Роутер TP-Link TL-WR841ND і TL-WR741ND як ретрансляція (повторювач Wi-Fi мережі)

Роутер TP-Link TL-WR841ND і TL-WR741ND як ретрансляція (повторювач Wi-Fi мережі)

Вітання! Є у TP-Link такі популярні моделі роутерів як: TL-WR841ND і TL-WR741ND. Вони дійсно користуються великою популярністю, і встановлені в багатьох будинках і навіть офісах. Ну і у багатьох виникає питання, як налаштувати їх як репитера. Чи вміють взагалі роутери TP-Link працювати як репітери? Зараз ми в цьому спробуємо розібратися, і я розповім як TP-Link TL-WR841ND (або іншу модель) налаштувати як репитера.

Я просто взяв для прикладу ці дві моделі, так як вони найпопулярніші. Насправді, практично всі моделі маршрутизаторів TP-Link не вміють працювати в якості репітерів (не знаю, як там зараз з новими пристроями). У них просто немає такої можливості.

У деяких роутерах TP-Link (оновлених моделях) в настройках з'явилася можливість виконати настройку роутера в якості підсилювача Wi-Fi сигналу. Більш докладно про це я писав в цій статті: Режим роботи "Підсилювач Wi-Fi сигналу" на роутері TP-Link. Наприклад, така функція з'явилася на TL-WR841N V14.

Тільки точки доступу TP-Link підтримують режим повторювача. Зараз я маю на увазі роботу в реальному режимі повторювача Wi-Fi мережі. Коли інший роутер просто розширює радіус дії Wi-Fi мережі, як це наприклад роблять пристрої компанії Asus (писав про це тут).

TP-Link TL-WR841ND і TL-WR741ND в якості репитера

Якщо у вас TP-Link TL-WR741N, або TL-WR841N, не має значення, налаштувати його в якості повторювача бездротової мережі не вийде. Вірніше вийде, тільки потрібно міняти прошивку на альтернативну DD-WRT. А це вже втрата гарантії. І хоч TP-Link відмінно працюють на DD-WRT, навіть краще ніж на рідній прошивці, небагатьох зважаться встановити її.

Якщо ви не хочете ставити DD-WRT на свій маршрутизатор, але вам просто необхідно налаштувати свій TP-Link для збільшення радіусу дії Wi-Fi мережі, то можна використовувати режим WDS (режим моста). На відміну від режиму повторювача, після настройки WDS, у вас вже буде дві Wi-Fi мережі. А швидкість доведеться ділити на два. Але, я вже все перевірив, і все працює. Можна без проблем використовувати свій TP-Link для посилення вже існуючої Wi-Fi мережі.

Вся відмінність в тому, що режим повторювача спочатку створювався для збільшення радіусу дії мережі (докладніше про репітера читайте тут), а режим WDS (режим моста) створений для з'єднання двох Wi-FI роутерів в одну мережу по бездротовій мережі. Ось і всі відмінності.

У відокремленій інструкції я вже писав про налаштування WDS на TP-Link: Налаштування роутера Tp-Link в режимі моста (WDS). З'єднуємо два роутера по Wi-Fi. Переходьте за посиланням, і налаштовуйте. Там все дуже докладно описано. Все перевірено, працює.

Але, якщо вам потрібно ефективно, і без зайвих проблем з налаштуванням посилити сигнал своєї Wi-Fi мережі, то я б порадив купити справжній ретрансляція, а якщо у вас вже є роутер TP-Link (наприклад, TL-WR841ND), то прошити його прошивкою DD-WRT і використовувати в реальному режимі репитера.

Шкода, що компанія TP-Link обділила свої маршрутизатори цієї корисною функцією. На роутерах Asus і Zyxel режиму повторювача мережі працює дуже добре, і налаштовується дуже просто.