Як в Windows 10 підключитися до Wi-Fi без пароля? Через кнопку WPS на роутері

Як в Windows 10 підключитися до Wi-Fi без пароля? Через кнопку WPS на роутері

Не всі знають, що можна швидко підключити свій ПК, або ноутбук на Windows 10 до Wi-Fi мережі без введення пароля. Просто натиснувши одну кнопку на маршрутизаторі. І в цій статті я покажу, як підключатися до бездротових мереж за допомогою WPS в Windows 10.

WPS (Wi-Fi Protected Setup) - функція, яка була розроблена спеціально для спрощення процесу підключення різних клієнтів до Wi-Fi мережі. Завдяки WPS нам не потрібно вводити пароль. Досить вибрати необхідну бездротову мережу між пристроями активувати WPS на маршрутизаторі. Детальніше про цю технологію, і про те, як підключати комп'ютери на Windows 7 і мобільні пристрої, я писав у статті Що таке WPS на Wi-Fi роутер? Як користуватися функцією WPS?

Даний спосіб підключення може стане в нагоді не тільки тоді, коли вам лінь вводити пароль від Wi-Fi мережі, але і коли ви його забули. Або ніколи не знали пароль, але у вас є доступ до маршрутизатора. Так само можна десь в гостя швидко підключити свій комп'ютер до Wi-Fi мережі. До речі, що робити коли ви забили пароль від Wi-Fi, я теж розповідав в цій статті.

Сама функція WPS може бути відключена в налаштуваннях маршрутизатора (докладніше про це за посиланням вище). Але за умовчанням вона включена. Тобто, все буде працювати, якщо хтось спеціально не відключив WPS. Іноді цю функцію радять відключати при появі різних проблем в процесі підключення до бездротової мережі, або в цілях безпеки.

WPS в Windows 10: підключення до Wi-Fi без введення пароля

Щоб відкрити список усіх доступних Wi-Fi мереж, які виявив ваш комп'ютер, потрібно натиснути на значок бездротової мережі на панелі повідомлень (в треї).

Далі просто натискаємо на потрібну нам бездротову мережу і натискаємо на кнопку "Підключитися".

Підключення до Wi-Fi в Windows 10 без пароля

З'явиться звичне поле введення пароля, а нижче повинна бути напис "Ви так само можете підключиться, натиснувши кнопку на маршрутизаторі." Це означає, що функція WPS на маршрутизаторі включена. Якщо вона відключена, то такого напису не буде.

Ви так само можете підключиться, натиснувши кнопку на маршрутизаторі

Йдемо до маршрутизатора, знаходимо кнопку WPS і натискаємо на неї. Тут, в залежності від моделі маршрутизатора, може бути багато нюансів. наприклад:

  • Кнопка не завжди підписана як WPS. Може бути просто значок.
  • Для активації функції може бути досить короткочасного натискання. У деяких випадках потрібно потримати кнопку натиснутою 2-3 секунди. Тільки не довше, а то можна скинути настройки маршрутизатора. Іноді кнопка активації WPS виконує ще й функцію Reset.
  • Швидше за все на маршрутизаторі почне горіти / блимати індикатор WPS (у вигляді замку). На ASUS, наприклад, блимає індикатор живлення.

Фото для наочності:

Активація WPS на маршрутизаторі для підключення Windows 10

У вікні підключення на Windows 10 має з'явиться статус "Отримання параметрів від маршрутизатора".

Підключення по WPS в Windows 10

Треба трохи почекати. Комп'ютер повинен підключиться до Wi-Fi мережі.

Підключення ноутбука до Wi-Fi за допомогою кнопки

Готово! На роутере нічого відключати не потрібно. Функція WPS автоматично деактивується через деякий час. Індикатор перестане блимати, або горіти.

Я поки тестував це підключення, у мене ноутбук на Windows 10 чомусь ніяк не хотів підключатися до одного маршрутизатора (з іншим все працювало). З'являлася помилка "Windows не вдалося автоматично отримати параметри. Введіть ключ безпеки".

Windows не вдалося автоматично отримати параметри.  Введіть ключ безпеки

Чому, я так і не зрозумів. Та й розбиратися не став. У таких ситуаціях простіше ввести пароль, ніж шукати рішення. Ну, можете хіба що маршрутизатор перезавантажити і комп'ютер.