Роутер постійно перезавантажується, або доводиться перезавантажувати. Що робити?

Роутер постійно перезавантажується, або доводиться перезавантажувати. Що робити?

У цій статті ми спробуємо розібратися з проблемою постійного перезавантаження Wi-Fi роутера. Або, коли роутер доводиться перезавантажувати вручну. А доводиться робити це з тієї причини, що пропадає доступ до інтернету. Зазвичай, це відбувається як по Wi-Fi, так і по кабелю.

Проблема така дійсно є, зустрічається вона на маршрутизаторах різних виробників (D-Link, TRENDnet, Tp-Link, Asus, ZyXEL, Tenda, Netis і т. Д.), І як показує практика, найчастіше причина перезавантажень не в налаштуваннях маршрутизатора, або в прошивці, і саме апаратна проблем. Поломка на платі самого роутера, або щось з блоком живлення. Ми зараз спробуємо детально у всьому розібратися, можливо навіть з'ясувати причину, але в більшості випадків все закінчується покупкою нового маршрутизатора, ремонтом, або заміною блоку живлення. У деяких випадках допомагає зміна / оновлення прошивки, або зменшення навантаження на мережу. Але про все по порядку.

Можна виділити три випадки:

 • Коли нам доводиться перезавантажувати роутер через те, що інтернет перестає працювати на всіх підключених пристроях. Підключення до самої Wi-Fi мережі як правило залишається, а от доступ до інтернету пропадає. Це найчастіша проблема. Все починає працювати тільки після перезавантаження, і працює до наступного "зависання". Роутер просто глючить, він може цілий день працювати нормально, або раз 10 "зависнути". Або "падати" тільки в момент завантаження файлів, перегляду відео, онлайн ігор, і інший навантаження.
 • Другий випадок, коли маршрутизатор перезавантажується сам , з різною періодичністю, або в якісь певні моменти. Він повністю сам відключається, пропадає Wi-Fi мережу, і включається заново.
 • Ну і третій випадок, коли роутер зависає, або перезавантажується в момент підключення якогось пристрою . Наприклад, підключили ноутбук, якийсь планшет, смартфон, і все, мережа повисла. Відключили "проблемне" пристрій, перезавантажили, і все знову працює. Така проблема є, про неї часто пишуть, але конкретного рішення і навіть причини я поки що не знаю.

Деякі моменти я описував в статті: проблеми з Wi-Fi роутером, де я розглядав основні і найчастіші несправності. А нижче ми спробуємо розібратися у всьому більш докладно.

Через що доводиться часто перезавантажувати роутер?

І відразу невелике уточнення, перезавантаження доводиться робити з тієї причини, що роутер, або модем просто перестає роздавати інтернет. Якщо простою мовою, то він просто "зависає". При цьому, підключення до Wi-Fi мережі може бути, але інтернету не буде. На комп'ютерах, біля статусу підключення буде жовта іконка зі знаком оклику.

Роутер зависає, доводиться перезавантажувати

А на мобільні пристрої буде просто відсутні підключення до інтернету.

Зазвичай це виглядає наступним чином: пристрої підключені до інтернету, все працює, і в один момент пропадає підключення на всіх пристроях. Робимо перезавантаження маршрутизатора, все знову працює до певного моменту, поки знову не "зависне". Наскільки часто відбуваються такі збої, залежить від конкретного випадку. Може бути раз на годину, день, тиждень. Якщо рідко, то в принципі можна ще закрити на це очі і змиритися. Але якщо часто, то це вже трохи напружує, і з цим треба щось робити.

Як з'ясувати в чому причина, і знайти рішення:

 • Спробуйте знайти закономірність. Проаналізуйте ті моменти, в які вам доводиться виконувати перезавантаження маршрутизатора, або модему. Найчастіше збій відбувається в момент підвищеного навантаження на роутер. Коли підключається багато пристроїв, коли на підключених пристроях запускають онлайн ігри, качають файли і торренти, дивляться онлайн відео і т. Д.
 • По можливості перевірте свій роутер в іншому місці, і / або з іншим провайдером. Наприклад на роботі, або у друзів.
 • Відключіть усі пристрої від Wi-Fi мережі і з мережевого кабелю. Залиште тільки одне. Вимкніть IPTV приставки (якщо вони є). Подивіться, як буде працювати маршрутизатор.
 • Можна розібрати роутер, або блок живлення, і подивитися, чи немає роздулися конденсаторів. Не раджу відкривати пристрій, якщо воно ще на гарантії.

