TP-Link TL-WN822N - установка драйвера в Windows, настройка, рішення проблем

TP-Link TL-WN822N - установка драйвера в Windows, настройка, рішення проблем

У компанії TP-Link є багато хороших Wi-Fi адаптерів, які можна використовувати для підключення до бездротових мереж на стаціонарних комп'ютерах і ноутбуках. Модель TL-WN822N відмінно підходить саме для ПК. Особливо, якщо вам потрібен продуктивний адаптер з хорошим прийомом сигналу. З ноутбуками його так само можна використовувати, але він не дуже компактний. У порівнянні з тим же TP-Link TL-WN725N. Але більш швидкий і потужний. Та й Wi-Fi краще буде ловити.

Я вважаю, що для стаціонарного комп'ютера TP-Link TL-WN822N взагалі ідеальний варіант. Він підключається через USB кабель, який йде в комплекті. Кабель довжиною 1,5 метра. Це дозволяє вивести адаптер на стіл, для ще кращого прийому. Кабель якісний (у порівнянні з дешевими удлинителями), що так само добре позначається на роботі самого адаптера.

З технічних характеристик я хочу виділити швидкість Wi-Fi мережі до 300 Мбіт / с і дві зовнішні антени потужністю 3dBi. Завдяки зовнішнім антен, ми отримуємо сильний і стабільний прийом Wi-Fi сигналу. Є режим SoftAP - можна роздавати інтернет по Wi-Fi.

Сам адаптер виконаний з білого пластику. Антени складаються. Є кнопка QSS для швидкого підключення до Wi-Fi мереж. Приємно, що знизу зробили гумові ніжки, завдяки яким адаптер не ковзає і стійко стоїть на столі.

TP-Link TL-WN822N

В основному, при установці і настройці Wi-Fi адаптерів, виникають проблеми з драйверами і сумісністю з різними версіями Windows. У цій статті я покажу, як знайти драйвер для TP-Link TL-WN822N вашої апаратної версії. Так само ми розглянемо різні неполадки: коли адаптер не працює, або не бачить Wi-Fi мережі.

Це досить популярна модель, яка вже дуже давно на ринку. Є вже 5 апаратних версій цього адаптера. І в відгуках є багато інформації, з якої можна зрозуміти, чи буде працювати цей адаптер наприклад в Windows 10, яка апаратна версія потрібна, який драйвер скачати і т. Д.

І перш ніж перейти до налаштування, я хочу розібрати саме в апаратних версіях і сумісності з Windows 10, Windows 8, Windows 7 і Windows XP.

Щоб дізнатися апаратну версію TL-WN822N, потрібно подивитися на наклейку знизу адаптера.

Апаратна версія адаптера TP-Link TL-WN822N

Як бачите, у мене найперша версія (Ver: 1.0). Якщо ви тільки купили адаптера, або збираєте купувати, то у вас буде вже нова апаратна версія. Можете уточнити у продавця, який апаратної версії у них адаптери.

Розглянемо все більш детально:

  • Ver: 5.0 - Найновіша версія. Наскільки я зрозумів, вона ще масово не продається (на момент написання статті). На сайті TP-Link, поки що для цієї версії є драйвера тільки для Mac OS.
  • Ver: 4.0 - Є підтримка всіх версій Windows. Тільки для четвертої апаратної версії, на сайті є драйвера спеціально для Windows 10.
  • Ver: 3.0 - Так само працює у всіх версіях Windows (Vista / XP / 7/8 / 8.1). Незважаючи на те, що немає можливості скачати драйвер для Windows 10, все відмінно працює. Відразу після підключення "десятка" сама встановлює необхідний драйвер. Судячи з відгуків, я не перевіряв.
  • Ver: 2.0 і 1.0 - Уже старі версії TL-WN822N, яких у продажу швидше за все немає. Є офіційна підтримка Windows XP, Vista, 7 і 8 (тільки V2). У Windows 10 так само все працює. Але драйвер потрібно шукати і встановлювати вручну. Це не складно.

Важливо розуміти одну річ: не обов'язково потрібен драйвер саме для адаптера. Кожен адаптер працює на певному чіпсеті. І досить знайти і встановити драйвер саме на цей чіпсет.

Підключення і установка драйвера на TP-Link TL-WN822N

Підключається все просто. Приблизно ось так:

Підключення TP-Link TL-WN822N

Чекаємо секунд 15 і дивимося, не визначила чи система адаптер автоматично. Як я вже писав вище, Windows 10 сама може встановити драйвер. Повинен з'явиться значок Wi-Fi мережі (праворуч, внизу). Це означає, що ви можете підключатися до Wi-Fi мереж. Або можете перевірити в диспетчері пристроїв. Якщо там з'явився Wireless Network Adapter, WLAN, або 802.11, то все відмінно, більше нічого не потрібно встановлювати.

