Режим "Підсилювач Wi-Fi сигналу" на роутері TP-Link. Налаштування TP-Link в якості репитера

Режим роботи «Підсилювач Wi-Fi сигналу» на роутері TP-Link. Налаштування TP-Link в якості репитера

У коментарях до статті про налаштування бездротового мосту (WDS) на роутерах TP-Link мені підказали, що в настройках деяких нових роутерів (наприклад, на TL-WR841N V14) з'явилася можливість вибрати режим роботи роутера. І там є робочий режим "Підсилювач Wi-Fi сигналу", або просто "Підсилювач сигналу". Чесно скажу - не знав. Останнім часом не доводилося налаштовувати нові моделі пристроїв від TP-Link. І наскільки я зрозумів, можливість вибору режиму роботи є далеко не на всіх нових роутерах, або нових апаратних версіях старих пристроїв. Але новина дуже хороша, так як до цієї пори не було можливості налаштувати роутер TP-Link в режимі репитера, щоб він підсилював Wi-Fi мережу. Точніше, така можливість була - це режим бездротового мосту, але з настройками там все набагато складніше.І в процесі настройки користувачі стикалися з безліччю різних проблем.

Кілька слів про те, що таке взагалі режим підсилювача Wi-Fi сигналу і навіщо він потрібен на роутері. А потім перейдемо безпосередньо до налаштування. Є такі окремі пристрої, як репітери. Їх заснована завдання - посилювати сигнал вже існуючої Wi-Fi мережі. Розширювати радіус дії Wi-Fi мережі. Практично всі роутери можуть працювати в режимі реіптера. Тобто, виконувати функцію підсилювача бездротового сигналу. У тому числі це вміють роутери від TP-Link. Тільки на пристроях більшості конкурентів ці настройки організовані простіше і зрозуміліше. Потрібно вибрати відповідний режим роботи (який так і називається "підсилювач Wi-Fi", або "повторювач") і пройти швидке налаштування. А на маршрутизаторах TP-Link доводилося налаштовувати режим бездротового мосту (WDS).

В принципі, якщо розібратися, це практично одне і те ж. Але так як у нас завдання посилити сигнал певної Wi-Fi мережі, то після настройки мережа повинна бути одна (з одним ім'ям і паролем). При необхідності, можна змінити ім'я мережі на другому роутере. Так ось, коли є можливість налаштувати роутера саме в режимі підсилювача, то роутер автоматично копіює настройки головною Wi-Fi мережі. І після настройки ми отримуємо підсилювач сигналу. Мережа одна, просто посилена за допомогою другого роутера. А у випадку з WDS, доводиться спочатку налаштовувати підключення до головного роутера, потім вручну відключати, або ставити певні настройки DHCP-сервера, змінювати налаштування бездротової мережі. Роутер TP-Link в режимі висновки:налаштувати роутер TP-Link в режимі підсилювача Wi-Fi сигналу (через вибір цього режиму в настройках) набагато простіше, ніж робити це через WDS. Не знаю, можливо там є ще каике фішки, може працює стабільні. Але я вважаю, що такий режим роботи повинен бути в налаштуваннях кожного сучасного роутера. Сподіваюся, найближчим часом такі настройки з'являтися на всіх роутерах TP-Link. Можливо, навіть в нових версіях прошивок (якщо це можна реалізувати за допомогою програмного забезпечення).

Налаштування роутера TP-Link в якості репитера (для посилення сигналу Wi-Fi мережі)

На даний момент у мене немає можливості протестувати це все в реальних умовах. Як тільки у мене з'явиться маршрутизатор, в настройках якого буде можливість вибрати цей робочий режим і все перевірити - я це зроблю. І при необхідності доповню статтю. Для написання цієї статті я використовував симулятор веб-інтерфейсу роутера TL-WR841N апаратної версії v14. Такі ж настройки я виявив на TL-WR940N v6, TL-WR840N v6.

Так як ця функція на даний момент (на момент написання статті) доступна тільки на деяких роутерах, то швидше за все для використання роутера TP-Link в якості підсилювача вам доведеться налаштовувати режим WDS. Посилання на докладну інструкцію я давав вище.

Спочатку нам потрібно зайти в налаштування маршрутизатора. Можете використовувати мою інструкцію: як зайти в налаштування роутера TP-Link.

