Налаштування роутера Tenda N3 - підключаємо інтернет, налаштовуємо Wi-Fі та пароль

Налаштування роутера Tenda N3 - підключаємо інтернет, налаштовуємо Wi-Fі мережу і пароль

У цій статті ми будемо робити повну настройку роутера від компанії Tenda. Модель якого - Tenda N3 (за посиланням можете подивитися відгуки, огляд і характеристики моделі). На перший погляд, може здатися, що налаштовувати роутер Tenda N3 дуже складно. Це все через те, що панель управління у цього роутера англійською мовою (російською прошивки начебто немає). Насправді, все дуже просто.

Tenda N3

Tenda N3, це цікавий роутер в усіх співвідношеннях. Він дуже маленький і незвичайний. У ньому є тільки один LAN порт. Це означає, що по кабелю, ви зможете підключити тільки один пристрій (комп'ютер, телевізор і т. Д.). У ньому відсутня велика кількість функцій, які ви можете знайти в більш дорогих роутерах. Tenda N3 по справжньому бюджетний маршрутизатор, який підійде для підключення до інтернету декількох пристроїв. Якщо сильно завантажити цей роутер, то він швидше за все просто заглючить, і треба буде його перезавантажувати. Але, така нестабільна робота Wi-Fi мережі (при навантаженнях) на Tenda N3, це не мінус даного роутера, а прояв його невеликий ціни. Більш детально про нього можете почитати за посиланням вище. Там же можете залишити свій відгук про Tenda N3, адже ви швидше за все вже їм попользуетесь. Або будете користуватися після настройки.

З цієї статті ви зможете повністю налаштувати свій маршрутизатор Tenda N3. Я покажу як виконати швидке налаштування пристрою, а якщо вам цього буде недостатньо, то розберемо всі нюанси, такі як:

 • Підключення по кабелю, або до нової Wi-Fi мережі
 • Вхід в налаштування маршрутизатора
 • Налагодження підключення до провайдера WAN
 • Налаштування Wi-Fi мережі на Tenda N3
 • Установка (зміна пароля) для бездротової мережі
 • Налаштування локальної мережі на Tenda N3
 • кидок портів
 • Зміна пароля на вхід в настройки.

Підключення до роутера Tenda N3

Налаштовувати роутер можна як по кабелю (через комп'ютер, ноутбук), так і по Wi-Fi з того ж ноутбука, телефону, планшета. Якщо є можливість, я б радив виконати настройку по кабелі. Але, наскільки я знаю, бувають випадки, що в комплекті з Tenda N3 мережевого кабелю немає.

Підключіть до роутера харчування, потім в синій WAN роз'єм підключіть кабель від інтернет-провайдера, або від ADSL модему. А в жовтий LAN роз'єм підключите мережевий кабель, яким і з'єднайте маршрутизатор з комп'ютером (якщо налаштовувати будете не по Wi-Fi).

Підключення Tenda N3Підключення по Wi-Fi

Якщо налаштовувати будете все таки по бездротовій мережі, то пристрій, з якого будете робити настройку, потрібно підключити до Wi-Fi зі стандартними ім'ям "Tenda_шесть цифр" . Мережа з'явиться відразу, після підключення живлення до роутера.

Налаштування Tenda N3 по Wi-FiМережа буде без пароля. Просто вибираємо підключиться, і якщо з'явиться ще одне вікно з пропозицією встановити мережу, то натисніть на посилання "Підключитися до мережі без ..." .

Якщо є можливість, то краще за все налаштовувати роутер з того комп'ютера, до якого раніше був підключений інтернет. У разі, якщо провайдер робить прив'язку по MAC-адресу, налаштувати буде набагато простіше.

З'єднання з Рутер має бути встановлено, можна заходити в налаштування.

Вхід в панель управління, і швидке налаштування Tenda N3

Зайти в налаштування роутера Tenda дуже просто. У браузері наберіть IP-адреса роутера 192.168.0.1 і перейдіть по ньому. Відразу повинні відкритися настройки. Якщо з'явиться запит логіна і пароля, то логін вкажіть admin , а поле пароль залиште незаповнення . Якщо виникнуть проблеми, то можете глянути загальну статтю по входу в настройки роутера, або спеціальну статтю для пристроїв Tenda.

