При завантаженні торрента відключається інтернет. uTorrent і Wi-Fi роутер

При завантаженні торрента відключається інтернет. uTorrent і Wi-Fi роутер

Не рідко буває ситуація, коли при завантаженні файлів через торрент клієнти (uTorrent та інші), пропадає інтернет. Найчастіше це відбувається в тому випадку, коли комп'ютер, з якого йде завантаження торрентів підключений до інтернету через роутер. Підключення може бути як по безпровідною Wi-Fi мережі, так і з мережевого кабелю. І як показує практика, найчастіше просто відключається інтернет. Точніше, пропадає доступ до інтернету, а підключення до маршрутизатора залишається. І рятує ситуацію тільки перезавантаження роутера, після якої інтернет знову працює до певного моменту. Якщо не відключити завантаження торрента, і закрити програму uTorrent.

Правда, бувають окремі випадки, коли пропадає інтернет, який підключений безпосередньо до комп'ютера. Та й сам комп'ютер може зависати, або навіть перезавантажуватися. Але це вже тема для іншої статті. В даному випадку абсолютно не важливо, яка операційна система встановлена ​​на вашому комп'ютері. Я бачив коментарі, коли запуск торрент-клієнта викликав відключення інтернету як в Windows 10, так і в Windows 7. Зрозуміло, що вісімка і навіть XP так само можуть постраждати.

У цій статті ми постараємося з'ясувати в чому може бути причина таких обривів з'єднання, чому це відбувається саме при завантаженні файлів, і що можна зробити. Покажу, як налаштувати uTorrent, щоб спробувати позбутися від цієї проблеми.

Слабкий Wi-Fi роутер - причина нестабільної роботи торрент-клієнта

У переважній більшості випадків винен саме роутер. Точніше, слабкий роутер. Якщо у вас підключення через бюджетний маршрутизатор доларів за 15-20, то дуже велика ймовірність, що цей маршрутизатор просто не може впорається з навантаженням, яку створює торрент-клієнт, і зависає. Привести його до тями може тільки перезавантаження. Потім, деякий час він знову тримає завантаження файлів і знову "падає".

Я бачив випадки, коли навіть без активних завантажень в uTorrent, постійно пропадав інтернет. Там було кілька файлів на роздачі. Після того як uTorrent закрили повністю, інтернету почав працювати більш-менш стабільно. Потрібно розуміти, що маршрутизатор зависає вже в крайньому випадку. Якщо він навіть і тримає роботу торрент-клієнта, то швидкість з'єднання швидше за все буде дуже низькою. Буде сильно падати пінг. А якщо в цей час інші пристрої починають одночасно використовувати підключення, то це тільки погіршує ситуацію, і залізо маршрутизатора просто не витримує.

Низька швидкість і обриви при завантаженні торрентів через роутер

Вся проблема в тому, що роутер не може впорається з таким потоком запитів. Йому просто не вистачає потужності. Слабкий процесор, мало оперативної пам'яті, і як це зазвичай буває - сире програмне забезпечення (прошивка). Багато, зіткнувшись з такою проблемою часто перепрошивати свої роутери альтернативними прошивками типу OpenWRT, DD-WRT. Але це дуже рідко допомагає. На рідній прошивці маршрутизатор може працювати навіть більш стабільно.

Так само причиною такої нестабільної роботи маршрутизатора в моменти підвищеного навантаження може бути проблема на самій платі, або в блоці живлення. Якщо блок живлення уже трохи "зносився", то він не видає потрібне напруження, і від цього страждає сам маршрутизатор. Про це я писав у статті роутер постійно перезавантажується, або доводиться перезавантажувати.

Якщо у вас тарифний план 100 Мбіт / с, і ви хочете без проблема качати торенти на хорошій швидкості, то краще відразу купіть нормальний маршрутизатор. Хоча б доларів за 50. Можете подивитися статтю з порадами щодо вибору маршрутизатора. В іншому випадку, ці 100 Мбіт / с за які ви платите провайдеру, ви не побачите. По кабелю, ще може бути, але по Wi-Fi немає. Дорогий маршрутизатор по Wi-Fi теж навряд чи вичавить 100 Мбіт / с, тим більше в діапазоні 2.4ГГц, але швидкість однозначно буде вище.

Налаштування uTorrent на стабільну роботу через Wi-Fi роутер

Запускаємо uTorrent і переходимо в налаштування програми.

Налаштування uTorrent для роботи через Wi-Fi роутер

Перейдіть на вкладку "BitTorrent" і зробіть такі настройки:

  • Включити мережу DHT - знімаємо галочку.
  • Включити DHT для нових торрентів - знімаємо галочку.
  • Управляти швидкістю [uTP] - теж знімаємо галочку.

Натискаємо "Застосувати" і "Ok".

Налаштування BitTorrent при відключенні інтернету під час завантаження

Після цієї настройки спробуйте поставити кой-то файл на завантаження, і подивитися пропаде чи інтернет. Якщо проблема не буде вирішена, то можна ще спробувати застосувати настройками швидкості і максимальної кількості з'єднань.

В налаштуваннях, на вкладці "Швидкість" спробуйте обмежити максимальну швидкість прийому і віддачі. Можна поставити такі ж значення, як у мене на скріншоті нижче.

Так само можете змінити кількість одночасних з'єднань. Поставити, наприклад, 100 і зменшити максимальну кількість бенкетів на один торрент.

Налаштування швидкості торрент-клієнта для стабільної роботи по Wi-Fi

З цими значеннями потрібно експериментувати. Зменшувати їх і дивитися результат.

Якщо проблема залишилася

В такому випадку, при можливості, підключіть комп'ютер до маршрутизатора не по Wi-Fi, а з мережевого кабелю. Якщо і це не допомогло, то спробуйте підключити інтернет безпосередньо до комп'ютера, без маршрутизатора. Це точно має вирішити проблему. Але інтернет на інших пристроях звичайно ж працювати не буде.

Якщо безпосередньо завантаження йде стабільно, нічого не обривається, то потрібно задуматися про покупку нового, і більш потужного маршрутизатора. Такий варіант швидше за все точно вирішить проблему з нестабільним підключенням в момент завантаження торрентів. І до того ж, швидкість самого з'єднання буде вище, якщо дозволяє ваш тарифний план.

Можете ще оновити прошивку свого маршрутизатора. Якщо на сайті виробника є нова версія для вашої моделі.