Який роутер вибрати в 2020 році для квартири або будинку? Який краще?

Вибір роутера для квартири або будинку в 2020 році. Який краще і що вибрати?

Роутери - нудні пристрої. Ну погодьтеся. І процес вибору роутера не менше нудний і складний, тому що ми просто не стежимо за розвитком самої технології Wi-Fi, що не цікавимося характеристиками, новинками і т. Д. Нам це просто не потрібно. І це нормально. Роутер це такий пристрій, який ми купуємо, налаштовуємо і воно десь там припадати пилом. Ми згадуємо про нього тільки тоді, коли інтернет починає глючити, або взагалі перестає працювати. А про виборі та купівлі нового роутера в свій будинок, або квартиру починаємо думати тільки тоді, коли старий роутер взагалі перестає працювати, або падає швидкість підключення, відключаються пристрої і т. Д. Не завжди і не у всіх, звичайно, але в більшості випадків це так. Чотири роки тому я писав схожу статтю, але вона вже застаріла. Тому, я вирішив її відновити і розповісти про вибір роутера в 2020 році.

Чесно кажучи, за 4 роки на ринку роутерів мало що змінилося. Звичайно ж з'явилися нові моделі, і навіть виробники. Дводіапазонні роутери з підтримкою стандарту 802.11ac (Wi-Fi 5 GHz) подешевшали, з'явилися нові пристрої - Wi-Fi Mesh системи, і тільки почали з'являтися роутери з підтримкою нового стандарту Wi-Fi 6 (802.11ax). Це обов'язково потрібно знати, вибираючи Wi-Fi роутер в 2020 році. У цій статті я розповім про це більш детально.

На що звернути увагу при виборі роутера в 2020 році?

Такі стандартні характеристики як швидкість бездротової мережі, WAN / LAN портів, наявність USB і якихось функцій - це все дуже важливо, і про це ми ще поговоримо. Але спочатку давайте розберемося, що змінилося на ринку роутерів за останні кілька років. Приблизно з того часу, коли ви вибирали свій попередній роутер. Якщо, звичайно, у вас до цього був роутер. Якщо ви тільки вибираєте свій перший маршрутизатор (це одне і те ж, докладніше в статті Що таке роутер? Чим Wi-Fi роутер відрізняється від маршрутизатора?), То ця інформація вам так само стане в нагоді.

Дводіапазонні роутери - це те, що зараз актуально

Якщо кілька років тому маршуртізатори з підтримкою стандарту Wi-Fi 802.11ac (дводіапазонні, які працюють на частоті 2.4 ГГц і 5 ГГц) тільки починали з'являтися в продажу, були чимось новим і дорогим для покупця, то в 2020 році це вже звичайні маршрутизатори , яких дуже багато на ринку, і ціни на них більш ніж адекватні. Наприклад, один з найдоступніших дводіапазонних WiFi роутерів коштує 21 долар (Netis N4 AC1200, Xiaomi Mi WiFi Router 4A). Так, звичайний роутер (2.4 ГГц, 802.11n) можна купити ще в два рази дешевше, за 10 доларів. Це найдешевший. Але чи потрібна така економія - це питання. Цікавий факт: стандарт Wi-Fi 802.11ac (Wi-Fi 5) вже не найновіший, так у продажу вже з'являються роутери з підтримкою останнього стандарту 802.11ax (він же Wi-Fi 6).Дводіапазонні роутери в 2020 році

У чому перевага дводіапазонних роутерів: одночасна підтримка двох діапазонів. Роутер одночасно роздає Wi-Fi мережу на частоті 2.4 ГГц і 5 ГГц. Завдяки частоті 5 ГГц є підтримка сучасного стандарту 802.11ac (він працює тільки на цій частоті). У порівнянні з попереднім стандартом 802.11n, швидкість набагато вище. А перевага частоти 5 ГГц в тому, що вона не так сильно завантажена сусідніми мережами та іншими перешкодами (у порівнянні з 2.4 ГГц). Простіше кажучи, швидкість при підключенні в діапазоні 5 ГГц буде вище, а з'єднання більш стабільний. Правда, радіус дії самої Wi-Fi мережі буде трохи менше. Докладніше в статті: що таке двохдіапазонний Wi-Fi роутер (Dual-Band Wi-Fi).

