Поганий звук в Bluetooth навушниках на комп'ютері або ноутбуці

Поганий звук в Bluetooth навушниках на комп'ютері або ноутбуці. Що робити?

З підключенням бездротових навушників до комп'ютера пов'язано дуже багато різних проблем і помилок. І одна з них - поганий звук через Bluetooth навушники, які підключені до ПК, або ноутбука. Про цю проблему багато разів писали в коментарях до інших статей на цьому сайті. Відразу після підключення навушників до комп'ютера звук є, але він дуже поганий. І це не той поганий звук, про який говорять меломани порівнюючи дешеві і дорогі навушник. Звук з навушників настільки поганий, що слухати музику просто неможливо. Без басів, щось шипить, хрипить і т. Д. Проблема може виникнути не тільки відразу після підключення навушників, але і через деякий час, після повторного підключення, використання якоїсь програми.

Виходячи з інформації в коментарях до тієї ж статті про підключення Bluetooth навушників до комп'ютера, можу сказати, що проблеми з якістю звуку в Bluetooth навушниках бувають як в Windows 10, так і в Windows 8 і Windows 7. Абсолютно на різних пристроях, з різними Bluetooth -Адаптер, різними драйверами і т. д. тобто, в більшості випадків це не проблема якоїсь конкретної версії Windows, заліза, драйверів і т. д. те ж саме відноситься і до бездротових навушників. Поганий звук може бути в AirPods, якихось дорогих JBL, Marshall, Sennheiser, або в дешевих китайських навушниках. Звичайних, або формату TWS. В якості експерименту, щоб зрозуміти саму проблему, я перевірив всі на AirPods 2 і JBL. Проблеми з поганим звуком на обох бездротових навушниках ідентичні. Звук тихий, хрипить, рипіт і нічого не чути.А при підключенні цих же навушників до телефону, або іншого пристрою звук хороший і чистий.

Чому через бездротові навушники поганий звук з комп'ютера?

Вся проблема в мікрофоні, режимі "Головний телефон" в Windows і особливо профілю Bluetooth. Зараз все поясню. Кому цікаво - читаємо. Кому ні - можете переходити відразу до рішень.

Практично в кожних Bluetooth навушниках є вбудований мікрофон. Їх можна використовувати як гарнітуру. При підключенні як до телефону, так і до ноутбука, або стаціонарного комп'ютера. Коли ми підключаємо бездротові навушники до комп'ютера, Windows бачить їх як навушники (Stereo) і як гарнітуру (Головний телефон - Hands Free). У Windows 10, наприклад, біля навушників з'являється напис "Підключений голос, музика". Відповідно "Голос" це у нас режим гарнітури (Hands Free), А "Музика" - це режим Stereo навушників (гарна якість звуку). До речі, ця ж проблема може виникнути з Bluetooth колонкою, так як багато моделей так само обладнані мікрофоном.

Що ми отримуємо:

 • Коли навушники використовуються в режимі гарнітури "Головний телефон" (Hands Free) - звук з Bluetooth навушників поганої якості. Але при цьому в Windows задіяний мікрофон. Можна говорити по Skype, в інших месенджерах, або використовувати його для інших завдань.
 • Коли Windows використовує навушники в режимі "Навушники" (Stereo) - звук відмінної якості. Можна слухати музику, дивитися фільми і т. Д. Але при цьому мікрофон не працює.

Виникає питання, а чому так відбувається? Як в тій же Windows 10 отримати хороший стерео звук і робочий мікрофон одночасно? Відповідаю - ніяк. Така особливість профілю Headset Profile (HFP). Коли задіяний мікрофон, звук передається тільки в моно режимі. Звідси таке погана якість звучання самих бездротових навушників. А стерео звук передається через профіль A2DP. Він не підтримує роботу мікрофона.

Все просто: або ми отримуємо звук поганої якості і використовуємо мікрофон, або хороший звук, але без мікрофона.

У чому причина ми розібралися. І тут, напевно, виникає ще одне питання пов'язаний з тим, що багатьом цей мікрофон взагалі не потрібен, вони його не використовують, а якість звуку все рівно погане. Потрібно просто змінити профіль в налаштуваннях Windows. Або переключиться на "Головний телефон", а потім назад на навушники. Про це далі в статті.

Вирішуємо проблему з поганою якістю звуку з Bluetooth навушників в Windows 10

Я покажу на прикладі Windows 10. У Windows 7 і Windows 8 все ще простіше, там панель управління звуком не так далеко захована, як на десятці.

Підключіть свої навушники. Можете скористатися моєю інструкцією з підключення бездротових навушників до комп'ютера. Або окремої інструкцією для AirPods. Якщо у вас ці навушники.

1 Насамперед нам потрібно зайти в панель управління звуком і перевірити, який пристрій вибрано за замовчуванням. "Головний телефон", або "Навушники".

У Windows 10 натисніть правою кнопкою миші на іконку звуку в треї і виберіть "Відкрити параметри звуку". В параметрах, праворуч відкрийте "Панель управління звуком".

