Netis E1 + - огляд і настройка ретранслятора Wi-Fi мережі від Netis

Netis E1 + - огляд і настройка ретранслятора Wi-Fi мережі від Netis

У цій статті ми розглянемо Wi-Fi підсилювач Netis Wireless N E1 +. Це компактний пристрій за дуже привабливою ціною, яка зможе вирішити проблему з поганим сигналом Wi-Fi мережі у вашому будинку, квартирі, або офісі. Крім основного режиму роботи в якості репитера, він може працювати як роутер. В налаштуваннях цей режим називається "Travel Router". Це щось типу точки доступу. Але це не означає, що Netis E1 + може замінити звичайний маршрутизатор. До нього по кабелю можна підключити інтернет від модему, або від локальної мережі в готелі і організувати доступ до інтернету по Wi-Fi. Є навіть авторизація по PPPoE.

Повернемося до його основного призначення - збільшення радіусу покриття Wi-Fi мережі. Тема в наш час досить популярна. Не завжди маршрутизатор може забезпечити стабільне покриття Wi-Fi по всьому будинку.

Детальніше про ці пристрої: що таке Wi-Fi репитер (повторювач), як він працює, і що значить роутер в режимі репитера?

Дуже часто в далеких кімнатах сигнал дуже поганий, або взагалі відсутня. І як показує практика, це не завжди через поганий маршрутизатора, а через велику площі будинку, великої кількості перешкод (стін), товщини стін, наявності в них металу, і інших перешкод. Ви можете подивитися мої рекомендації по вибору оптимального місця для установки роутера і поради щодо збільшення радіусу дії Wi-Fi мережі.

Якщо ці поради не допомагають, то оптимальне рішення - установка повторювача Wi-Fi сигналу. У нашому випадку Netis E1 +.

А ви знали, що роутери Netis можуть працювати в режимі репитера? Писав про це тут.

Пристрій дуже простий. Досить включити його в розетку приблизно на середині шляху між маршрутизатором і тією частиною будинку, куди не вистачає Wi-Fi мережу від роутера і провести настройку за допомогою кнопки WPS, або через панель управління. Netis E1 + підключиться до вашого роутеру і буде посилювати сигнал. Wi-Fi мережу по як і раніше залишиться одна. Просто збільшиться радіус дії мережі.

Огляд Netis E1 +

Даний підсилювач бездротового сигналу буває в різних кольорах. У мене салатовий. Є ще білий, блакитний, рожевий, помаранчевий, фіолетовий.

У невеликій коробочці надійно упакований сам ретрансляція, мережевий кабель і інструкції. У тому числі російською мовою.

Netis Wireless N E1 +

Сам ретрансляція дуже приємний на дотик. Хороший пластик і якісна збірка.

На передній панелі логотип компанії і кнопка WPS з індикатором. Режими роботи індикатора описані в інструкції. До них ми ще повернемося.

Wi-Fi підсилювач Netis E1 +

Знизу є LAN порт. Якщо підсилювач налаштований в режимі "Range Extender", то з його допомогою можна підключити до інтернету з мережевого кабелю комп'ютер, телевізор, або інший пристрій. Щось на зразок адаптера для пристроїв, у яких немає можливості підключитися безпосередньо до Wi-Fi. А в режимі "Travel Router", по кабелю підключається інтернет дорепітери.

LAN порт на Netis E1 +

Прикольне пристрій, мені сподобалося. Давайте тепер перевіримо його в роботі.

Налаштування ретранслятора Netis E1 +

Є два способи налаштувати Netis E1 + в якості підсилювача: через кнопку WPS, або через веб-інтерфейс. Почнемо з першого варіанту. Якщо все вийде, то нам навіть не знадобиться заходити в панель управління.

Увімкніть ретрансляція в розетку. У тому місці, де є сигнал від маршрутизатора.

На маршрутизаторі знайдіть кнопку WPS і натисніть на неї. Можливо, потрібно натиснути і потримати кнопку 1-3 секунди. Але не довше! Функція WPS повинна бути включена на роутері (за замовчуванням вона як правило включена). Повинен заблимати індикатор. Тут все дуже індивідуально. Залежить від моделі роутера. Детальніше про WPS можна почитати в статті що таке WPS на Wi-Fi роутер.

Активація WPS для підключення репитера Netis

Далі на Netis E1 + натисніть на 1-2 секунди кнопку WPS.

Якщо на Netis Wireless N E1 + Під час натискання кнопки WPS протягом приблизно 5 секунд, то настройки підсилювача будуть скинуті до заводських.

Індикатор повинен почати активно блимати.

Налаштування Netis E1 +

Треба трохи почекати. Репитер повинен з'єднається з маршрутизатором. Індикатор повинен горіти синім кольором. Якщо горить помаранчевим , то поганий сигнал. Встановіть його ближче до маршрутизатора.

Після настройки буде одна Wi-Fi мережу. Як було раніше. Просто сигнал буде сильнішим. Ви можете відключити Netis E1 + і включити в іншому місці. Він продовжить посилювати бездротову мережу.