Якщо адаптер визначився, але не бачить Wi-Fi мережі (червоний хрестик на значку), то дивіться рішення в кінці статті.

Завантаження драйвера з сайту TP-Link, або установка з диска

Не забувайте, що в комплекті з адаптером йде диск. На ньому є драйвера для певної апаратної версії. І їх можна звідти встановити. Але краще, звичайно, скачати все з офіційного сайту. Там завжди найновіші драйвера.

Необхідно перейти за посиланням //www.tp-linkru.com/download/TL-WN822N.html

Вибрати свою апаратну версію (як її визначити, я показував вище в цій статті) і перейти на вкладку "Драйвер".

Завантаження драйвера для TP-Link TL-WN822N

Скачайте необхідний драйвер. Залежно від встановленої у вас операційної системи.

TP-Link TL-WN822N і Windows 10

Для установки просто запустіть файл Setup.exe з завантаженого архіву.

Якщо немає файлу Setup.exe:

  1. Вам потрібно буде вийняти файли (папку) з архіву.
  2. Зайти в диспетчер пристроїв і натиснути правою кнопкою миші на адаптер, який буде визначений швидше за все як "Інший пристрій" (Мережевий контролер, USB2.0 WLAN) і вибрати "Оновити драйвер".
  3. Вибрати пункт "Виконати пошук драйверів на цьому комп'ютері".
  4. Вказати шлях до папки з драйверами і натиснути "Далі".

Якщо драйвер підходить, то він буде встановлений.

Якщо адаптер не визначається і немає драйверів (для Windows 10)

Тепер мій випадок. Адаптер TP-Link TL-WN822N у мене першою апаратної версії (Ver: 1.0). На комп'ютері встановлена ​​Windows 10. Відразу після підключення нічого не сталося. Адаптер був визначений як "USB2.0 WLAN" і відповідно не працював.

Немає драйвера для TL-WN822N (USB2.0 WLAN)

Відкриваємо властивості цього пристрою і копіюємо ВД обладнання.

Пошук драйвера по ВД для адаптера TP-Link

Шукаємо драйвер на сайті //devid.info/ru/. Завантажуємо його і встановлюємо. Тільки я рядок для пошуку скоротив до "USB \ VID_0CF3 & PID_1002 &". Інакше не знаходить. Ми залишаємо тільки значення VID і PID.

Я не буду все докладно показувати, так як писав про це в статті: мережевий контролер і USB2.0 WLAN. Як завантажити драйвер і що це таке.

У мене все запрацювало. Підійшов драйвер "56969_TL-WN821N_WN822N_100629" (TP-LINK Wireless N Adapter).

І навіть найстаріший TL-WN822N (ще Ver: 1.0) заробив в Windows 10.

TL-WN822N в диспетчері пристроїв

З установкою розібралися.

Що робити, якщо TL-WN822N не працює, не бачить Wi-Fi мережі

Що стосується проблеми, коли після установки і настройки адаптера не відображаються доступні Wi-Fi мережі, і коли вікно утиліти TP-Link неактивно (якщо ви її встановлювали), то це вирішується запуском служби автонастройки WLAN. І про це я писав у статті: адаптер TP-Link не бачить мережу, не вдається з'єднатися з Wi-Fi, неактивно вікно утиліти. Там все дуже детально розписано. Коли TL-WN822N не бачить мережі, то просто запускаємо службу WLAN і все запрацює.

Багато пишуть, що адаптер не працює. Тут вже потрібно розбиратися. Відразу дивіться, чи є він в диспетчері пристроїв. Якщо визначається з жовтим значком, то шукайте необхідний драйвер. Якщо взагалі не визначається, то перевірте підключення, кабель, підключіть його до іншого комп'ютера. Потрібно знайти причину.

Ну і наостанок інформація для тих, хто збирається роздавати Wi-Fi через TP-Link TL-WN822N. Якщо ви встановлювали фірмову утиліту, то спробуйте через неї. Розділ SoftAP, який попередньо потрібно включити в настройках утиліти. Або ж стандартним засобом, за моєю інструкції: як роздати інтернет через Wi-Fi адаптер на ПК з Windows 10.

Залишайте в коментарях свої відгуки про TL-WN822N. Діліться порадами і звичайно ж задавайте питання. Всього доброго!