Якщо на вашому маршрутизаторі передбачена змінити режим роботи, то там повинна бути вкладка "Робочий режим" (Operation Mode). Відкриваємо її, ставимо перемикач біля режиму "Підсилювач Wi-Fi сигналу" і натискаємо на кнопку "Зберегти" . Якщо з'явиться повідомлення "Новий робочий режим буде використовуватися тільки після перезавантаження роутера. Ви хочете змінити робочий режим?" натисніть "Так" .

Зміна режиму роботи роутера TP-Link на підсилювач Wi-Fi

Роутер повинен перезавантажитися.

Режим роботи

Після зміни робочого режиму налаштувань в веб-інтерфейсі стане значно менше. Непотрібні настройки будуть приховані. Це добре, тому що в них простіше розібратися і немає нічого зайвого. Так само у властивостях бездротового режиму буде вказано обраний нами режим роботи.

Роутер TP-Link переключено в режим підсилювача бездротового сигналу

Далі потрібно наш роутер-ретрансляція підключити до головної Wi-Fi мережі, сигнал якої потрібно посилити. Для цього перейдіть в розділ "Бездротовий режим" - "Підключення до мережі" та натисніть на кнопку "Пошук" . Якщо необхідно, то можна вручну прописати ім'я мережі (SSID), її MAC-адресу, вибрати тип захисту і ввести пароль.

Налаштування роутера TP-Link в режимі репитера

Виберіть свою мережу з писку доступних мереж, які знайде наш роутер TP-Link.

Підключення роутера TP-Link до Wi-Fi для посилення сигналу

Нам потрібно ввести тільки пароль від цієї Wi-Fi мережі і натиснути на кнопку "Зберегти" . Важливо: обов'язково переконайтеся, що пароль ви ввели правильно. Інакше роутер не зможе підключитися до обраної мережі, синхронізувати налаштування, і посилювати сигнал.

Налаштування режиму повторювача Wi-Fi маршрутизатор TP-Link

Налаштування завершено. Ви зберегли наш маршрутизатор повинен підключиться до обраної бездротової мережі і розширити її радіус дії. За замовчуванням у нас буде одна мережа, так як TP-Link в цьому режимі клонує настройки мережі (ім'я, пароль), до якої підключається.

Додаткові налаштування

Якщо ви хочете, щоб TP-Link роздавав мережу з іншим ім'ям і паролем, то досить змінити ці настройки в розділі "Бездротовий режим" - "Розширена мережа" . Там можна змінити ім'я (SSID) розширеної мережі, пароль, і зберегти налаштування. Захист розширеної мережі міняти не раджу (залиште WPA-PSK / WPA2-PSK).

Зміна налаштувань розширеної Wi-Fi мережі репитера

Що стосується налаштувань IP і DHCP сервера, то після перемикання роутера в режим "Підсилювач Wi-Fi сигналу" в налаштуваннях LAN мережі автоматично встановлюється режим роботи "Smart IP (DHCP)" .

LAN Smart IP (DHCP) на TP-Link

В цьому режимі TP-Link автоматично налаштовує необхідні параметри. При цьому DHCP-сервер відключений, а IP-адреси видає головний роутер. Так і повинно бути при використанні роутера в якості репитера.

Налаштування DHCP-сервера в режимі

Важливий момент: при підключенні пристроїв в LAN-порт роутера інтернет буде працювати. Це означає, що в цьому режимі маршрутизатор так само можна використовувати як адаптер (приймач Wi-Fi) для провідних пристроїв (ПК, телевізори, приставки та т. Д.). Так як окремого режиму "Адаптер" на цих роутерах немає (можливо поки немає).

Як повернути роутер TP-Link в звичайний режим роботи?

Дуже просто. Переходимо в розділ "Робочий режим", ставимо перемикач біля "Бездротовий роутер" і зберігаємо налаштування.

Перемикання в режим роботи

Після перезавантаження роутер буде працювати в звичайному режимі. Повернуться всі налаштування.

Можна так само виконати скидання налаштувань за допомогою кнопки, або через веб-інтерфейс.

Думаю, я ще не раз буду оновлювати цю статтю, так як маршрутизатори TP-Link з функцією "Підсилювач сигналу" тільки з'являються у продажу. Не забувайте писати в коментарях. Задавайте питання, діліться корисними порадами!