Якщо не виходить налаштувати цим способом, чи ні кнопки WPS на маршрутизаторі, то дивіться другий варіант.

netisext.cc- настройка репитера через веб-інтерфейс

Увімкніть підсилювач і підключіть свій комп'ютер, телефон, планшет до Wi-Fi мережі з ім'ям "netis". Вона не захищена. Якщо такої мережі немає, то зробіть скидання налаштувань. На 5 секунд затисніть кнопку WPS на підсилювачі.

Підключення до Wi-Fi мережі

Відкрийте будь-який браузер. Якщо панель керування не відкриється автоматично, то перейдіть за адресою  //netisext.cc . Або просто netisext.cc. Або по IP-адресою 192.168.1.254.

Натискаємо кнопку "Start" для початку налаштування.

Налаштування Netis E1 + через веб-інтерфейс netisext.cc

Netis E1 + почне шукати доступні для підключення Wi-Fi мережі. Вибираємо зі списку свою мережу.

Підключення ретранслятора Netis до Wi-Fi мережі роутера

Вводимо пароль від своєї Wi-Fi мережі. Тільки будьте уважні, необхідно вказати правильний пароль.

Панель управління Netis E1 +

Чекаємо поки ретранслятор встановить з'єднання з маршрутизатором. Має з'явитися вікно з інформацією про бездротової мережі.

Завершення установки Wi-Fi підсилювача Нетіс

Ось і все, Netis E1 + працює і підсилює сигнал від нашого роутера. Можливо, деякий час підключення по Wi-Fi буде без доступу до інтернету. Потрібно просто почекати. Мережа з ім'ям "netis" повинна зникнути.

Якщо ви будете встановлювати кілька репітерів, то вам може знадобиться стаття два репитера в одній Wi-Fi мережі.

В панель керування ви зможете зайти за адресою netisext.cc.

Netis Wireless N E1 + в режимі "Travel Router" (точка доступу)

Якщо пристрій вже було налаштоване, то рекомендую скинути настройки до заводських. Для цього натисніть і 5 секунд потримайте кнопку WPS. Уже втретє про це пишу 🙂

Після чого підключіть до Netis E1 + інтернет по мережевому кабелю від модему, або від інтернет розетки (в готелі, наприклад). Приблизно ось так:

Netis Wireless N E1 + як точка доступу

Підключаємося до Wi-Fi мережі підсилювача. Яка за замовчуванням називається "netis" і не захищена паролем. Після підключення в браузері переходимо за адресою netisext.cc і переводимо ретранслятор в режим "Travel Router".

Netis: mode

Для початку налаштування натискаємо на кнопку "Start".

Репитер Netis в ролі роутера

Репитер проведе оптимізацію бездротової мережі і запропонує вам вибрати тип підключення до інтернету: DHCP, Static IP і PPPoE. Швидше за все вам потрібен DHCP (автоматичне отримання адрес).

Налагодження підключення DHCP, Static IP, PPPoE на ретрансляторі Netis E1 +

Якщо дорепітери вдасться налаштувати підключення до інтернету через кабель, то він запропонує вам задати налаштування WI-FI мережі. Можете змінити ім'я мережі і пароль. Інші налаштування змінювати не рекомендую.

Запам'ятайте пароль, який вкажете в налаштуваннях. Для збереження натисніть на кнопку "Save" і підтвердіть збереження налаштувань.

Параметри Wi-Fi мережі репитера Netis

Після перезавантаження з'явиться Wi-Fi мережу з ім'ям, яке ми встановили в процесі настройки. Для підключення до цієї мережі використовуєте встановлений пароль. Netis E1 + роздаватиме інтернет, який він отримує з мережевого кабелю.

А в веб-інтерфейсі відкриється інформація по бездротовій мережі і ще одна настройка. Потрібно вибрати силу бездротового сигналу. Там є два рівня: Normal і Enhanced.

Сила Wi-Fi сигналу ретранслятора Нетіс

Якщо, наприклад, ви перебуваєте в номері якогось готелю, то вам буде досить "Normal". Думаю, покриття вистачить на 1-2 кімнати. Якщо площа більша, то можна вибрати "Enhanced". Збережіть налаштування.

Прошивка Netis E1 + та інші настройки

Поточна версія прошивки репитера вказана в панелі управління. У моєму випадку це V1.2.32533.

Щоб оновити її, потрібно завантажити файл прошивки саме для моделі E1 + з сайту компанії Netis і залити його через веб-інтерфейс, в який можна зайти за адресою netisext.cc.

Потрібно натиснуто на кнопку "Advanced" - "Firmware Upgrade". Далі вибираємо файл прошивки на комп'ютері і натискаємо "Ok".

Прошивка репитера Netis E1 +

Як бачите, налаштувань там не багато. Є ще дві кнопки: "Factory Default" - для скидання налаштувань підсилювача до заводських і "System Restart" - для перезавантаження пристрою.

Сам підсилювач мені сподобався. Проста настройка і зрозуміла панель рівняння. Хоч і на англійській мові. Дуже пристойне покриття Wi-Fi мережі. Якимось чином він видав сильніший сигнал, ніж мій маршрутизатор ASUS RT-N18U 🙂

На цьому все. Залишайте свої відгуки про Netis E1 +, кілька запитань щодо вашого порадами.