Як відключити push-повідомлення від сайтів в Opera, Chrome, Яндекс Браузер, Mozilla Firefox, Edge? Управління повідомленнями в браузері

Як відключити push-повідомлення від сайтів в Opera, Chrome, Яндекс Браузер, Mozilla Firefox, Edge? Управління повідомленнями в браузері

Після того, як в браузерах з'явилася можливість отримувати push-повідомлення, сайти почали використовувати цей функціонал і виводити відвідувачам вікно із запитом на показ повідомлень в браузері. І якщо відвідувач дозволяє показ push-повідомлень, то періодичний в браузері будуть з'являтися спливаючі повідомлення про те, що на сайті з'явився якийсь новий матюкав, або інша інформація. Це такий собі новий, простий і швидкий спосіб підписки на сайти. Я начебто завжди намагаюся на подібні запити, на різних сайтах, відповідати натисканням на кнопку "Блокувати", але учора в браузері Opera мені почали прилітати повідомлення (ще й з рекламою) від жодного не цікавого мені сайту. І цей трохи напружує. Мабуть, коли відвідував цей сайт, випадково дозволив показ повідомлень.

Сама ідея з цими push-повідомленнями не погана. Можна швидко підписатися на улюблені сайти і завжди бути в курс на вихід нових матеріалів. Не потрібно нічого вводити, немає листів на пошту та т. Д. Просто спливаюче повідомлення в браузері. Хоча, особисто мене сам запит про підписку на кожному другому сайті вже трохи напружує.

Запит на показ пуш-повідомлень з сайту в браузері

Але якби цей функціонал використовувався за призначенням, і так, як він був задуманий спочатку. Хитрі власники деяких сайтів роблять щось на зразок примусової передплати. Повідомлення в стилі "Натисніть Дозволити, щоб продовжити", і маленький хрестик, яким можна закрити це вікно. А відвідувачі у всій цій каші і з бажанням швидше зайти на сайт натискаємо на кнопку "Дозволити", і дають добро на отримання повідомлень. А потім в браузер починають прилітати повідомлення від усіх цих сайтів. Вони відволікають і навіть трохи дратують. Більш того, в самому повідомленні я не знайшов можливості відписатися. Для цього потрібно заходить в настройки браузера.

І що найнеприємніше у всій цій ситуації, так це те, що багато сайтів беруть участь в різних партнерських програмах, яким продають або передають передплатників. Тобто, ви підписалися на оновлення якогось сайту, а потім отримуєте push-повідомлення з якоїсь незрозумілої (а іноді і небезпечною) рекламою. Іноді самі сайти роблять такі розсилки. Там уже повно різних сервісів і схем, коли нас грубо кажучи змушують дозволити показ push-повідомлень, а потім надсилають різну рекламу в спливающем вікні браузера.

У цій статті я покажу, як відключити push-повідомлення в різних браузерах. Підготую докладну інструкцію для Яндекс браузера , Opera , Chrome , Microsoft Edge , Mozilla Firefox . Розберемося, де знаходяться налаштування повідомлень в браузері, і як управляти push-повідомленнями від сайтів. Наприклад, як відписатися від деяких сайтів, або заборонити спливаюче вікно із запитом на показ повідомлень.

Ви можете відразу перейти до інструкції для свого браузера:

 • Opera
 • Google Chrome
 • Яндекс Браузер
 • Mozilla Firefox
 • Microsoft Edge

Як відключити повідомлення в браузері Opera?

Відкриваємо налаштування браузера Opera. Можна використовувати поєднання клавіш Alt + P.

Налаштування повідомлень в Опері

Переходимо в розділ "Безпека" - "Налаштування сайту".

Налаштування push-повідомлення від сайтів в Opera

Далі відкриваємо розділу "Повідомлення".

Управління повідомленнями в Opera

Там в самому верху буде пункт "Запитувати дозвіл перед відправкою" . Якщо він включений, то на сайтах (які використовують пуш-повідомлення) буде з'являтися запит на відправку повідомлень (як на першому скріншоті в цій статті). Якщо відключити цей пункт, то подібні запити з'являтися не будуть, і ви не зможете підписуватися на сайти.

Відключення запитів на показ повідомлень сайтів в Opera

Навіть якщо ви вимкніть запит, старі підписки все рівно будуть діяти. Нижче ви побачите сайти в списку "Блокувати". Це ті сайти, на яких з'явився запит і ви натиснули "Блокувати". Браузер запам'ятав ваш відповідь і більше запит на цих сайтах не виникає, повідомлення з цих сайтів не приходять. Якщо видалити сайт з цього списку (відкривши меню), то запит на підписку буде з'являтися. Так само в меню можна вибрати "Дозволити", тим самим підписатися на сайт.

Нижче розташований ще один список з сайтами "Дозволити". Тут вказані сайти, на які ви підписані. Щоб заборонити push-повідомлення в Опері, просто відкрийте меню навпроти сайту і видаліть його, або виберіть "Блокування".

Відключення повідомлення від усіх сайтів в Опері

Щоб видалити всі підписки на push-повідомлення, просто видаліть всі сайти зі списку "Дозволити". Сайти, навпроти яких є іконка у вигляді куба, видалити не вийде. Вони були додані туди встановленими розширеннями.

Як відключити повідомлення від сайтів в браузері Chrome?

У Google Chrome все практично так само, як і в Опері. Потрібно спочатку зайти в налаштування браузера.

Управління повідомленнями в Chrome

Далі відкрити вкладку "Конфіденційність та безпека" і перейти в "Налаштування сайту".