Налаштування звуку в Windows 10

У Windows 7 і Windows 8 (8.1) просто натисніть правою кнопкою миші на іконку звуку і виберіть "Пристрої відтворення".

Поганий звук на Bluetooth навушниках в Windows 7

Вікно, яке відкриється, буде однакове на всіх версіях Windows.

2 У вікні "Звук", на вкладці "Відтворення" повинні бути наші Bluetooth навушники у вигляді двох пристроїв: просто "Навушники" і "Головний телефон". Навушники повинні бути зі статусом "Пристрій за замовчуванням". А "Головний телефон" може бути як "Пристрій зв'язку за замовчуванням". Але не навпаки. Ось так:

Поганий звук через бездротові навушники з комп'ютера

Якщо у вас не так (зрозуміло, що назва навушників буде відрізнятися), то натискаємо на навушники правою кнопкою миші і вибираємо "Використовувати за замовчуванням".

Windows 10: поганий звук з Bluetooth навушників

Після цього ваші бездротові навушники повинні відтворювати якісний, чистий стерео звук.

3 Буває, що навушники використовуються як пристрій за умовчанням, але звук все рівно поганий. У такому випадку спробуйте спочатку задати "Головний телефон" як пристрій за умовчанням, а потім знову перейдіть на навушники (Stereo).

Дуже погана якість звуку через безпородні навушники з ноутбука

Якщо допомогло - відмінно. Можете написати про це в коментарях.

Відключаємо мікрофон (службу) на Bluetooth навушниках

Якщо то рішення, яке я показував вище не допомогло, то можна спробувати в властивості наших Bluetooth навушників відключити службу "Бездротова телефонний зв'язок". Після чого комп'ютер буде бачити ці навушники просто як навушники, а не гарнітуру. В налаштуваннях звуку зникне "Головний телефон". А в параметрах Windows 10 біля пристрою буде написано просто "Підключене музика" (без "голос").

 1. Нам потрібно зайти в класичну "Панель управління". У Windows 7 відкриваємо її звичайному способом (в меню Пуск), а в Windows 10 - через пошук.

  Запуск панелі керування в Win 10

 2. Знаходимо і відкриваємо розділ "Пристрої та принтери".

  Як відключити мікрофон на Блютуз навушниках

 3. Там в списку пристроїв повинні бути наші бездротові навушники. Натисніть на них правою кнопкою миші і виберіть властивості.

  Рішення проблеми коли тихий і хрипить звук з Блютуз гарнітури

 4. Переходимо на вкладку "Служби", знімаємо галочку зі служби "Бездротова телефонний зв'язок" і натискаємо "Застосувати" і "Ok".

  відключення служби Панель управління можна закривати.

Після того як ми відключили Bluetooth службу "Бездротова телефонний зв'язок", Windows 10 не використовуватиме мікрофон на навушниках. Вона взагалі не буде його бачити. Як я вже писав вище, буде повністю відключений "Головний телефон".

повністю відключений

Після цього проблема з поганим звуком точно повинна піти. Якщо немає, видаліть навушники, перезавантажте комп'ютер і підключіть їх заново.

Важливо! Не забудьте, що ви відключили службу "Бездротова телефонний зв'язок". Якщо з'явиться необхідність використовувати мікрофон на бездротових навушниках, то її потрібно буде включити назад, інакше в режимі гарнітури навушники працювати не будуть.

додаткові рішення

Кілька додаткових рішень, на які потрібно звернути увагу, якщо нічого з перерахованого вище не допомогло.

 1. Переінсталюйте Bluetooth адаптер. У диспетчері пристроїв, на вкладці "Bluetooth" просто видаліть основний адаптер і перезавантажте комп'ютер. Там же видаліть навушники, на яких виникла проблема з якістю звуку. Після перезавантаження система повинна встановити адаптер. Підключіть навушники заново.
 2. Переінсталюйте драйвер Bluetooth адаптера. Особливо актуально для ноутбуків. Драйвер можна скачати з сайту виробника ноутбука. Якщо у вас ПК з USB Bluetooth адаптером, то там складніше, так як драйверів для них зазвичай немає (система сама встановлює). Але можете подивитися на сайті виробника. Якщо, звичайно, у вас не якийсь китайський Bluetooth адаптер. Детальніше в статті підключення Bluetooth адаптера і установка драйвера.
 3. Якщо є можливість, підключіть для перевірки звуку інші бездротові навушники, або колонку. Або ці навушники до іншого пристрою.
 4. Якщо проблема саме через USB Bluetooth адаптер (а не вбудовану плату в ноутбуці), то перевірте цей адаптер з цими ж навушниками на іншому комп'ютері.
 5. Якщо до комп'ютера підключено ще якісь Блютуз пристрої - вимкніть їх. Залиште тільки навушники. Так само як експеримент спробуйте ще відключити Wi-Fi.

Обов'язково напишіть в коментарях, як ви вирішили проблему з поганим звуком через бездротові навушники. Якщо ж не вдалося виправити, звук як і раніше виводиться в моно режимі, то напишіть будь у вас обладнання, яка Windows встановлена ​​і що вже пробували зробити. Постараюся вам допомогти.