Висновки: у 2020 році я рекомендую вибирати саме дводіапазонні Wi-Fi роутери. Особливо, якщо ви вибираєте роутер в квартиру, де діапазон 2.4 ГГц сильно завантажений. Ці роутери вже доступні за ціною, їх багато (є з чого вибрати), ну і переваги в порівнянні зі звичайними роутерами (2.4 ГГц, 802.11n) у них більш ніж очевидні. До того ж, практично всі пристрої (десь з 2013-14 року) мають підтримку стандарту AC і працюють з Wi-Fi мережами в діапазоні 5 ГГц. Я маю на увазі телефони, планшети та інші пристрої.

Wi-Fi Mesh системи - зручно, ефективно і вже не дуже дорого

Як тільки Wi-Fi Mesh системи почали з'являтися на ринку, вони стояли дуже дорого. Минуло не так багато часу, але через те, що практично у кожного виробника з'явилася лінійка Mesh систем (кілька різних моделей), і вони випустили більш прості і доступні моделі, зараз ці пристрої вже не асоціюються з чимось нереально дорогим.

Коротко про Wi-Fi Mesh системах: це ті ж Wi-Fi роутери, але з кількома серйозними перевагами:

 1. Mesh системи зазвичай продаються в комплектах з одного, двох, або трьох модулів Вони так само дводіапазонні, 2.4 ГГц + 5 ГГц. Якщо потрібно - можна докупити ще. Так ось, кожен модуль - це окремий роутер. Але ці модулі можуть дуже легко об'єднуватися в одну мережу. Це дає можливість побудувати велику Wi-Fi мережу.

  Wi-Fi Mesh система як варіант роутера для великого будинку або квартири

  У великому будинку, або квартирі. Або в будинку і в доданих до неї будівлях, у дворі. Ми можемо розширити (посилити) Wi-Fi мережу просто встановивши ще один модуль.

 2. Ця Wi-Fi мережу, яку створює кілька модулів Wi-Fi Mesh системи - безшовна. Це означає, то пристрої в усьому радіусі дії мережі тримають стабільне підключення без розривів при перемиканні між самими модулями (наприклад, при переміщенні по дому). Це називається безшовна Wi-Fi мережу, або швидкий роумінг в Wi-Fi мережі. Більш докладно про це можете почитати в цій статті.
 3. Дуже простий процес установки, настройки і управління. Все робиться через додаток з мобільного пристрою.

Окрема стаття про ці пристрої: Wi-Fi Mesh системи - що це і чому майбутнє за Mesh мережами?

Таку Wi-Fi мережу (безшовну, і з можливістю розширення за допомогою установки додаткових модулів) не збудувати з двох звичайних роутерів, або роутера і підсилювача Wi-Fi сигналу. Але в 2020 році деякі виробники випускають роутери з підтримкою стандартів 802.11r, 802.11v (які відповідають за швидкий роумінг в Wi-Fi мережі), які можна об'єднувати в єдину, безшовну Wi-Fi мережу. Наприклад, це деякі моделі роутерів Keenetic (City, Air, Extra, Speedster). Або технологія OneMesh від TP-Link, AiMesh від Asus. Для прикладу: роутер Archer A7 (з останньою прошивкою) + Mesh підсилювач Wi-Fi сигналу TP-Link RE300 = безшовна Wi-Fi мережу. По суті, це та ж Mesh система.

Висновки: Wi-Fi Mesh система - ідеальне рішення для великого будинку, або квартири. Або в тих випадках, коли вам може знадобитися розширити свою бездротову мережу. Але простіше відразу купити саме систему з необхідної кількості модулів, ніж морочитися з підбором роутера, підсилювача, все це налаштовувати і т. Д. Хіба що у вас вже є той же Archer A7, і вам потрібно посилити сигнал. В такому випадку просто купуємо підсилювач з підтримкою цієї ж технології (стандартів) і отримуємо безшовну бездротову мережу в своєму будинку, або квартирі.

