Як на роутері D-Link подивитися хто підключений до мого Wi-Fi?

Як на роутері D-Link подивитися хто підключений до мого Wi-Fi?

Нещодавно писав статтю, в якій розповідав як подивитися список підключених пристроїв по Wi-Fi на роутерах ZyXEL. У цій статті ми будемо дивитися все підключені пристрої до вашого Wi-Fi на роутерах компанії D-Link. Показувати буду на прикладі моделі D-link DIR-615, який ми налаштовували в цій статті. Якщо ви написали в пошуку щось типу "як подивитися хто підключений до мого wi-fi", то вам навряд чи потрібно пояснювати що до чого, і для чого це потрібно. Але, для тих хто не в темі, в декількох словах все швиденько опишу.

Ось у вас є роутер (в нашому випадку D-Link). Він роздає Wi-Fi. Мережа у вас швидше за все під паролем, і до неї крім вас ніхто більше не підключиться. Але, у вас в один момент виникає питання: "а що, якщо хтось зламав мою мережу і підключився до неї?". Можуть бути й інші причини, за якими може знадобиться список підключених пристроїв до бездротової мережі, але в більшості випадків, все походите приблизно так.

Що можна дізнатися про підключеному пристрої:

  • MAC-адресу
  • Ім'я устрйоства (ім'я комп'ютера)
  • Присвоєний IP-адреса
  • час підключення
  • Кількість переданих і прийнятих байт.

Є можливість відключити потрібний пристрій прямо в настройках роутера. Можна і заблокувати потрібний пристрій, але про це я напишу в наступних стаття.

Дивимося список підключених по Wi-Fi пристроїв на D-Link

Заходимо в настройки вашого D-Link. Зробити це дуже просто. У браузері набираємо адресу 192.168.0.1 і вказуємо ім'я користувача і пароль. За замовчуванням - admin і admin. Якщо ви їх міняли, то вкажіть свої. Можете подивитися докладну статтю по входу в настройки на D-Link.

Для перегляду всіх підключених по Wi-Fi пристроїв, в настройках роутера D-Link є спеціальна сторінка. Перейдіть на вкладку Wi-Fi - Список Wi-Fi клієнтів .

Ви побачите список, в якому будуть всі підключені на даний момент устрйоства.

Устрйоства підключені до Wi-Fi на D-Link

Що б оновити список, натисніть кнопку Оновити . Шкода, що в списку немає ім'я пристрою. Але, ця інформація відображається на сторінці DHCP. Що б подивитися цю інформацію, перейдіть на вкладку Статус - DHCP . Але, там будуть відображатися пристрої, які так само підключені з мережевого кабелю.

Статистика DHCP на роутері D-Link

У налаштуваннях є ще одна сторінка, на якій дуже класно відображається інформація практично про все маршрутизаторі, в тому числі про підключених пристроях. Просто перейдіть в налаштуваннях на вкладку Моніторинг .

Моніторинг мережі на D-Link

Там детально відображається інформація про всіх підключених пристроях, з'єднанні з інтернетом, налаштування Wi-Fi мережі, статус брандмауера і т. Д.

Що б примусово відключити від роутера потрібний пристрій, то на вкладці  Wi-Fi - Список Wi-Fi клієнтів просто виділіть потрібний пристрій (доведеться орієнтуватися по MAC адресу, або звіряти MAC-адресу з таким ім'ям на вкладці DHCP) і натисніть на кнопку Роз'єднати .

Відключаємо пристрій від мережі на D-Link

На цьому все. Якщо ви побачили якісь дивні пристрої, то раджу просто змінити пароль на Wi-Fi і перезавантажити роутер. Після цього, всі пристрої будуть відключені, а підключиться назад можна буде тільки з новим паролем.