Чому не працює локальна мережа між Windows XP і Windows 10?

Чому не працює локальна мережа між Windows XP і Windows 10?

Добрий день. Перш ніж описувати проблему скажу, що я вивчив матеріали на вашому сайті і пробував налаштувати локалку за наведеними вказівками, проте я зараз пишу це питання, значить у мене це не вийшло.

Ситуація така. Є ПК року випуску десь до 2004, на ньому стоїть XP і нічого новіше йому вже не осилити. І є ноутбук. На ньому стоїть Windows 10. Обидві ці машини мають доступ в інтернет за схемою, яку я зобразив в такому нехитрому вигляді (див. Малюнок).

Локальна мережа між Windows XP і Windows 10

Справа в тому, що на ПК накопичилося пристойну кількість інформації і копіювати це через флешку - мазохізм. Набагато практичніше було б зробити локальну мережу і через мережеве оточення просто відкривши доступ до диска на ПК, скопіювати його на ноут.

Я не знаю з яких причин, але мені таки вдалося встановити між ними зв'язок, але щось пішло не так, wi-wi пропав, і після роботи (або до) майстра по усуненню неполадок з інтернетом з мережевого оточення зник ПК, і з Відтоді що б я не робив, він так і не повернувся.

Ноутбук в мережі видно, але тільки якщо дивитися з нього ж. Сам ПК не бачить ні себе в мережі, ні ноут, ні самої мережі для нього немов немає.

Так ось, допоможіть мені, будь ласка, запив локальну мережу і підкажіть що потрібно робити.

відповідь

Добрий день. Важкувато, звичайно, налаштовувати локальну мережу не маючи доступу до самих комп'ютерів. Та ще й між Windows 10 і Windows XP (доступу до якої у мене немає, щоб навіть настройки там подивитися). Ну да ладно, давайте спробуємо з'ясувати, у чому може бути причина відсутності локальної мережі між XP і десяткою.

Сама схема з'єднання не викликає ніяких питань. Пристрої, які підключені через один роутер, повинні знаходиться в одній мережі.

Але ви написали:

wi-wi пропав, і після роботи (або до) майстра по усуненню неполадок з інтернетом з мережевого оточення зник ПК

Це як? Виходить, що ноутбук (Windows 10) зараз не підключений до Wi-Fi мережі роутера, до якого по кабелю підключений ПК? Ви ніби як писали, що інтернет працює.

У Windows 10

Насамперед я рекомендую перевірити мережеві настройки на ноутбуці з Windows 10. І обов'язково включити підтримку SMB1. Як все це зробити, я докладно писав у статті не відображаються загальні папки, мережеві комп'ютери, флешки, диски на вкладці "Мережа" провідника Windows.

Так само на ноутбуці потрібно присвоїти Wi-Fi мережі (до якої він підключений) статус приватної (домашньої). Це можна зробити за інструкцією: домашня (приватна) і громадська (загальнодоступна) мережу Windows 10. Або забути свою Wi-Fi мережу і підключиться до неї заново. Система відразу спитає, чи дозволяти загальний доступ. Натисніть "Так".

Відкрийте загальний доступ до потрібного диску. Хоча, навіть без цього з Windows XP повинен бути мережевий доступ до спільної папки.

Загальний доступ до диска D в Windows 10 для Windows XP

У Windows XP

Потрібно так само перевірити настройки локальної мережі. Тут складніше, звичайно. Windows XP я вже давно не користувався. Але так як комп'ютер на XP до роутера підключений по кабелю, то по ідеї досить відкрити загальний доступ до локальному диску, або до потрібної папки.

Налаштування загального доступу для локальної мережі в Windows XP

Ну і потрібно або відключити Брандмауер Windows, або включити (поставити галочку) біля "Загальний доступ до файлів і принтерів".

Загальний доступ до файлів і принтерів в Windows XP для Windows 10

У властивостях "Підключення по локальній мережі" має бути встановлено автоматичне отримання IP для "Протокол Інтернету TCP / IP".

І ще:  зупиніть роботу антивіруса на обох комп'ютерах, якщо він є. Так само ПК з Windows XP і ноутбук на Windows 10 повинні знаходиться в одній робочій групі.

Робоча група між Windows 10 і Windows XP

Вимкніть захисник Windows в Windows 10.

Ще як варіант, можна на обох комп'ютерах виконати скидання налаштувань мережі та спробувати налаштувати все заново.

Спілкуватися з цього питання ми можемо в коментарях нижче.