Роутери з Wi-Fi 6 (802.11ax) в 2020 році - дорого і швидше за все поки не потрібно

Wi-Fi 6, він же 802.11ax - найновіший стандарт Wi-Fi. На початку 2020 року Wi-Fi роутери з підтримкою Wi-Fi 6 тільки починають з'являтися (принаймні на ринку України, Росії). Це топові, нереально дорогі моделі маршрутизаторів від найсильніших виробників мережевого устаткування (наприклад: TP-Link Archer AX6000, Asus ROG Rapture GT-AX11000, GT-AX11000). Ясна річ, що дуже скоро всі виробники випустять маршрутизатори з підтримкою 802.11ax. Будуть з'являтися нові моделі, і ціни на них будуть падати. Буде все точно так же, як і з Wi-Fi 5 (802.11ac) в своєму час.

Поки роутери з Wi-Fi 6 будуть активно купувати, пройде ще кілька років. Адже справа не тільки в самому роутері, а й в пристроях, які ми до нього підключаємо. Тільки деякі телефони, ноутбуки, планшети, які почали випускати ближче до початку 2020 року маю підтримку Wi-Fi 6. Підкреслю - тільки деякі пристрої. Такі як iPhone 11 Pro, 11 Pro, SAMSUNG Galaxy S20, Galaxy Fold, Note 10, ноутбуки Dell XPS 13 7390, XPS 15 7590 і т. Д. Найновіші, топові і дорогі пристрої. Немає практично ніякого сенс вибирати роутер стандарту Wi-Fi 6, якщо у вас в будинку ні один пристрій не підтримує цей стандарт. Зрозуміло, що з часом підтримка Wi-Fi 6 буде активно з'являтися в інших, більш доступних пристроях.

Висновки: у Wi-Fi 6, звичайно, дуже багато переваг: набагато вище швидкість, ефективність роботи Wi-Fi мережі, стабільність, безпеку. І це дуже круто! Роутери з Wi-Fi 6 (802.11ax) в 2020 роціАле якщо ми говоримо про покупку роутера з Wi-Fi 6 (802.11ax) в 2020 році, то ще рано. Хіба що ви дуже любите всі ці нові технології, у вас сучасні пристрої, швидкий інтернет. В такому випадку можна вибрати один з небагатьох (на момент написання статті) роутер з Wi-Fi 6 і насолоджуватися новою технологією. Думаю, що і в 2021 році ситуація з цими пристроями на ринку сильно не зміниться.

Що потрібно знати вибираючи роутер для квартири або приватного будинку?

В процесі вибору маршрутизатора є такі моменти, які потрібно враховувати незалежно від того, який зараз рік. Йдеться про ті критерії вибору, які були актуальні скажімо п'ять років тому, і будуть актуальні ще через п'ять років. Можна взагалі не витрачати час на подібні статті. Просто піти в магазин і купити перший-ліпший роутер (як правило, це якісь бюджетні моделі). Ви його навіть без проблем підключите і він буде працювати. Але цілком ймовірно, що через півроку, чи рік, ви знову підете за новим роутером. Ні, не тому що старий зламається (хоча, таке теж буває), а тому, що його можливостей і функціонала недавно купленого роутера вам буде не вистачати. Або він не буде справлятися з тими завданнями, які ви на нього покладаєте.

Популярний приклад (багато з цим стикаються): ви захочете збільшити швидкість, підключити у провайдера тариф не до 100 Мбіт / с, а наприклад до 200 Мбіт / с. Але тут виявиться, що ваш роутер не має гіагбітних портів. Порти обмежені в швидкості до 100 Мбіт / с (а зараз у продажу дуже багато таких моделей). Потрібно або відмовитися від повішення швидкості (так як в цьому просто не сенсу), або ж купувати новий роутер.

