Як вибрати підсилювач Wi-Fi сигналу? Кращі Wi-Fi репітери 2020-2021 для квартири або будинку

Як вибрати підсилювач Wi-Fi сигналу? Кращі Wi-Fi репітери 2020-2021 для квартири або будинку

У цій статті я розповім, як вибрати підсилювач Wi-Fi сигналу для приватного будинку або квартири, які є варіанти, і на що звернути увагу при виборі цих пристроїв. Так само розглянемо кращі моделі репитеров на 2020 і 2021 рік.

Підсилювач Wi-Fi сигналу, ретрансляція, Wi-Fi ретранслятор - це назви пристрою, який призначений для збільшення радіусу дії вже існуючої Wi-Fi мережі. Дуже часто, це єдиний варіант збільшити покриття Wi-Fi мережі в квартирі, в приватному будинку, офісі і т. Д. Коли, наприклад, в іншій кімнаті сигнал дуже поганий, або взагалі відсутня. Репитер - це окремий пристрій, а не програма для телефону, або комп'ютера (як багато хто думає). Більш докладно про ці пристрої можна почитати в статті: що таке Wi-Fi репитер (повторювач) і як він працює. Завдання підсилювача прийняти сигнал Wi-Fi мережі від маршрутизатора і передати його далі. По суті він ретранслює бездротову мережу. Встановлюється в кімнаті, де є стабільний сигнал від роутера.Вибір підсилювача Wi-Fi сигналуЯкщо ви зайшли на цю сторінку, то швидше за все Wi-Fi у вашому будинку ловить не скрізь, ви хочете підсилити сигнал, і тільки вибираєте ретрансляція. В такому випадку, можу порадити вам спробувати застосувати рішення, які, можливо, допоможуть вам збільшити покриття бездротової мережі без покупки підсилювача. На цю тему я вже написав окрему статтю: як посилити сигнал Wi-Fi мережі. Якщо це не допомагає, то без підсилювача не обійтися.

Для початку відповім на дуже популярні питання:

 • В якості підсилювача можна використовувати інший роутер. У більшості роутерів є окремий режим роботи в якості підсилювача, або режим бездротового моста WDS. На нашому сайті є багато інструкцій з налаштування роутерів різних виробників в ролі репитера. Їх можна знайти через пошук по сайту. Або запитуйте в коментарях, підкажу. Але окремий пристрій буде більш компактне і налаштувати його буде простіше, так як вона створена для цього завдання.
 • Безшовну Wi-Fi мережу (з швидким роумінгом) можна побудувати лише з роутера і репитера з підтримкою технології Mesh. Виробники починають активно випускати лінійки таких пристроїв. Думаю, в 2021 році вибір таких пристроїв буде набагато більше. На них ми ще повернемося в статті.
 • Одна Wi-Fi мережу. Коли ми налаштовуємо підсилювач сигналу, то в більшості випадків він копіює настройки бездротової мережі (ім'я, пароль) з роутера. У такому випадку після налаштування пристрою бачать одну мережу (в настройках репитера є можливість змінити ім'я мережі на інше). Але насправді Wi-Fi мережі дві: від роутера і від підсилювача. І пристрої весь час переключаються між роутером і підсилювачем при переміщенні по будинку, квартирі, офісу.
 • Швидкість підключення виросте або впаде? Делікатне питання, на який дуже складно відповісти. Але я постараюся. Через ретрансляція швидкість падає приблизно на 50% в порівнянні зі швидкістю через роутер. Але це якщо робити виміри поруч з репитером, в зоні стабільного сигналу від роутера. Якщо ж ми зробимо виміри в тій кімнаті, де без репитера сигнал дуже поганий (і швидкість, відповідно, теж), то з репитером швидкість буде вище. Оскільки він підсилює сигнал. Швидкість при кращому сигналі через репитер буде вище в порівнянні з поганим сигналом безпосередньо від роутера.
 • Швидке і непомітне перемикання пристроїв між роутером і репитером. Тут все дуже просто: швидке і непомітне перемикання пристроїв буває тільки в безшовної Wi-Fi мережі, яку можна створити з роутера + репитера з підтримкою технології Mesh. Якщо використовувати звичайний ретрансляція, то в більшості випадків пристрої переключаються дуже стабільно. Наприклад, до останнього тримають підключення до роутера, навіть за низького рівня сигналу. Коли в цьому місці покриття від репитера більш стійке і швидкість вище.
 • Не обов'язково купувати підсилювач того ж виробника, що і роутер. Наприклад підсилювачі TP-Link без проблем працює з роутерами ASUS. Винятком можуть бути пристрої з підтримкою технології Wi-Fi Mesh.
 • Можна використовувати декілька Wi-Fi підсилювачів одночасно. Ось стаття на цю тему: як підключити кілька підсилювачів до одного роутеру. Але я б не радив це робити (хіба що це пристрої з підтримкою Wi-Fi Mesh).
Порада: якщо ви тільки вибираєте обладнання для створення Wi-Fi мережі у великій квартирі, або в приватному будинку, то я рекомендую звернути увагу на Wi-Fi Mesh системи. Ставите таку систему і ніякі підсилювачі вам не потрібні. Так само зверніть увагу на статтю з порадами щодо вибору роутера.

