Tenda AC9 - огляд потужного і недорогого Wi-Fi роутера для будинку

Tenda AC9 - огляд потужного і недорогого Wi-Fi роутера для будинку

Перш ніж писати інструкцію з налаштування маршрутизатора Tenda AC9, вирішив зробити невеликий огляд. Дуже цікавий роутер. Потужний, гарний, функціональний, і за дуже хорошу ціну. Можу з упевненістю сказати, що продуктивності Tenda AC9 вистачить практично для будь-яких домашніх завдань. Будь то перегляд онлайн відео у високій якості, завантаження файлів, онлайн ігри і т. Д. Все буде стабільно працювати навіть одночасно на всіх ваших пристроях. Навряд чи за 60-65 доларів (саме стільки коштує Tenda AC9) можна знайти більш потужний маршрутизатор.

Упаковка Tenda AC9

Це звичайно ж двохдіапазонний маршрутизатор з підтримкою стандарту IEEE 802.11ac. Максимальна швидкість Wi-Fi мережі на частоті 2.4 ГГц - 300 Мб / с. А на частоті 5 ГГц - до 1167 Mб / с. За трансляцію Wi-Fi сигналу відповідають дві зовнішніх, незнімних антени потужністю 3 dBi кожна.

Гігабітні порти. 1 WAN, і 4 LAN порту. Так само є 1 USB порт для підключення флешок, зовнішніх жорстких дисків і принтерів. Можна організувати принт-сервер, або спільний доступ до файлів на USB накопичувачі. Шкода, що немає підтримки USB-модемів. Якщо у вас інтернет через USB-модем, то цей маршрутизатор вам не підійде.

Підтримка різних стандартів і функцій це звичайно ж добре. Але щоб все це стабільно працювало, потрібен потужний процесор. Tenda AC9 працює на процесорі від Broadcom (BCM47189, або BCM53573) з тактовою частотою 900 MHz. Чи впорається з дуже пристойною навантаження. По крайней мере, я не помітив якихось проблем в моменти підвищеного навантаження. Правда, користуюсь не довго, та й спеціально не навантажувати його. У відгуках так само не зустрічав інформації про таку проблему. Щоб "покласти" такий маршрутизатор, це потрібно добре постаратися. Навряд чи у вас знайдеться стільки пристроїв.

Щодо програмної частини, самого web-інтерфейсу (сторінки з настройками), то там все дуже просто і зрозуміло. У моєму випадку панель управління багатомовна (англійська та російська). Просто в інтернеті читав, що мовляв тільки англійську мову. Може на попередніх версіях прошивки це так. Думаю, з'явиться ще й українську мову, так як Tenda зараз активно розвивається в цьому напрямку. Налаштувати маршрутизатор зможе кожен. І без допомоги фахівців.

Так само є планувальник завдань. Взагалі класна штука. Можна налаштувати, щоб в певний час автоматично відключалася Wi-Fi мережу. Так само він вміє відключати індикатори на передній панелі. Налаштували, наприклад, відключення індикаторів і Wi-Fi мережі на 12 годину ночі (коли ніхто не користується), а вранці все це буде включаться автоматично. Також маршрутизатор Tenda AC9 може сам перезавантажуватися (режим самообслуговування). Вночі, з 3 годин до 5, коли немає активності. Це підвищує стабільність роботи.

Огляд Tenda AC9

Комплекту поставки стандартний. Хіба що в комплекті ще йде ніжка, на яку встановлюється сам маршрутизатор. Все упаковано надійно. Глянцевий панель на маршрутизаторі заклеєна захисною плівкою.

Комплектація Tenda AC9

Сам маршрутизатор виконаний з чорного матового пластика. Тільки панель де розташовані індикатори зроблена з глянсового пластика. Мені подобається. Чи не соромно поставити маршрутизатор на видному місці.

Tenda AC9

Зверху, ззаду і знизу є багато отворів для вентиляції. Завдяки чому маршрутизатор практично не нагрівається.

корпус маршрутизатора

Всі порти і кнопки розташувалися на задній панелі. 1 WAN, 4 LAN, 1 USB 2.0, і роз'єм для підключення адаптера живлення. З кнопок: WPS, Wi-Fi (виключення і включення бездротової мережі) і втоплена в корпус кнопка Reset. Також зверніть увагу на наклейку із заводською інформацією: адреса для входу в настройки, заводське ім'я Wi-Fi мережі, пароль.

Tenda AC9: кнопки і роз'єми

На стіну Tenda AC9 не повісиш. Ні отворів, та й порти не дозволять. На підставці є резинові ніжки. Це приємний момент. Маршрутизатор стійко стоїть на столі.

Глянцевий частина. До неї краще не торкатися. Відразу залишаються відбитки пальців.

Індикатори маршрутизатора Tenda AC9

Мені роутер дуже сподобався. Як зовні, так і в роботі. Так само подобається їх панель управління. Все просто і зрозуміло. Для звичайних користувачів, які не професіоналів, це дуже важливо.

Залишайте в коментарях свою думку і відгуки про Tenda AC9.