Спосіб підключення до інтернету (тип WAN)

Це спосіб підключення маршрутизатора до Інтернету (інтернет-провайдеру). WAN-порт на роутері - це вхід під інтернет. У більшості випадків, провайдер прокладає в квартиру звичайний мережевий кабель з коннектором RJ-45. Практично на всіх роутерах WAN-порт - Ethernet (під цей самий звичайний мережевий кабель). Це найпопулярніший варіант.

Вибір роутера по типу WAN порту

Буває, що інтернет від телефонної лінії (коннектор RJ-11, він менше), в такому випадку вам потрібен ADSL роутер. В якому входить WAN-порт розрахований на підключення телефонного кабелю.

Під оптоволокно потрібен роутер з WAN-портом SFP. Але зазвичай провайдер встановлює спеціальний термінал (коробочку, в яку заведено оптоволокно), і вже від терміналу інтернет підключається до звичайного роутера з мережевого кабелю.

Ну і якщо у вас інтернет від USB 3G / 4G модем, то потрібен роутер з підтримкою USB модемів.

Швидкість WAN / LAN портів

Дуже важливий момент. Багато моделей маршрутизаторів, навіть не дуже дешевих, комплектуються WAN / LAN портами, які працюють на швидкості до 100 Мбіт / с (зазвичай в характеристиках написано 10/100 Мбіт / с). Потрібно розуміти, що з такого роутера вичавити більше 100 Мбіт / с просто фізично неможливо. Це те, про що я вже писав вище в прикладі. Якщо ви захочете підключити тариф з більш високою швидкістю (скажімо до 200 Мбіт / с), то вам доведеться міняти роутер. Це так само впливає на швидкість між пристроями в локальній мережі (які підключені до роутера по кабелю).

У 2020 році я б радив купувати роутер з гігабітними WAN / LAN портами. До 1 Гб / с (10/100/1000 Мбіт / с). Часто буває таке, що різниця в ціні між роутером з гігабітними і не гігабітними портами всього в кілька доларів.

У мене ще часто запитують, мовляв як це швидкість обмежена в 100 Мбіт / с, якщо по Wi-Fi заявлена ​​швидкістю 1200 Мбіт / с? Все дуже просто, швидкість бездротової мережі - це максимальна, теоретично можлива швидкість виходячи з підтримуваних стандартів і технологій. Ну і трохи маркетингу 🙂

Стандарт Wi-Fi і діапазон бездротової мережі

Нам доводиться вибирати один з трьох варіантів:

 1. Роутери з підтримкою стандарту 802.11b / g / n (тільки частота 2.4 ГГц).
 2. Дводіапазонні роутери стандарту 802.11b / g / n / ac (2.4 ГГц + 5 ГГц).
 3. Найновіші та дорогі роутери з підтримкою 802.11ax.

Я вважаю, що в 2020 році найоптимальніший вибір, це двохдіапазонний роутер. Який підтримує стандарти 802.11b / g / n / ac і який працює на частоті 2.4 ГГц і 5 ГГц. Якщо є багато грошей і розуміння того, навіщо нам це потрібно - беремо пристрій з підтримкою Wi-Fi 6 (802.11ax).

підтримка IPTV

Якщо ваш інтернет-провайдер надає послугу IPTV і ви нею користуєтеся, то обов'язково зверніть на це увагу при виборі маршрутизатора. Дивіться характеристики. Там повинна бути заявлена ​​підтримка IPTV. Чи не на всіх моделях вона є.

Наявність USB-порту

Чомусь наявність USB-порту на маршрутизаторі за останні роки не стало чимось популярним і дуже затребуваним серед покупців. На ринку як і раніше є дуже багато моделей без USB. Можливо, цей функціонал просто мало кому потрібен. Найчастіше USB-порт на роутері використовується для підключення USB-накопичувачів і принтерів, для організації загального доступу. А так же USB модемів (але наявність USB-порту ще не говорить про підтримку 3G / 4G модемів, потрібно дивитися характеристики).

USB-порт на домашньому маршрутизаторі

У мене маршрутизатор з двома USB-портами, але я їх взагалі не використовую. Кілька разів налаштовував загальний доступ до файлів на флешці, але якось у мене це не прижилося. Можливо, саме мені це просто не потрібно.