На що звернути увагу при виборі репитера?

Є кілька ключових моментів, на які потрібно орієнтуватися при виборі підсилювача Wi-Fi сигналу. Я постараюся коротко, але максимально інформативно розповісти про кожного з них.

Підтримуваний діапазон (2.4 ГГц і 5 ГГц)

Репітери, як і роутери, бувають однодіапазонні (працюють тільки на частоті 2,4 ГГц) і дводіапазонні (з підтримкою діапазону 2.4 ГГц і 5 ГГц). На коробці, або в описі до яких зазвичай написано "Dual Band", "AC". Підсилювачі, які підтримують частоту 5 ГГц мають підтримку стандарту Wi-Fi 802.11ac. Двохдіапазонний ретрансляція може підключатися до роутера відразу в двох діапазонах. На частоті 2.4 ГГц і 5 ГГц. Або, наприклад, підключатися до роутера тільки на частоті 2.4 ГГц, а роздавати дві Wi-Fi мережі: на частоті 2.4 ГГц і 5 ГГц.

Вибір ретранслятора Wi-Fi сигналу з підтримкою 2.4 ГГц і 5 ГГц

Є сенс вибрати саме двохдіапазонний підсилювач Wi-Fi сигналу, навіть якщо у вас зараз однодіапазонні роутер (працює тільки на частоті 2.4 ГГц). Так як на виході ви зможете отримати мережу в діапазоні 5 ГГц (в якій, можливо, швидкість перевищить). Ну і при зміні роутера на двохдіапазонний, вам не доведеться міняти ретрансляція.

У 2020 - 2021 році я рекомендую купуватимуть саме дводіапазонні ретранслятори Wi-Fi сигналу. Однодіапазонні можна взяти тільки в тому випадку, якщо ваш бюджет на покупку цього пристрою сильно обмежений.

Швидкість передачі

У технічних характеристиках підсилювача вказують максимальну швидкість передачі для кожного діапазону (стандарту Wi-Fi мережі). Наприклад, на 2.4 ГГц (802.11n) до 300 Мбіт / с, на частоті 5 ГГц (802.11ac) до 867 Мбіт / с. Це максимальна, теоретично можлива швидкість. Чи не реальна. Але чим вона вище, тим вище пропускна здатність підсилювача, і тим вище буде реальна швидкість підключення до інтернету.

Наявність і швидкість LAN-портів

Репитер може бути обладнаний Ethernet-портами. Зазвичай це 1-2 порту. Найчастіше один. Є моделі взагалі без Ethernet-портів.

Наявність і швидкість LAN-портів на Репітер для будинку або квартири

Вони потрібні в двох випадках:

 1. Для підключення дорепітери пристроїв за допомогою мережевого кабелю. Наприклад, можна підключити до інтернету стаціонарний комп'ютер, або телевізор, в якому немає Wi-Fi. Тобто ретрансляція роздає інтернет не тільки через Wi-Fi, але і по кабелю.
 2. Для роботи в режимі точки доступу. Це коли ретрансляція підключається до роутера за допомогою мережевого кабелю. Головний плюс такого з'єднання - більш висока стабільність і швидкість (в порівнянні з бездротовим з'єднанням). Повинна бути підтримка режиму роботи "Точка доступу". Цей режим є на більшості пристроїв.

Що стосується швидкості LAN-портів, то на більш бюджетних варіантах порти не гігабітні (до 100 Мбіт / с), а на більш дорогих моделях порти гігабітні (до 1000 Мбіт / с).

Підтримка технології Mesh

Якщо ви думали, що дводіапазонні репітери найновіші і сучасні, то я вас розчарую. Найновіші та сучасні - з підтримкою технології Wi-Fi Mesh. З їх допомогою можна побудувати безшовну Wi-Fi мережу, в якій буде вирішена головна проблема підсилювачів сигналу - переключення пристроїв між роутером і підсилювачем. Всі пристрої (крім старих, які не підтримують швидкий роумінг в Wi-Fi мережі) в такій мережі будуть перемикатися дуже швидко (швидкий роумінг) і без розриву з'єднання.

