Налаштування IPTV на роутері ASUS по Wi-Fi, кабелю і через приставку

Налаштування IPTV на роутері ASUS по Wi-Fi, кабелю і через приставку

Якщо ваш інтернет-провайдер надає послугу IPTV, то для перегляду інтерактивного телебачення потрібно налаштувати роутер. У цій статті ми розглянемо загальні налаштування IPTV на роутері Asus.

Дивитися IPTV через роутер можна декількома способами:

  • Через спеціальну приставку.
  • На комп'ютері, при підключенні до роутера з мережевого кабелю.
  • І ще можна налаштувати відтворення IPTV на ноутбуці, планшеті, Smart TV і т. Д., При підключенні по Wi-Fi мережі.

Зараз ми розглянемо докладніше ці налаштування на прикладі роутерів Asus.

Що стосується перегляду інтерактивного телебачення через STB-приставку, то тут все просто. Задаємо в настройках роутера номер LAN порту, до якого підключена приставка, і все готово. Ну а для перегляду телебачення на комп'ютері по кабелю, або в разі роздачі IPTV по Wi-Fi, на комп'ютері (або іншому пристрої) потрібно буде використовувати спеціальний плеєр. Найпопулярніші, це PC Player і IPTV Player.

Хотілося б окремо написати про підтримку IPTV роутерами Asus. Підтримка є практично на всіх моделях. Але, не потрібно забувати, що перегляд інтерактивного телебачення особливо по Wi-Fi мережі створює велике навантаження на роутер. Так само може падати швидкість підключення до інтернету. Тому, якщо ви плануєте пропускати IPTV через роутер, то на роутері краще за все не економити. Я покажу на прикладі настройки моделі Asus RT-N18U, і більш старого RT-N13U (у нього інша прошивка на вигляд, блакитна). Ця інструкція підійде практично для всіх маршрутизаторів цієї компанії: RT-N66U, RT-N12, RT-N14U, RT-N10 і т. Д.

IPTV через роутер Asus з використанням приставки

Це напевно самий популярний спосіб. Налаштовується все дуже просто. Підключіться до роутера, і зайдіть в його панель управління. Якщо не знаєте як зайти в налаштування роутера Asus, то можете подивитися докладну інструкцію по цьому посиланню.

Якщо у вас роутер з новою прошивкою, темної, то перейдіть на вкладку Локальна мережа - IPTV . У випадаючому меню  Вибір порту IPTV STB виберіть номер одного або двох LAN портів, до якого буде підключена приставка. Якщо ви оберете два порти, то можна буде підключити дві приставки. Натисніть на кнопку Застосувати для збереження налаштувань.

Налаштування IPTV на роутері ASUS через приставку

Якщо у вас роутер з більш старої, блакитний прошивкою, то в панелі керування відкрийте вкладку WAN , і в меню "Вибір порту IPTV STB" вкажіть потрібний порт. Натисніть на кнопку Застосувати .

вибір порту IPTV STB на роутері Asus

Це все настройки, які потрібно задати на маршрутизаторі Asus для роботи IPTV через приставку. Ми просто включили режим поста між LAN і WAN портом.

Перегляд IPTV по Wi-Fi і LAN кабелю через роутер Asus

Ці настройки вам знадобляться в тому випадку, коли ви плануєте дивитися інтерактивне телебачення на своєму комп'ютері, або ноутбуці при підключенні до роутера з мережевого кабелю, або по Wi-Fi мережі. Через спеціальний плеєр, про який я писав на початку цієї статті. Так само IPTV можна буде дивитися на смартфонах, планшетах, телевізорах з Smart TV і т. Д.

Спочатку розглянемо настройку на роутерах з прошивкою ASUSWRT (яка темна). В налаштуваннях відкрийте вкладку Локальна мережа - IPTV .

  • Пункт "Увімкнути багатоадресну маршрутизацію (IGMP Proxy)" ставимо "Включити"
  • Навпаки "Включити IGMP Snooping" так само вибираємо "Включити". Тим самим включаємо Multicast на роутері Asus
  • В поле "UDP-проксі (Udpxy)" пропишіть "1234".

Натисніть на кнопку Застосувати .

Multicast на роутері ASUS для роботи IPTV по кабелю

Тепер можна дивитися телебачення на тих пристроях, які підключені до маршрутизатора по LAN кабелю.

Якщо необхідна трансляція IPTV по Wi-Fi мережі:

Перейдіть на вкладку Бездротова мережа - Професійно . Знайдіть там пункт меню "Включити IGMP Snooping" і встановіть " Увімкнути ". А в меню "Швидкість многоадресной передачі даних (Мбіт / с)" виберіть " OFDM 24 ".

Якщо виникнуть якісь проблеми з відтворенням інтерактивного телебачення по Wi-Fi, то встановіть назад Auto.

Натисніть на кнопку Застосувати для збереження налаштувань.

Налаштування IPTV по Wi-Fi мережі

Після цих налаштувань телебачення по бездротовій мережі повинно працювати стабільно.

Якщо у вас роутер зі старою панеллю керування

Для включення підтримки IGMP (Multicast) відкрийте вкладку ЛВС - Маршрут . Навпаки пункту "Включити багатоадресну маршрутизацію?" встановіть Так і натисніть кнопку Застосувати .

Налаштування IGMP (Multicast) на роутері Asus для роботи IPTV

Для стабільної трансляції телебачення по бездротовій мережі, перейдіть на вкладку Бездротова мережа - Професійно . Навпаки "Швидкість многоадресной передачі даних (Мбіт / с)" вибираємо " 24 ". Не забудьте зберегти настройки кнопкою Застосувати .

Якщо нестабільно працює IPTV по Wi-Fi

Все, настройка закінчена.

Якщо виникнуть якісь проблеми в налаштуванні IPTV, то спробуйте підключити кабель від інтернет провайдера безпосередньо в комп'ютер, і перевірити роботу. Що б виключити роутер. Можливо, це якісь проблеми на стороні провайдера, або щось в комп'ютері.