Більше інформації можете знайти в статті: Wi-Fi роутер з USB-портом. Як і який вибрати?

Якщо є можливість взяти роутер з USB-портом - беріть. Якщо зараз він не потрібен, то можливо в майбутньому стане в нагоді.

Кількість антен на Wi-Fi роутер

Кількість антен практично ніяк не впливає на радіус дії Wi-Fi мережі. На потужність сигналу Wi-Fi. На це більше впливає потужність цих самих антен, яка вимірюється в dBi. Більш того, потужність всіх роутерів приблизно однакова. Вона обмежена законодавством країни, в яких продаються ці пристрої. Тому, наприклад, якщо в трикімнатній квартирі один роутер не маєте наміру звертатися сигнал в далеку кімнату, то інший роутер швидше за все теж не доб'є.

Кількість антен може впливати на максимальну швидкість передачі даних по Wi-Fi, обмін даними з пристроями в кілька потоків (технологія MIMO). Якщо ви хочете вибрати кращий роутер в плані потужності сигналу Wi-Fi мережі (покриття), то орієнтувати за кількістю антен не варто. Краще візьміть роутер з більш потужними антенами. Правда, виробник не завжди надає інформацію про потужності встановлених антен.

Продуктивність, або в чому різниця між дешевим і дорогим роутером?

Важливо розуміти, що різниця між роутером за 20 і за 200 доларів є, і вона суттєва. Просто багато хто думає, що можна купити самий бюджетний роутер, і він буде працювати не гірше більш дорогих моделей. Вони ж обидва роздають Wi-Fi, яка різниця? А різниця є, і вона не тільки в технічних характеристиках (підтримувані стандарти Wi-Fi, швидкість портів, наявності USB-порту і т. Д.), Але і в продуктивності.

Чим дорожче роутер, тим продуктивніше і якісне залізо в ньому встановлено. А від продуктивності і якості встановленого в роутері процесора, чіпсета прямо залежить те, наскільки швидку і стабільну мережу можна створити за допомогою цього роутера. Як він буде працювати під навантаженням, коли ви підключите до нього всі свої пристрої, чи буде падати швидкість і рости пінг під навантаженням, чи будуть обриви з'єднання, зависання і т. Д.

У мене тривалий час був бюджетний роутер, зараз вже більше року встановлено дорогий роутер (вартістю понад 200 доларів) - і повірте, різниця є. Це не означає, що всім потрібно купувати флагманські моделі маршрутизаторів, немає. Більш того, я вважаю, що дуже дорогі моделі потрібні тільки тим людям, які розуміють, навіщо вони їм потрібні. Так як використовувати всі можливості топового маршрутизатора будуть далеко не всі.

Я б рекомендував не вибирати самі бюджетні моделі. Якщо є можливість, візьміть щось із середнього цінового діапазону. Доларів за 100. Ну або хоча б не дешевше 40-50 доларів.

Який роутер вибрати для великого будинку, або великої квартири в 2020 році?

Дуже хороше запитання. І дуже добре, що він виникає ще в процесі вибору, а не після покупки. Якщо у вас старий роутер не покривав сигналом всю квартиру або приватний будинок, або ви розумієте, що одного роутера точно буде мало, то краще відразу про це подбати. Напевно немає нічого гіршого, ніж коли після установки роутера в якихось далеких кімнатах не ловить Wi-Fi. Або, наприклад, на другому, третьому поверсі взагалі немає покриття. Або дуже поганий і нестабільний сигнал.

Для великих будинків, квартир та навіть офісів в 2020 році я рекомендую вибирати Wi-Fi Mesh системи. Я вже розповідав про них на початку статті і там же давав посилання на окрему статтю про ці пристрої. Це ідеальне рішення з двох причин:

 1. За допомогою установки додаткових модулів Mesh системи можна розширити Wi-Fi мережу навіть на дуже великий будинок. Я не кажу вже про квартири. Купуємо, наприклад, комплект з двох модулів. Встановлюємо їх, і якщо покриття Wi-Fi є не скрізь де нам потрібно - просто купуємо і встановлюємо ще 1-2 модуля.
 2. Безшовна Wi-Fi мережу по всьому будинку / квартирі / офісу. Наче у вас встановлений один дуже потужний маршрутизатор.