Але потрібна підтримка Mesh з боку всіх пристроїв (роутера, підсилювача, клієнта). Зараз на ринку обмаль таких пристроїв. У компанії TP-Link є лінійка пристроїв (роутерів і підсилювачів), яка називається OneMesh. Якщо у вас роутер з підтримкою технології Wi-Fi Mesh, ви просто купуєте підсилювач сигналу (у випадку з Mesh, швидше за все, він повинен бути того ж виробника, що і роутер), налаштовуєте, і отримуєте безшовну Wi-Fi мережу. Одна мережу по всьому будинку. Як і з Wi-Fi Mesh системою. У статті за посиланням вище я показував настройку такої мережі на прикладі підсилювача TP-Link RE300 і роутера TP-Link Archer A7 v5.

Поки що не бачив таких пристроїв у інших виробників. Є щось схоже у Keenetic і ASUS. Але там в одну мережу можна об'єднувати кілька роутерів з цією технологією. Окремих Wi-Fi ретрансляторів ніби як немає. Але це на момент написання статті. Думаю, вони будуть з'являтися.

Антени та їх кількість

Що стосується кількості антен, то їх зазвичай дві. Чотири антени можна зустріти тільки дорогих моделях, в яких зазвичай є підтримка технології MU-MIMO. Інакше ці чотири антени там просто не потрібні.

Антени при виборі репитера Wi-Fi

Від кількості антен радіус дії мережі не залежить. Навіть немає особливої ​​різниці в тому, внутрішні антени, або зовнішні. Радіус дії ретранслювати Wi-Fi мережі буде у всіх моделей приблизно однаковий. Тим більше не потрібно орієнтуватися на довжину цих антен.

Підтримка режиму точки доступу

Це коли підсилювач Wi-Fi сигналу можна підключити до роутера з допомогою мережевого кабелю і він буде роздавати інтернет по Wi-Fi отримуючи його по кабелю. Використовувати їх замість роутерів (підключити кабель від провайдера) не рекомендується. А у більшості випадків це взагалі неможливо зробити.

Таку схему можна застосувати в тому випадку, коли у вас в іншу кімнату прокладений мережевий кабель, і при підключенні підсилювача по Wi-Fi він сильно ріже швидкість. По кабелю втрати в швидкості будуть незначні.

На більшості сучасних підсилювачів є підтримка режиму точки доступу.

І ще:

 • Можливість управління через додаток з телефону. Така фішка є не на всіх пристроях. Зазвичай настройка і управління здійснюється через веб-інтерфейс (через браузер).
 • Якщо ви, наприклад, вибираєте ретрансляція на AliExpress, то переконаєтеся, що продавець пропонує товар з відповідною для вас виделкою. Повинен бути тип розетки "Європа (EU)". В іншому випадку ви зможете підключити його тільки через перехідник.
 • Наявність кнопки WPS (або їй подібною) спрощує процес налаштування пристрою.
 • Підтримку технологій MU-MIMO і Beamforming можна зустріти тільки на топових моделях Wi-Fi підсилювачів. Якщо у вас дорогий і продуктивний роутер, потрібна швидка мережу, і без підсилювача ніяк не обійтися, то бажано вибрати модель з підтримкою цих технологій.
Порада: якщо у вас новий роутер, то я раджу перевірити, чи підтримує вона технологію Wi-Fi Mesh. Подивиться можна в характеристиках на офіційному сайті. Так само можна обновити прошивку до останньої версії, так як підтримка Mesh може залежати від прошивки.

Якщо підтримує, то набагато краще вибрати ретрансляція з підтримкою Wi-Fi Mesh, або ще один такий же роутер і об'єднати їх в одну безшовну Wi-Fi мережу. Вище я про це писав більш детально.

Який підсилювач Wi-Fi сигналу вибрати в 2020-2021 році?

Цих пристроїв на ринку дуже багато. Я вже не кажу про якісь китайських репітера, яких на AliExpress просто тонни. Нижче я покажу кілька моделей репітерів від популярних виробників, які заслуговують на вашу увагу. Це виключно моя думка. Вам не обов'язково вибирати тільки з цих пристроїв.

Щоб знайти кращий ретрансляція Wi-Fi сигналу, це потрібно ретельно протестувати абсолютно все пристрої, які є над ринком. А це практично неможливо. Плюс умови у всіх різні, і та модель, яка у мене показує відмінні результати в плані покриття і швидкості, у вас може працювати дуже погано. Ну і як правило, чим дорожче підсилювач, тим він краще, швидше, продуктивніше. Безглуздо порівнювати пристрій за 15 і 50 доларів.

TP-Link RE305

Популярна модель дводіапазонного ретранслятора Wi-Fi сигналу. Я вже робив його огляд і писав інструкцію з налаштування.

Один з кращих Wi-Fi репитеров від TP-Link

Є 1 порт Ethernet (до 100 Мбіт / с). Швидкість бездротової мережі в діапазоні 5 ГГц до 867 Мбіт / с. В 2.4 ГГц до 300 Мбіт / с. Цікавий зовнішній вигляд і зовнішні антени, які можна скласти. Є кнопка для швидкого підключення до маршрутизатора.