  Роздуті конденсатори на роутері, модеміЯкщо у вас конденсатори будуть приблизно як на фото вище, то всі проблеми швидше за все через них. Їх можна замінити, або доведеться купувати новий роутер.

 • Якщо маршрутизатор не зависає, а повністю сам перезавантажується, то можливо це через проблеми в мережі електроживлення. Сильні перепади напруги.
 • Ще одна з причин, це так званий "паразитний трафік". Це IP-пакет, які можуть надходити на роутер з інтернету (мережі провайдера). Якщо ці запити на ваш роутер направляються спеціально, то це вже DoS атака. Не думаю, що комусь знадобилося атакувати ваш роутер, але ось від випадкових таких запитів ніхто не застрахований.

рішення

1 Все відносно, але, якщо у вас дешевий маршрутизатор, або вже якась стара модель, яка пропрацювала багато років, і ви підключаєте до нього багато пристроїв, на яких одночасно і активно використовується підключення до інтернету, йде завантаження файлів, перегляд онлайн відео , ігри, то цілком ймовірно і навіть нормально, що роутер НЕ буде витримувати навантаження і перезавантажуватися, або зависати. Для серйозних завдань потрібен потужний маршрутизатор. А бюджетних і потужних моделей не буває.

2 Оновлення прошивку свого роутера. Зробити це не складно, у нас на сайті є багато інструкцій для різних виробників мережевого устаткування. Так само можна виконати повне скидання налаштувань, і налаштувати все заново. Якщо прошивка / скидання налаштувань не допомогли позбутися проблеми, то значить справа не в налаштуваннях.

3 Якщо ви з'ясували, що проблема пов'язана з навантаженням на маршрутизатор, то тут є кілька варіантів, які можна зробити: зменшити навантаження, активно не використовувати підключення одночасно на декількох пристроях, відключити програми, які у фоновому режимі можуть навантажувати мережу. Торрент клієнти, наприклад.

4 Якщо маршрутизатор не тримає навантаження через роздулися конденсаторів, то їх можна замінити. У майстерні, або самостійно. Якщо дружите з паяльником, то можна все зробити своїми руками. А конденсатори купити в спеціальному магазині, або на ринку радіотехніки.

5 Дуже часто маршрутизатор починає глючити і жити своїм життям через проблеми з блоком живлення. Блоки живлення просто не витримують постійну роботу, і виходять з ладу. У них так само здуваються конденсатори. Для початку, добре б спробувати підключити блок живлення від іншого маршрутизатора. Але зверніть увагу, що інший блок живлення повинен бути таким же по характеристикам. Все технічно характеристики зазвичай вказані на самому БП.

Проблеми з блоком живлення роутера і постійні перезавантаження

Зазвичай, ці адаптери все на 12 вольт і 1.5 ампера. Якщо з іншим, таким же адаптером роутер працює нормально, то потрібно його просто замінити. Мені здається, що такий адаптер не купити в магазині комп'ютерної техніки. Тому, швидше за все доведеться шукати десь на ринках радіотехніки. Беріть старий адаптер з собою, щоб купити такий же по характеристиках і штекера.

6 Заміна заводської прошивки на альтернативну. Наприклад, на OpenWRT, DD-WRT. Сам процес прошивки не завжди простий, і гарантій ніяких немає, що допоможе, але якщо роутер вже не на гарантії, або ви не плануєте звертатися в сервіс по гарантії, то можна спробувати прошити його. Шукайте в мережі інструкції для своєї моделі маршрутизатора. Є багато відгуків, коли зміна прошивки допомагала позбутися від подібних проблем. Правда, коли причина не в залозі.