Я не рекомендую купувати звичайний роутер і підсилювач Wi-Fi сигналу (ретрансляція). Вони малоефективні. Сильно падає швидкість, мережа працює нестабільно, клієнти між пристроями перемикаються абияк.

Якщо ви все ж не хочете купувати Wi-Fi Mesh систему (наприклад, вам потрібно більше LAN-портів), але розумієте, що можливо одного роутера буде мало і доведеться розширювати Wi-Fi мережу, то виберіть роутер з підтримкою додаткових стандартів 802.11r, 802.11v. Про них я так само розповідав на початку цієї статті (де ми говорили про Mesh системах). У майбутньому ви зможете купити ще один такий роутер, або підсилювач сигналу з підтримкою цих же стандартів і з їх допомогою створити одну безшовну Wi-Fi мережу.

Але якщо ви вже спочатку думаєте покупці двох роутерів, або роутера і підсилювача (або що ще гірше, декількох підсилювачів), то я вам настійно рекомендую розглянути варіант з покупкою готової Wi-Fi Mesh системи. Повірте, не пошкодуєте.

Кращі роутери 2020 року

Виходячи з тієї інформації, яка є вище, ви вже без проблем можете вибрати собі маршрутизатор. Тим більше, що зараз є можливість вивчити різні варіанти в інтернет-магазинах, подивитися ціни, почитати відгуки. Я не люблю радити якісь конкретні моделі. Так як все дуже індивідуально. Потрібно розуміти, що завдання у всіх різні, бюджет різний, навіть зовні не всім сподобається модель, яку я можу порадити. А зовнішній вигляд маршрутизатора, це теж дуже важливо.

Але все ж давайте розглянемо кілька моделей роутерів, які, напевно, я міг би радити в 2020 році. Це такі не надто дешеві і не дуже дорогі варіанти, які швидше за все підійдуть більшій кількості людей. Так само в кінці розглянемо кілька моделей Wi-Fi Mesh систем.

1. TP-Link Archer A7

Хороший варіант маршрутизатора для будинку або квартири.

Кращий роутер 2020 року - TP-Link Archer A7

У ньому є все, що необхідно:

 • Підтримка двох діапазонів і відповідно стандарту 802.11ac.
 • Гігабітні порти.
 • USB-порт.
 • Простий і зрозумілий веб-інтерфейс, управління через додаток.
 • Прикольний зовнішній вигляд.

З схожих моделей можете ще подивитися Archer C1200, Archer A6, Archer C7 і дорожчий і продуктивний Archer A9.

Так само можете почитати мій огляд маршрутизатора TP-Link Archer A7.

Asus RT-AC1750U або Asus RT-AC65P

Цікаві моделі, продуктивності і функціоналу яких точно буде достатньо для домашнього використання. Дводіапазонні, з гіагбітнимі портами і USB-портом стандарту 3.1. Незвичайний зовнішній вигляд.

Asus RT-AC65P: хороший варіант роутера для будинку

Якщо хочете перевірений часом роутер, то у ASUS це моделі RT-AC58U, RT-AC66U, RT-AC1200G +. Тільки уважно вивчайте технічні характеристики.

D-Link DIR-878, DIR-853, DIR-825

Всі три роутера дводіапазонні (2.4 ГГц і 5 ГГц) і з гамбітнимі WAN / LAN портами. D-Link DIR-878, наприклад, більш дорогий. Але він найпродуктивніший і швидкий. І чомусь без USB. D-Link DIR-825 найдоступніший варіант, який відмінно підійде для невеликої квартири або будинку.

Кращі роутери D-Link в 2020 році

Якщо потрібен більш доступний варіант, подивіться D-Link DIR-806A. Але він без гігабітних портів.