Ви відразу побачите сторінку з швидкими і основними настройками нашого роутера Tenda N3. До речі, це дуже добре придумано. Можна налаштувати роутер буквально в кілька кроків і все на одній сторінці.

Нам потрібно заповнити такі параметри (дивіться на опис та скріншот нижче):

 1. Під номером 1, на скріншоті показаний IP адресу для входу в настройки.
 2. Навпаки  Access Method , нас потрібно вибрати тип підключення, який використовує ваш провайдер. Дуже важливо вибрати парильне з'єднання. Якщо не знаєте який тип обрати, то можна зателефонувати до провайдера і запитати. Або, подивитися у них на сайті. Можливо, вам стане в нагоді стаття про те, який тип з'єднання потрібно вказувати при налаштуванні роутера. Кілька нюансів: ADSL Dial-up , це те ж, що і PPPoE, цей тип з'єднання використовують такі популярні провайдери як  ТТКРостелеком , Дом.ру і інші.

  DHCP - це тип підключення Динамічний IP. Його використають такі українські провайдери як Воля , Київстар та т. Д. З'єднання L2TP використовує провайдер Білайн . Якщо ви підключаєте свій роутер до ADSL модему, то вибирайте DHCP.

 3. Під цифрою 3, на скріншоті нижче, я виділила поля, які потрібно заповнити даними, які вам обов'язково повинен надати провайдер (можливо, ця інформація вказана в документах, які ви отримали при підключенні до інтернету). Залежно від обраного типу з'єднання, ці поля можуть змінюватися. Наприклад, якщо ви оберете DHCP (Динамічний IP), то ставити якісь додаткові параметри не потрібно.
 4. Нижче, нам потрібно задати MAC адреса роутера. Якщо ваш інтернет-провайдер робить прив'язку по MAC адресу, то просто натисніть на кнопку Restore Default MAC . Якщо ж провайдер робить прив'язку, і ви налаштовуєте роутер з комп'ютера, до якого раніше було прив'язано інтернет, то натисніть на кнопку Clone MAC Address . Роутер скопіює MAC з комп'ютера, і інтернет буде працювати. В іншому випадку, вам потрібно буде подзвонити до провайдера, і попросити, щоб він прописав у себе новий MAC-адресу вашого роутера. Його можна знайти на наклейці знизу самого роутера, або в поле MAC Address (після натискання на кнопку Restore Default MAC).
 5. Ну і останнє, поле Wireless password . У ньому придумайте і запишіть пароль, який буде використовуватися при підключенні до вашої Wi-Fi мережі на Tenda N3. За замовчуванням, пароль 12345678. Вигадайте важкий пароль, мінімум 8 символів. Відразу запишіть пароль, що б не забути.
 6. Перевірте ще раз всі параметри, і натисніть на кнопку Ok для збереження налаштувань.

Роутер швидше за все перезавантажиться. Підключіться до нього знову, якщо ви підключаєтеся по Wi-Fi, то для під'єднання потрібно буде використовувати вже новий пароль, який ви тільки що вказали.

Швидка настройка Tenda N3

Якщо ви правильно вказали всі параметри, то інтернет через роутер вже повинен працювати. Якщо немає, то ви знову можете зайти в настройки, на сторінку швидкої налаштування, щоб переглянути, або змінити потрібні параметри.

На цьому настройку нашого руотера вже можна закінчити. Нижче, я ще покажу як змінити налаштування з'єднання з провайдером, як змінити ім'я Wi-Fi мережі на роутері Tenda, як прокинути порти, налаштувати локальну мережу, і що дуже важливе, як змінити пароль на доступ до налаштувань вашого маршрутизатора (не плутайте з паролем на Wi-Fi мережу). Якщо ці настройки вам не потрібні, то пароль на доступ до панелі управління змініть обов'язково!

Що б відкрити більше налаштувань Tenda N3, треба зайти в панель управління і зверху натиснути на посилання Advanced Settings .

Advanced Settings на TendaВідкриється сторінка зі статусом з'єднання і безліччю різних налаштувань.