Так само є підтримка OneMesh починаючи з апаратної версії V3 і на прошивках з кінця 2019 року. З мінусів: ціна і невеликий радіус дії мережі в діапазоні 5 ГГц (але це скоріше особливість даного діапазону).

Можна подивитися ще TP-Link RE205 - схожа, але дешевша модель.

Asus RP-N12

Недорогий підсилювач від компанії ASUS з підтримкою тільки одного діапазону 2.4 ГГц. Швидкість до 300 Мбіт / с. LAN-порт до 100 Мбіт / с.

Вибір недорогого репитера з підтримкою 2.4 ГГц

З мінусів: ріже швидкість приблизно в 2 рази (як і всі подібні пристрої), іноді зависає і його доводиться перезавантажувати.

TP-Link AC750 RE200

Більш доступна (в порівнянні з TP-Link RE305) модель ретранслятора Wi-Fi сигналу від TP-Link. Є підтримка обох діапазонів (2.4 ГГц + 5 ГГц) і стандарту 802.11ac. Дуже багато відгуків на цю модель в різних інтернет-магазинах. Можете почитати мою інструкцію з налаштування цього пристрою.

Як вибрати двохдіапазонний підсилювач Wi-Fi

Якихось особливих проблем з ним не спостерігається.

Xiaomi Mi Wi-Fi Amplifier PRO

Це для любителів техніки Xiaomi. Недорогий підсилювач з підтримкою тільки одного діапазону (2.4 ГГц). Дві зовнішні Wi-Fi антени. Стильний зовнішній вигляд.

Вибір Wi-Fi ретранслятора від Xiaomi

Можуть бути проблеми з налаштуванням. Додаток MiHome, обліковий запис Xiaomi, проблеми з регіоном і т. Д.

TP-Link TL-WA854RE

Ще одна популярна модель Wi-Fi підсилювача від TP-Link. На цей раз вже однодіапазонні (2.4 ГГц, 802.11n). Модель нова, але зібрала вже дуже багато позитивних відгуків.

TP-Link TL-WA854RE - ретрансляція для будинку або квартири

Зверніть увагу, що ця модель не обладнана Ethernet-портом.

TP-Link AC1200 RE300 (з підтримкою Mesh)

Відмінна модель з підтримкою технології Mesh. При підключенні до роутера з лінійки OneMesh створює безшовну Wi-Fi мережу. Може працювати зі звичайними роутерами. Працює на двох діапазонах.

Вибір найкращого Mesh Wi-Fi підсилювача сигналу

Ethernet-порт відсутній. Антени вбудовані в корпус. Є нічний режим, який відключає індикатори в заданий час.

Є багато хороших моделей і у інших виробників: Tenda, D-Link, Mercusys, Totolink, Zyxel і т. Д. Вибір дуже великий. Під будь-які завдання і різний бюджет.

висновки

 • Якщо є можливість обійтися без підсилювача Wi-Fi сигналу (наприклад, перенести роутер ближче до центру квартири) - бажано скористатися цією можливістю.
 • Коли без підсилювача ніяк - розгляньте варіант створення безшовної Wi-Fi мережі. Особливо якщо у вас великий приватний будинок, або величезна квартира. Для цього потрібна або Wi-Fi Mesh система, або роутер і ретрансляція (або два роутера) з підтримкою технології Mesh. Може у вас вже дуже старий роутер, і ви поміняєте його на Mesh систему, або у вас роутер підтримує технологію Mesh і ви купите ретрансляція, або ще один роутер з підтримкою цій же технології.
 • Якщо безшовний Wi-Fi не потрібен, або такі витрати не вписуються в ваш бюджет, тоді я рекомендував би вибрати звичайний, але двохдіапазонний підсилювач Wi-Fi сигналу. З ним буде більше шансів домогтися більш високої швидкості підключення.
 • Якщо двухдиапазонная модель теж виходить за рамки вашого бюджету - виберіть щось з однодіапазонні. Їх зараз досить над ринком, є з чого вибрати. Можна подивитися якісь моделі на AliExpress. Просто наберіть в пошуку "WiFi Repeater". Але будьте готові до частих обривів, до сильного падіння швидкості і труднощів в процесі настройки.

Репітри будуть розвиватися в бік технології Wi-Fi Mesh і звичайно ж нового стандарту Wi-Fi 6 (802.11ax), так як роутери з підтримкою цього стандарту вже починають з'являтися в продажу. Стандарт 802.11ac (Wi-Fi 5 GHz) так само ще довго буде актуальним. Можете сміливо вибирати такі репітри в 2020 і 2021 році, як для приватного будинку, так і для квартири. А ось пристрої з підтримкою одного діапазону 2.4 ГГц (стандарт 802.11n) швидше за все поступово будуть йти з ринку.