Keenetic Viva KN-1910

У виробника Keenetic досить велика лінійка інтернет-центрів (маршрутизаторів). Одна з оптимальних (за характеристиками і ціною) моделей - Keenetic Viva. Звичайно ж це двухдиапазонная модель. WAN / LAN порти підтримують швидкість до 1 Гбіт / с, швидкість по Wi-Fi до 1267 Мбіт / с. Є два USB-порту. Підтримка 3G / 4G модемів, відмінний веб-інтерфейс. Може використовуватися як ADSL модем, після покупки і підключення адаптера Keenetic Plus DSL.

Вибір роутера Keenetic в 2020 році

У Keenetic є як більш доступні і прості моделі (наприклад, Keenetic Speedster, Keenetic Extra), так і більш просунуті і відповідно дорогі (Keenetic Giga, Keenetic Ultra). Це, напевно, один з кращих роутерів для будинку на 2020 рік.

Netis WF2780

Напевно один з найдоступніших і популярних дводіапазонних роутерів в 2020 році. За характеристиками практично нічим не поступається більш дорогим моделям від інших виробників. Дуже популярна і доступна модель. Звичайно, якість матеріалів і самого заліза можливе трохи поступається схожим моделям від TP-Link, або ASUS, але за ціною Netis буде дешевше рази в два.

Netis WF2780: недорогий двохдіапазонний роутер в 2020 році

У мене був такий Netis WF2780, нормальний варіант. Особливо, коли бюджет обмежений, але хочеться взяти сучасний роутер.

Можливо, буде цікаво почитати: Netis WF2780 - огляд, настройка, відгуки

Є ще більш продуктивна, ігрова модель Netis WF2681 в червоному корпусі.

Tenda AC9 і Tenda AC10U

Ще парочка недорогих, сучасних роутерів, але вже від виробника Tenda. Досить серйозні маршрутизатори, з відмінними характеристиками. Обидва дводіапазонні і з гігабітними портами. Так само є USB-порт.

Вибір роутера Tenda в 2020 році

Почитайте мій огляд Tenda AC9 і Tenda AC10U.

Є ще більш доступні варіанти (з дводіапазонних). Наприклад, Tenda AC5 або Tenda AC8.

Mercusys AC12G

Ще один доступний виробник. І найпопулярніший їх роутер - Mercusys AC12G. Я раджу розглядати саме Mercusys AC12G. Там є ще більш дешевий Mercusys AC12, але він без гігабітних портів. Але як варіант, якщо вам не потрібні швидкі WAN / LAN порти, то можете подивитися і AC12.

Найдоступніший роутер для будинку або квартири від Mercusys

Ця модель була у мене на огляді: Огляд маршрутизатора Mercusys AC12.

Xiaomi Mi WiFi Router 4A Gigabit Edition

Якщо розглядати маршрутизатори від Xiaomi, то в 2020 році я вибирав би модель Mi WiFi Router 4A Gigabit Edition. Вірніше, я невірне взагалі не купував би роутер Xiaomi. Ні, не тому що вони якісь погані, просто вони мені не дуже подобаються. Та й у багатьох виникають різні проблеми в процесі настройки. Але якщо ви любите техніку від Xiaomi, то розгляньте Mi WiFi Router 4A Gigabit Edition.

Який роутер від Xiaomi вибрати в 2020 році

Це звичайний двохдіапазонний маршрутизатор з гіагбітнимі портами. Є ще більш доступна модель Mi WiFi Router 4A. Без гігабітних портів. Зовнішній вигляд і ціна на ці роутери звичайно привертає увагу покупців.

Варіанти від інших виробників

 • MikroTik: hAP ac², hAP ac lite tower, hAP ac.
 • Huawei: модель Huawei WS5200.
 • Totolink: модель A3002RU 6617.
 • Strong 750 .

Зверніть увагу, що я вище розглядав тільки оптимальні (на мою думку) моделі маршрутизаторів, які підходять для домашнього використання, і які можна рекомендувати до покупки навіть в кінці 2020 року. І швидше за все вони будуть актуальні і в 2021 році. У продажу є величезна кількість інших, як більш доступних, так і більш дорогих і просунутих маршрутизаторів. Вибирайте модель виходячи їх ваших вимог і бюджету. Але я б не радив сильно економити на роутері.