Налаштування WAN (підключення до інтернету) на Tenda N3

Відредагувати параметри підключення до провайдера можна на окремій сторінці. В налаштуваннях перейдіть на вкладку  WAN settings .

Налаштування WAN

Це дуже важливі настройки. Ми їх вже зазначали вище, на сторінці швидкого налаштування маршрутизатора. Якщо ви неправильно вкажіть параметри для підключення до вашого провайдера, то інтернет через маршрутизатор працювати не буде, так як він не зможе встановити з'єднання з провайдером. Wi-Fi буде працювати, але він буде "Без доступу до інтернету", або просто не будуть відкриватися сайти.

Якщо у вас така проблема, то, найімовірніше, її рішення потрібно шукати на цій сторінці. Перевірте тип з'єднання і потрібні параметри. Все, що потрібно задати на цій сторінці, вам повинен надати ваш інтернет-провайдер.

Налаштування Wi-Fi і зміна пароля

У процесі швидкого налаштування ми вже встановили пароль, який буде захищати вашу Wi-Fi мережу. Але, ми не змінювали ім'я цієї самої мережі. Зараз я покажу як це зробити. В налаштуваннях перейдіть на вкладку  Wireless settingsWireless Basic Settings . В поле  primary SSID ви можете задати ім'я для бездротової мережі.

Зміна імені Wi-Fi мережі на Tenda

Не забувайте натиснути Ok для збереження налаштувань. Що б змінити пароль на Wi-Fi, перейдіть на вкладку  Wireless settingsWireless Security . У випадаючому списку  Security Mode виберіть WPA2-PSK , а в поле  Key вкажіть ключ до Wi-Fi мережі.

Зміна пароля на Wi-Fi

Натисніть кнопку Ok для збереження налаштувань.

Якщо ви пізніше захочете змінити пароль на Wi-Fi, або на доступ до налаштувань роутера, то зможете це зробити за спеціальною інструкцією.

Налаштування локальної мережі на Tenda N3

Змінити IP адреса роутера в локальній мережі, можна на вкладці  Advanced settings - LAN settings .

Advanced settings

Як завжди, настройки зберігаємо натисканням на Ok .

Кидок портів на роутері Tenda N3

Що б налаштувати кидок портів на роутерах Tenda, потрібно зайти в розділ  Virtual server - Port Range Forwarding . Вказати початковий і кінцевий порт (якщо один порт, то вказати однаковий в обох полях), потім поставити IP-адреса устрйоства підключеного по LAN мережі, вибрати потрібний протокол (TCP, UDP, Both) і поставити галочку навпроти  Enable .

Робимо кидок портів на Tenda N3

Не забудьте зберегти настройки натиснувши на Ok .

Змінюємо пароль для входу в настройки

Дуже важливий момент. Для зміни пароля, який використовується для доступу до панелі управління, відкрийте вкладку System tools -  Change Password . В поле  Old password потрібно вказати старий пароль. Якщо ви його ще не міняли, то залиште це поле порожнім. В поле  New password і  Confirm new password вкажіть однаковий пароль, який і буде використовуватися для входу в настройки вашого роутера.

Зміна пароля на доступ до налаштувань на Tenda

Тепер, для входу в настройки, потрібно буде вказати встановлений вами пароль.

Якщо не змінити цей пароль, то кожен, хто буде підключений до вашого роутеру, зможе зайти в налаштування і змінити їх.

Після всіх налаштувань бажано перезавантажити роутер. Найкраще це зробити через панель управління. У розділі  System tools - Reboot the router натиснути кнопку "System tools - Reboot the router" і трохи почекати.

перезавантаження маршрутизатора

Післямова

Як виявилося, самостійно налаштувати Tenda N3 зовсім не складно. Я коли вперше побачив панель налаштувань, то думав, що буде набагато складніше. Мені сподобалося, що вони класно придумали з головною сторінкою, яка з'являється відразу після доступу до налаштувань, і на якій можна задати всі необхідні настройки. Виходить, що налаштувати маршрутизатор можна на одній сторінку. Я б тільки додав на неї ще можливість змінити ім'я бездротової мережі і пароль для захисту налаштувань.