Параметри сповіщень з сайтів в Google Chrome

Відкриваємо пункт "Повідомлення".

Налаштування пуш-повідомлень в браузері Хром

Щоб взагалі не бачити запит на підписку (відправлення повідомлень) на сайтах, вимкніть пункт "Запитувати дозвіл перед відправкою". Якщо хочете залишити можливість підписуватися на пуш-повідомлення від сайтів, то не виймайте цей пункт.

Відключення запит на підписку на пуш-повідомлення в хром

Далі ви побачите список сайтів в розділі "Блокувати" (тут сайти яким ви заборонили надсилати повідомлення) і "Дозволити" (сайти, з яких на ваш браузер Хром приходять пуш-повідомлення). Щоб відключити повідомлення з сайту (або сайтів), видаліть їх зі списку "Дозволити". Або перемістити їх до списку "Блокувати".

Як прибрати повідомлення в хром

Щоб прибрати геть усе push-повідомлення від усіх сайтів - видаліть всі сайти зі списку. Крім тих, що додані розширенням (навпроти них є іконка розширення).

Повідомлення в Яндекс браузері: як вимкнути і управляти?

В Яндекс браузері налаштування пуш-повідомлень зроблені якось більш просто і зрозуміло в порівнянні з Оперою і Хромом. Щоб дістатися до них, потрібно спочатку відкрити настройки.

Яндекс Браузер: налаштування повідомлень

У лівій колонці переходимо на вкладку сайти і справа відразу бачимо налаштування повідомлень. Там три пункти:

 • Показувати запити на відправку
 • Чи не показувати запити на відправку
 • Автоматично підписуватися на повідомлення

Останній пункт точно не рекомендую встановлювати. Або залиште за умовчанням (показувати запити), або вимкніть їх, якщо вони вам заважають або не потрібні.

Відключення запитів на відправку повідомлень в Яндекс браузері

Щоб перейти до списку сайтів, повідомлення від яких ви заблокували або дозволили, натисніть на пункт "Від інших сайтів".

Управління пуш-повідомленнями з веб-сайтів в Яндекс браузері

Там буде дві вкладки: відправка повідомлень "Дозволена" і "Заборонено".

На вкладці "Дозволена" знаходяться сайти, які можуть надсилати push-повідомлення в ваш Яндекс Браузер. Ви можете їх просто видалить звідти, тим самим заборонити надсилати повідомлення.

Відключення push-повідомлень від сайтів в Яндекс браузері

Сайти, яким заборонена відправка повідомлень можете не чіпати. Якщо ви їх звідти видаліть, то на цих сайтах знову буде з'являтися запит на підписку (якщо ви не відключили сам запит).

Забороняємо повідомлення від сайтів в Mozilla Firefox

Відкриваємо налаштування браузера Mozilla Firefox.

Налаштування Mozilla Firefox

Далі потрібно відкрити розділ "Конфіденційність та безпека" і прокрутити сторінку до зачепила "Дозволи". Там буде пункт "Повідомлення", а навпроти нього кнопка "Параметри". Натискаємо на неї.

Управління повідомленнями від сайтів в Mozilla Firefox

Відкриється вікно, в якому буде список сайтів, яким ви або заборонили надсилати повідомлення (статус "Заблокувати"), або дозволили (статус "Дозволити"). Ви можете просто видалити ці сайти звідти. Або відключити push-повідомлення в Mozilla Firefox шляхом установки статусу "Заблокувати". Так само там є кнопка "Видалити все веб-сайти". Можна одним махом позбутися всіх повідомлень.

Як відключити повідомлення в Mozilla Firefox

Якщо ви не хочете, щоб браузер Firefox показував запити на відправку повідомлень на сайтах, можна встановити галочку біля пункту "Блокувати нові запити на відправку вам повідомлень".

Відключення запросив на сайтах на відправку повідомлень в Mozilla Firefox

З повідомленнями в Firefox розібралися, йдемо далі.

Як відключити push-повідомлення від сайтів в Microsoft Edge?

Все робиться в чотири кроки:

 1. Відкрийте параметри браузера Microsoft Edge.

  Параметри Microsoft Edge

 2. Перейдіть на вкладку "Додатково" і натисніть на кнопку "Управління дозволами".

  Управління повідомленнями в Microsoft Edge

 3. Можна просто видалити сайт з переліку, і від нього більше не будуть приходити пуш-повідомлення в браузер Microsoft Edge.

  Як відключити повідомлення від сайтів в Microsoft Edge

 4. Але так як для одного сайту можуть бути встановлені різні дозволи (наприклад, дозвіл на доступ до мікрофона, камери, геопозіціі), то можна натиснути на конкретний сайт і відключити тільки повідомлення.

  Відключення повідомлень для конкретного сайту в настройках браузера EdgeМожете таким чином відзначити підписку тільки на деякі сайти.

Післямова

Не замислюючись видаляйте все push-повідомлення від сайтів, які вам не цікаві і тільки відволікають. Особливо, якщо ви на ці сайти самі не підписувалися (підписалися випадково), або вони надсилають якусь рекламу. Це відмінний і зручний інструмент, який не завжди використовується за призначенням. І тут в першу чергу вина самих власників веб-сайтів, які використовують push-повідомлення не для зручності відвідувачів і залучення додаткової аудиторії, а для заробітку.

Налаштувати повідомлення в браузері, або видалити вже активні підписки на сайти зовсім не складно. Особисто я взагалі заборонив браузеру відправляти нові запити на відправку повідомлень. А то іноді набридає блокувати ці пропозиції.

Якщо у вас залишилися питання - задавайте їх у коментарях.