Вибираємо Wi-Fi Mesh систему в 2020 році

Навіть ще не всі виробники мережевого обладнання випустили свої Mesh систем. Але незважаючи на це, вибір вже пристойний. Як правило, виробник випускає лінійку Mesh систем з декількох моделей. У цю лінійку входить пристрої, які відрізняються своїми можливостями, продуктивністю ну і звичайно ж ціною. Ми розглянемо по одній моделі від найпопулярніших виробників. Я буду засмучувати оптимальні (на мою думку) варіанти Wi-Fi Mesh систем для будинку або великої квартири.

T P-Link Deco M4

Класна Mesh система, огляд на яку можете почитати в окремій статті: TP-Link Deco M4 - огляд Wi-Fi Mesh-системи, можливості, характеристики.

Краща Wi-Fi Mesh система від TP-Link в 2020 році

Так само рекомендую розглянути схожу, але більш доступну модель TP-Link Deco E4. У лінійці Mesh систем Deco є більш доступні варіанти. Наприклад, найдоступніша за ціною - TP-Link Deco E3.

ASUS Lyra Mini MAP-AC1300

У компанії ASUS асортимент Mesh систем більш скромний. Немає таких доступних варіантів як у TP-Link. Але ASUS Lyra Mini MAP-AC1300 досить цікава Mesh система, так що рекомендую подивитися на неї, якщо ви вибираєте саме Mesh систему в свій будинок.

Вибір Wi-Fi Mesh системи від ASUS

Так само у ASUS є ще одна цікава модель Lyra Trio, але вона буде трохи дорожче.

Tenda Nova MW5s

У Tenda теж є ціла лінійка Mesh систем, але найоптимальніша модель на мою думку: Tenda Nova MW5s.

Tenda Nova MW5s - оптимальна Mesh система для будинку

Щоб ближче познайомитися з цими системами від Tenda, можете почитати мій огляд на Tenda Nova MW6.

Раджу ще розглянути Mesh системи від інших виробників. Наприклад: Linksys Velop Intelligent Mesh WiFi System, Ubiquiti AmpliFi High Density

Що ж в результаті вибрати?

Вирішувати тільки вам! Я ж можу тільки дати якісь поради, озвучити свої думки з цього питання. Але це буде виключно моя суб'єктивна думка. Те, як би я вибирав маршрутизатор в 2020-2021 році для себе, або своїх знайомих.

Давайте підсумуємо:

 • Якщо квартира, або будинок дуже великий (або найближчим часом планується переїзд), одного роутера буде мало (в плані покриття Wi-Fi мережі), то я раджу відразу купувати Wi-Fi Mesh систему.
 • Рекомендую дивитися в бік тільки дводіапазонних роутерів (з підтримкою діапазону 2.4 ГГц і 5 ГГц) і стандарту 802.11ac.
 • Бажано вибирати модель з гіагбітнимі WAN / LAN портами.
 • Намагайтеся не купувати найдешевші моделі маршрутизаторів. Навіть якщо ви вибираєте звичайний роутер (2.4 ГГц, 802.11n), то краще розгляньте старі моделі, які вже давно на ринку. Наприклад, такі як TP-link TL-WR841N.
 • Уважно вивчайте технічні характеристики і читайте відгуки покупців в інтернет-магазинах. Правда, там нерідко зустрічаються куплені відгуки, але їх не складно відрізнити від справжніх.
 • Що стосується роутерів з Wi-Fi 6 (802.11ax), то я вважаю, що їх час ще не настав. Рано ще. Але якщо є гроші і дуже хочеться, то можна придбати.

Буду радий відповісти на ваші запитання в коментарях. Тільки будь ласка, давайте без прохань порадити якусь конкретну модель 🙂 Ви так само не забувайте ділитися корисною інформацією на тему вибору Wi-Fi роутера, може у вас є якийсь цікавий досвід в цій справі.