, планшетів та інших пристроїв. Так само функція "Бездротовий дисплей" в Windows працює через Intel WiDi, яка сумісна з Miracast. Технологія Miracast вбудована в більшості сучасних Smart TV телевізорів. Рекомендую почитати статтю: що таке Miracast.
  • AirPlay - ця технологія так само використовується для бездротової передачі мультимедійного сигналу (дублювання екрану), тільки на пристроях від Apple (iPhone, iPad, Mac). Це їх фірмова технологія. Для прийому зображення і звуку через AirPlay і виведення на телевізор використовується приставка Apple TV. З'явилася інформація, що підтримка AirPlay з'явиться в нових телевізорах від сторонніх виробників (до 2019 року її не було). Більш докладно про AirPlay я розповідав в цій статті.
  • DLNA - технологія для трансляції фото, відео та музики по локальній мережі. Головна відмінність від Miracast і AirPlay - через DLNA можна запустить дублювання екрану. Можна вивести тільки конкретний файл (відео, фото, аудіо). Про цю технологію я так само розповідав: використання DLNA на телевізорах Smart TV і інших пристроях.

Зверніть увагу , що в Smart TV телевізорах, як правило завжди є вбудована підтримка Miracast і DLNA. Що стосується AirPlay, то як я вже писав вище, цю підтримаю можуть отримати тільки нові телевізори починаючи з 2019 року. І то не всі моделі і не всіх виробників. Детальніше про це читайте за посиланням вище.

Можна зробити висновки, що покупка MiraScreen (AnyCast) адаптера може знадобитися в двох випадках:

  1. Щоб додати підтримку перерахованих вище функцій для телевізора, в якому немає Smart TV (але в якому є HDMI-вхід). Або для монітора, проектора. Головна умова - наявність HDMI-порту (входу).
  2. Щоб додати підтримку AirPlay (можливість виводити зображення з пристроїв від Apple). У тому числі для телевізорів зі Smart TV, де немає вбудованої підтримки AirPlay.

MiraScreen і AnyCast адаптер для телевізора, монітора, проектора

Я спеціально замовив на Аліекспресс MiraScreen адаптер, щоб все перевірити і розповісти вам, як це працює. У продажу цих адаптерів є просто нереальна кількість. На різних процесорах, прошивках, різної форми і т. Д.

Я купив ось такий:

MiraScreen: Miracast, AirPlay, DLNA адаптер для телевізора

Даний адаптер у вигляді звичайної флешки (трохи більше). Сам адаптер підключається в HDMI-порт телевізора. Окремо до адаптера підключається харчування і антена. Харчування можна підключити відразу в USB-порт телевізора. Або через звичайний адаптер в розетку (якщо в телевізорі немає USB).

Як підключається Miracast адаптер

На телевізорі досить вибрати HDMI-вхід, в який підключений MiraScreen адаптер. Меню виглядає приблизно ось так:

Меню MiraScreen адаптера

Кнопкою на адаптері можна перемикати режим роботи (якщо натиснути на цю кнопку і потримати, то стається збій налаштувань).

Як змінити спосіб роботи: AirPlay / DLNA і Miracast

Там їх два (на фото вище їх видно, два блоки):

  1. Той який зліва (де логотип Apple) дозволяє підключати пристрої з AirPlay і DLNA.
  2. Той який праворуч (логотип Android, Windows) - це Miracast режим. У цьому режимі можна дублювати екран з Android пристроїв і комп'ютерів на Windows.

В налаштуваннях MiraScreen або AnyCast адаптера, які можна відкрити через додаток на телефоні (підключившись до Wi-Fi мережі адаптера), або браузер. В налаштуваннях потрібно підключити Wi-Fi адаптер до свого роутера (домашньої Wi-Fi мережі).

Підключення MiraScreen адаптера до Wi-Fi роутера потрібно тільки для роботи AirPlay і DLAN (можна підключатися безпосередньо до Wi-Fi мережі адаптера, але це не зручно). Miracast працює інакше. Пристрій (комп'ютер, телефон) безпосередньо з'єднується з адаптером і передає зображення і звук. Без роутера.

Працює це приблизно ось так:

Як працює MiraScreen адаптер

Більш докладно про те, як дублювати екран і виводити мультимедіа контент з різних пристроїв через MiraScreen адаптер на екран телевізора, я планую розповісти в окремих статтях. Нічого складно в налаштуванні такого адаптера немає. Головне зрозуміти, як це працює. Ну і треба розуміти, для чого вам це потрібно, для яких завдань.

Якість і стабільність роботи Miracast і AirPlay (через адаптер)

У змінювати MiraScreen Wireless Display з індексом MX. Пізніше в інтернет-магазині знайшов такий же адаптер, тільки в 2 рази дорожче (1600 рублів, 650 грн.) І з індексом M2. У коментарях прочитав, що ніби як цей Mirascreen M2 оригінал, а той що купив я (MX) на Аліекспресс - підробка. Можливо це так, тому що працює цей адаптер дуже погано. Дублювання екрану з комп'ютера і телефону (Android і iOS) йде з пристойною затримкою. Якщо виводити онлайн відео - постійно зависає, глючить, відстає звук.

Максимальна роздільна здатність зображення - Full HD (1080p). Пробував перемикатися в режим HD (720p) - те ж саме. Можливо, це проблема тільки конкретно мого екземпляра, або цієї моделі. Не рекомендую заощаджувати при виборі MiraScreen адаптера. Я купував практично найдешевший (за 740 рублів, 300 грн.).

Для дублювання екрану на телевізор його вистачає (для якоїсь презентації, перегляду фото), але для нормальної роботи, простору відео, і тим більше ігор мій екземпляр не годиться. У відгуках на Аліекспресс народ пише, що все відмінно працює. Не знаю, може я щось не так налаштував. Хоча, що там можна не так налаштувати? Буду ще тестувати. Перевіряв вже роботу цього адаптера на різних пристроях. Дублював екран з iPhone і телефону Samsung. Так само налаштовував через цей адаптер функцію бездротової дисплей Miracast на ноутбуці з Windows 10.

Через вбудований Miracast в телевізорі все працює як-то краще. Але чого ще очікувати від пристрою за 10 доларів з таким функціоналом. Упевнений, що на більш дорогих MiraScreen і AnyCast адаптери все працює більш плавно і стабільно. Але в будь-якому випадку - це з'єднання по повітрю. Чи не буде такого якості і стабільності сполуки, як по кабелю. Якщо говорити про комп'ютери, то Miracast не замінить HDMI-кабель. Особливо, якщо ми говоримо про перегляд фільмів і тим більше іграх. При дублюванні екрану з телефону або планшета, так само буде затримка картинки і звуку. На якомусь обладнанні менше, на якомусь більше. Але затримка буде.

А що ви думаєте про ці адаптери? Для яких завдань використовуєте (або хочете використовувати), і як у вас працює таке з'єднання для бездротової передачі зображення?