Як відкрити порти на роутері Asus? Робимо кидок портів

Як відкрити порти на роутері Asus? Робимо кидок портів

Тема відкриття портів на роутерах дуже популярна, і не тільки для роутерів компанії Asus. У цій статті ми детально розглянемо як відкрити порти конкретно на маршрутизаторах компанії Asus, а згодом обов'язково підготую подібні інструкції для пристроїв інших компаній. Перш за все, я своїми словами розповім що таке порти на роутері, навіщо їх відкривати (прокидати), і як це зробити на роутерах Asus. Ця інструкція підійде для всіх моделей Asus, таких як: RT-N12 (який ми недавно налаштовували, писав про це тут), RT-N65U, RT-AC66U, Asus RT-N10, RT-N56U, RT-N18U і т. Д . Показувати я буду на прикладі RT-N12 +, але так як панель управління у них практично однакова, то все буде зрозуміло.

Ось є у нас роутер, інтернет підключений до нього. Це означає, що тільки роутер має зовнішній IP-адресу, за якою можна звернеться з інтернету. А комп'ютери, і інші устрйоства, які підключені до роутера, вже отримують внутрішні IP-адреси. Виходить, що якщо звернеться до зовнішнього IP-адресою, то ми не зможе достукатися ні до одного комп'ютера, якщо він підключений через роутер. Для цього і потрібно робити кидок портів. Цим ми створюємо в настройках роутера правило, в якому сказано, що всі пакети, які йдуть на певний порт, потрібно відразу перенаправляти на порт певного комп'ютера (IP-адреса), для якого ми відкрили порт.

Для чого це потрібно? Це потрібно для різних програм, які отримують вхідні підключення з інтернету: DC ++, різні торрент клієнти, FTP сервери, так само, кидок портів може знадобиться при запуску веб-сервера на комп'ютері з доступом з інтернету, при налаштуванні IP-камер, або для деяких ігор. Деякі програми можуть самі відкривати порти на роутері за технологією UPnP, що більшість сучасних програм і робить, якщо роутер це дозволяє (якщо є підтримка UPnP). Але, все рівно бувають випадки, коли потрібно відкривати порти вручну.

Тема з цими портами трохи заплутана, але якщо вам десь в інструкції до якійсь програмі, або в якійсь статті попалася інформація, що потрібно відкрити порти для роботи певної програми, або гри, і у вас роутер компанії Asus, то просто зробіть все за інструкцією, і у вас все вийде.

Налаштовувати будемо за такою схемою:

  • Призначимо статичний IP-адресу для комп'ютера, в настройках роутера.
  • Відкриємо потрібний порт на роутері Asus.

Задаємо статичний IP для комп'ютера в настройках роутера Asus

Є на роутері така корисна служба, яка називається DHCP. Вона кожному пристрою автоматично видає внутрішній IP-адреса при підключенні до роутера. Але, справа в тому, що для відкриття порту (для нормальної роботи перенаправлення), потрібно що б комп'ютер мав статичний IP-адресу, яка не буде змінюватися після кожного відключення / включення комп'ютера, або після перезавантаження роутера. Тому, ми "попросимо" DHCP для нашого комп'ютера (для якого будемо робити кидок порту) зарезервувати статичний IP, і видавати кожен раз тільки його.

Зайдіть в налаштування свого маршрутизатора Asus. Зробити це можна або за докладної інструкції, або просто набравши в браузері адресу 192.168.1.1 і вказавши ім'я користувача і пароль.

Перейдіть в налаштуваннях на вкладку Локальна мережа , і зверху виберіть DHCP-сервер . Біля пункту Включити призначення вручну встановіть Так . Нижче, в списку де MAC-адресу виберіть комп'ютер, для якого ми будемо привласнювати статичний IP. Якщо компьютра підключений, то просто виберіть його в списку, що випадає. Орієнтуйтеся на ім'я комп'ютера. IP-адреса буде поставлено автоматично, можете його залишити, або задати інший (наприклад, як у мене). Далі просто натисніть кнопку Додати , а потім натисніть Застосувати . Ось скріншот для наочності:

Статичний IP для проброса портів на Asus

Роутер буде перезавантажений, а статичний IP присвоєно вашому комп'ютеру.

Відкриваємо порт на роутері Asus

Вам потрібно знати, який порт перенаправляти, це потрібно буде зараз вказати в налаштуваннях нашого Асус. Якщо ви задалися питанням відкриття портів, то думаю, що ви знаєте який вам порт потрібен. Можна відкрити діапазон портів "від і до". Якщо що, заходите в налаштування програми і шукайте, там повинен бути вказаний порт.

Ось для прикладу скріншот налаштувань з'єднання з програми μTorrent:

Налаштування порту в μTorrent

Бачите, там вказано порт (його і потрібно відкривати на роутері). А ще, я виділив Переадресація UPnP , це і є ця сама настройка проброса портів, яка до речі в цій програмі відмінно працює. Це я показав для прикладу, у вас же може бути зовсім інший випадок з іншою програмою, або мережевим пристроєм.

Давайте ближче до справи. Значить, в настройках маршрутизатора переходимо на вкладку Інтернет - Переадресація портів . Ставимо Так біля пункту  Включити переадресацію портів .

Зверніть увагу на два пункти: Список обраних серверів , і Список обраних ігор . Там можна вибрати найпопулярніші сервери і гри, для яких налаштування будуть виставлені автоматично. Наприклад: FTP, BitTorrent, TELNET Server, FINGER Server, Age of Empires, Counter Strike, Warcraft III, WOW і т. Д.

Далі заповнюємо такі поля:

  • Ім'я служби - можете задати ім'я програми для якої відкриваєте порт.
  • Діапазон портів - тут задаємо сам порт, якщо він один, як у мене на прикладі. Якщо ви хочете задати саме діапазон, то задаємо через двокрапку, ось так: 30297: 30597.
  • Локальний IP-адреса - вибираємо зі списку IP, який ми присвоїли нашому комп'ютера.
  • Локальний порт - тут вказуємо порт на комп'ютері, на який буде йти переслані. Як правило, це такий же порт як в поле "Діапазон портів".
  • Протокол - вибираємо зі списку протокол, за яким роутер буде робити переслані.

Натискаємо кнопку Додати і Застосувати .

Відкриття портів на роутері Asus

На цьому все. Ви зберегли і перезавантаження маршрутизатора, все має запрацювати. Тепер, всі з'єднання які будуть спрямовані на вказаний нами порт, будуть перенаправлені роутером на комп'ютер. Ви можете відкривати нові порти, або видаляти старі правила.

Якщо після настройки нічого не працює, то перевірте задані параметри ще раз, а потім спробуйте відключити антивірус, і / або брандмауер. Вони дуже люблять блокувати такі сполуки.

Якщо залишилися питання по темі статті, то задавайте їх у коментарях, і не забувайте ділиться корисною інформацією :)