7 Вимкніть функцію WPS (QSS), якщо ви не використовуєте її для швидкого підключення пристроїв до Wi-Fi мережі (без введення пароля). Знову ж, дуже малоймовірно, що це допоможе, але спробувати можна. Залежно від виробника і моделі, настройки WPS (QSS) можуть знаходиться в різних розділах. Для прикладу, на TP-Link:

Перезавантажується TP-Link - відключаємо QSS

На роутерах ASUS:

Доводиться перезавантажувати роутер ASUS

8 Вище я писав про "паразитному трафіку", який може надходити на WAN-порт маршрутизатора і створювати навантаження, яка може бути причиною "зависання" і перезавантажень. Потрібно перевірити настройки вбудованого в маршрутизатор брандмауера. Перевірити, чи включений брандмауер, включити захист від DoS, і заборонити роутера відповідати на пін-запити з WAN. Все робимо в рамках експерименту. Запам'ятовуйте, які налаштування міняєте. Якщо не допомогло - повертаємо все назад.

Налаштування брандмауера на TP-Link:

Брандмауер на TP-Link: SPI, захист від DoS

Брандмауер на маршрутизаторах ASUS:

Роутери ASUS: навантаження на WAN порт

Не забувайте зберігати налаштування після зміни параметрів.

9 Перегрів. Роутер, як і будь-який інший пристрій може перегріватися. Коли температура виходь за рамки нормальної, звичайно ж пристрій може працювати нестабільно. Звідси різні глюки, зависання і перезавантаження. Якщо корпус вашого маршрутизатора сильно теплий, то цілком ймовірно, що проблема саме в перегрів плати.

Перемістіть маршрутизатор в таке місце, де він буде добре охолоджуватися. Нічим його Не закривайте і не закладайте з усіх боків різними предметами. Бажано, щоб він не стояв під сонячними променями. Які навіть взимку, через вікно можуть добре нагрівати корпус пристрою.

Можна розібрати роутер і очистити сам корпус і плату від пилу (якщо вона там буде). Очистити можна за допомогою пилососа, або балончика із стислим повітрям.

Очищення роутера від пилу за допомогою пилососа

Будьте обережні, щоб не пошкодити плату. НЕ протирайте плату та інші деталі вологою серветкою! Найкраще взагалі не торкатися до плати.

10 Ну і універсальне рішення - покупка нового роутера. До речі, у нас є докладний посібник з вибору роутера. Якщо проблемний маршрутизатор знаходиться на гарантії, то можете звернутися в сервісний центр. Цілком ймовірно, що пристрій вам полагодять, чи поміняють на нове. За умови, що ви його ще не розбирали, і не перепрошили якийсь альтернативної прошивкою.

Звісно і перезавантаження при підключенні пристрою до роутера

Це взагалі якась загадкова, я б навіть сказав "темна" проблема, про яку я вже не раз читав в коментарях. Сам я з такою проблемою не стикався. І рішення, на жаль, поки що не знаю.

Якщо пояснювати простою мовою, то після підключення якогось пристрою до Wi-FI мережі роутера, він просто зависає. "Відпускає" його тільки після перезавантаження, і знову до повторного підключення "проблемного" пристрою. Таке відбувається абсолютно з різними маршрутизаторами, і при підключенні різних пристроїв. При цьому, з іншими мережами ці пристрої можуть працювати нормально.

Перше, що спадає на думку, це якийсь конфлікт. IP-адрес, MAC-адрес і т. Д. Вже були спроби розібратися в цій проблемі. Я просто давав певні поради людині, яка з цим зіткнувся. Ми міняли різні параметри і пробували все, що тільки можна. Так і нічого не вийшло. Смартфон просто "паралізував" маршрутизатор до чергового перезавантаження. Шкода, що ніхто так і не поділився рішенням. Якщо він є, звичайно.

Якщо у вас є корисна інформація по цій проблем, то напишіть будь ласка в коментарях. Мені буде цікаво дізнатися щось нове, і відвідувачам help-wifi.com ця інформація стане в нагоді. Будемо вдячні!

У коментарях ви так само можете описати свій випадки, і задавати питання.